Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się głęboko nad sensem tuningowania swojej repliki (jw. Sig 550 JG). W prawdzie przeczytałem sporo tematów o replikach z bebechami JG, ale JG - JG nie równy. Tak więc mam kilka pytań, bo w końcu jesteście mądrzejsi :P

 

Karabin ma gb.v.3 stock. Ogółem włożyłem do niego narazie:

1. Lufa precyzyjna 535mm Systema.

2. Gumpa hop-up Systema.

Z tego zestawu jestem bardzo zadowolony, ale jak na gabaryty broni zasięg troche mizerny - ok. 35-40m skutecznego.

 

Wiem że skośnoocy koledzy postanowili wsadzić do tego gb cylinder typu 1 (albo nawet i 2 - dziwny ten cylidner jest) co wydaje mi się być średnim pomysłem przy tej lufie.

 

Tak więc czy warto było by zrobić taki up?

1. Łożyskowana prowadnica sprężyny (coś tańszego)

2. Łożyska kulkowe 7mm (coś tańszego)

3. Sprężyna M120 Guarder

4. Bore up Guarder z cylindrem typ 0

5. Dystanser typ H.

6. Okablowanie niskooporowe.

 

Jak bardzo jest w stanie zmienić to zasięg? I ile to jest w stanie dać fps'ów? (nie chcę potwora, który będzie miał powyżej 450.) I przyznam że średnio cieszy mnie tak duży wydatek. Ktoś ma pomysł na tańszą konfigurację?

 

Gdyby to w jakiś sposób miało pomóc to strzelam na chińskiej batce 9,6V 1100mah. (myśle że M120 uciągnie...)

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Tańszy tuning? Pod 400-450 efpeesów stabilnych - a i owszem.

 

7mm stalowe ślizgi JBU

stalowa łozyskowana prowadnica JBU

cylinder typ0 DF'a

dysza uszczelniona Element/DF

tłok madbull/JBU

SP120

 

Dystanser olej, a okablowanie to koszt paru złotych (silikony).

 

Ogólnie to martwi mnie to 35-40m w obecnej konfiguracji, coś źle złożyłeś, albo tracisz szczelność gdzieś w zespole cylindra (cylinder niepełny pewnie też swoje robi). Po zmianach w/w na 0.25 G&G kulka będzie latała na ponad 50m celnie, gwarantuję.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Gogin tylko autor tematu nie napisał co rozumie przez skuteczny , może 10/10 w kartkę A4 ? Dla mnie skuteczny to 8/10 w sylwetkę klęczącego człowieka przykładowo ;-)

 

moje odczucia nt. zasięgu skutecznego są w zasadzie bardzo podobne ;)

przy korzystnych warunkach atmosferycznych te 40m skutecznego jest.

 

I oczywiście dzięki Gogin za fajną odpowiedź.

 

Pytanie tylko - czy tłok naprawde trzeba wymieniać? I czy łożyska kulkowe nie będą lepsze? Mam wrażenie że są mniej wytrzymałe, ale dają większą kulturę pracy GB... mogę się oczywiście mylić.

 

Druga sprawa: Co zmieni w pracy GB taki zestaw jak TUTAJ? O ile jest w stanie wyciszyć GB, zwiększyć szczelność (względem stockowych głowic) i zrobić go przyjemniejszym dla ucha?

Link to post
Share on other sites

Tłok wypadałoby zmienić, bo ten z JG II gen. jest dość lichy, długo nie pociągnie SP120. Gdyby to była JG III gen to inna rzecz, ale nie jest.

 

Łożyska kulkowe - tak, zakładając, że i na ślizgach i kulkach zrobisz bardzo fajny shimming (a to jest mission impossible dla amatora), ja stawiam na ślizgi zawsze. Da się na nich naprawdę fajną kulturkę uzyskać i to kolejna rzecz która nie ulegnie awarii - przy kulkach nie masz takiej pewności.

 

Zestaw nie zwiększy szczelności - przez wzgląd na brak uszczelnionej dyszy.

Link to post
Share on other sites

Ten zestaw głowic brałem pod uwagę jako dodatek.

Narazie mam na oku taką liste produktów (wszystkie używane):

1. SP120 Guardera - przebieg 3k kulek.

2. Łożyskowana prowadnica Guardera - przebieg ~3k kulek.

