Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rk 10 stalowy vs cm 048s


Recommended Posts

Składana kolba w AK47S ma dwa ramiona a na ich końcu montowana jest stopka kolby. A awaryjność części? No to tendencje do dość szybkiego niszczenia się części gearboxa. Już kilka replik BOYI widziałem popsutych (urwany popychacz itp.) już po 2-3 miesiącach użytkowania. AK Cymy do tej pory popsutego widziałem tylko raz: po pierwszej strzelance padł bezpiecznik. Naprawa wyniosła 1 zł.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, chińczyk to loteria, każdy to wie.

Ja kupiłem rk-03SW produkcji boyi, i od ok. listopada zeszłego roku nie mam problemów. Mogę powiedzieć, że cymka jest porządna również miałem i przez rok czasu ani jednej awari ;-)

Polecam to i to.

Kolega pisał już bierz co Ci się bardziej podoba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

AK w wersji S od boja (WERSJA STALOWA RK-10S) ma kolbę stalową racja. Ale ZATRZASK KOLBY również ma stalowy, można doczytać na taiwangun.com więc kolba nie powinna się złamać. Co innego jeżeli zacznie opadać w dół albo latać na wszystkie strony ale zatrzask wydaje mi się że jest mocny. Ktoś ma tą replikę i moze sie wypowiedzieć?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Posiadam obecnie RK-10 FS (SW), wcześniej miałem Cymkę 048 (z kolbą stałą). Szczerze polecam obydwie repliki, jednak z czystym sumieniem przyznaję że Dboys ma lepsze zewnętrzne wykonanie -> bardziej przypomina oryginał i jest bardziej solidny (co nie znaczy, że cymka się rozlatuje, również jest bardzo twała, jednak jak pisałem, Dboys wygrywa). Co do awaryjności - 0 problemów jak i z CM jak i z RK, a strzelają(ły) mniej więcej tak samo.

Ogólnie, uwzględniając lepszą cenę oraz (podkreślam: MOJE) przywiązanie do wyglądu - brał bym Dboys RK-10 FS (SW) :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Sorry za odgrzewanie kotleta. Jednak jakiś czas temu postanowiłem obok emki do arsenału dodać AK. Z racji wielu dobrych rzeczy jakie słyszałem o bebechach z serii 48 cymki. Wybór padł na AKM/AKMS. Teraz jedynym czynnikiem zmiennym jest kolba :D Jedyne co chce wiedzieć - czy w wersji "S" przez dłuższym użytkowaniu kolba ma tendencje do bycia "płynną". Po prostu, czy się wyrabia, a jak tak to jak można temu zaradzić. Bo w AIMS'ie szybko się wyrobiła, a jedynym faktycznie działającym patentem jest inna śruba i izolka. A z racji moich upodobań do gmerania i tuningowania, nie chciał bym mieć później problemów z repliką i bolączkami związanymi z tym, że nie mogę się "złożyć" jak Pan Bóg przykazał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...