3. Dysza uszczelniona JBU. - używana - stan jak nowa.

4. Cylinder typ 0 ICS. - używany - porysowany od zewnątrz, w środku ponoć ok.

 

Za taki zestaw zapłacę w granicach 110zł. Ja myślę, że warto, ale chętnie posłucham opinii innych.

 

Zostały by mi w takim razie do kupienia jeszcze łożyska (tak jak mówisz - ślizgi) i ten nieszczęsny (bądź co bądź - dość drogi (~50zł + przesyłka) ) tłok. Porządnie się nad nim zastanowie.

Link to post
Share on other sites

No i głowica bo ta fabryczna świetnej jakości nie jest, ale jej kupno możesz odłożyć gdy będziesz brał tłok. Tłok długo nie pociągnie na SP120, moim zdaniem maksymalnie 20.000 cykli.

 

Ślizgi to mus, tak jak dobry shimming na nich. Reszta może być jeśli nie ma wad ukrytych.

 

P.S. Jak masz możliwość to sprawdź dyszę JBU na głowicy którą masz w GB - wiem z doświadczenia, że dysza JBU ma dość małą średnicę wewnętrzną w porównaniu do dzióbkich chińskich głowic cylindra - a bulić na nową głowicę nie chcesz. Jak nie masz możliwości to poproś sprzedającego o dokładną średnicę wewnętrzną tej dyszy od strony gdzie łapie ją popychacz.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Głównie szczelność układu i ciężkie kulki w stosunku do szybkości wylotowej zmieniają odgłos wystrzału, po części plastikowość głowic również. Na przykład replika 1J (328 fps na kuli 0,20g), jest fajna szczelność, powtarzalność strzałów +- 1fps. Wsadzamy kule 0,2, a potem 0,4, obserwujemy różnicę...

Link to post
Share on other sites

Strzelam na 0,25 Excel, więc wielkiego "wytłumienia" to nie daje :D

Ale przynajmniej jakość kulek jest więcej niż przyzwoita.

A jako że nie mam ciężkiego palca, to przez cały sezon wyplułem ~5tys. kulek. Więc jeśli tłok wytrzyma mi 20tys. kulek, to chwilowo nie mam się czym martwić.

 

A co się tyczy wyciszania repliki - to na tym też by mi zależało, dlatego tak krąże wokół tych gumowanych, grzybkowatych głowic. Mam już tłumik dzwięku, ale jako że to 10cm produkt G&G to wiele nie daje. Raczej zaspokaja mnie wizualnie :P

 

Swoją drogą wsadzenie SP120 raczej repliki nie wyciszy... :D

Link to post
Share on other sites

A co się tyczy wyciszania repliki - to na tym też by mi zależało, dlatego tak krąże wokół tych gumowanych, grzybkowatych głowic. Mam już tłumik dzwięku, ale jako że to 10cm produkt G&G to wiele nie daje. Raczej zaspokaja mnie wizualnie :P

 

Swoją drogą wsadzenie SP120 raczej repliki nie wyciszy... :D

 

Myślę tak, że plastik głowice dają podobny oddźwięk wystrzału co "wyciszone", przy tej samej szczelności układu. Jak dla mnie to zapakujesz cylinder typ 0 + uszczelniona dysza (razem z dobieraniem uszczelki do niej), teflonfix komory i szczelność będzie jedwabiście jedwabista ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Przepraszam za odkopywanie tematu, mamy rok 2014. Czy coś się zmieniło w kwestii Sig-a 550 od JG? Co należałoby zmienić w stokowej replice by zasięg skuteczny (bezproblemowe trafienie klęczącego człowieka) wynosił około 50-60 metrów? Jeżeli zakupię replikę to w Taiwangunie, więc wypadałoby by części również w tym sklepie były dostępne :) .

 

Z pewnością Przezroczysta gumka Hop-Up Guardera, Lufa precyzyjna - 510mm SRC (na lepszą mnie nie stać), była wspomniana w tym temacie wymiana łożysk na stalowe - teraz już w stoku są więc zapewne prowadnica też jest lepsza (poprawcie mnie jeśli się mylę).

 

Może sprężyna sp120? Czy to pomoże? Oraz czy Gearbox to wytrzyma?

 

Z pewnością Mosfet i okablowanie ( to zrobię na własną rękę ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...