Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kielet GB a chińskie łożyska


Recommended Posts

Witam, mam następujący problem. Posiadam szkielet GB V2 CA z 6mm łożyskowaniem. Do tego mam łożyska 6mm z JG 3 gen. Niestety łożyska nie wchodza w szkielet, nie pomoże też nic wbijanie bo tylko można uszkodzić szkielet. Wykluczam także roztaczanie dziurek pod te "chińskie" łożyska. Czy mógłby mi ktoś poradzić jaie dokładnie łożyska ślizgowe 6mm ( firma, model, link) będą pasowały bezbłędnie do tego szkieletu?, żeby wchodziły dość dobrze bez niepotrzebnego wbijania ich na siłę.

Link to post
Share on other sites

Każde ślizgowe powinno być osadzone "siłowo". W dobrych zestawach masz nawet przyrządzik, żeby je wbić osiowo za jego pomocą.

 

EDYTA: dobra nie każde ;-), bo panewki, czy półpanewki w silnikach niekoniecznie ;-). Ale te w GB powinny akurat.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak Tuksiak pisze wyżej - łożyska nie mają prawa się ruszać w gniazdach i dlatego wchodzą mocno na wcisk, tak masz i tak być powinno. To że latały w starym GB III gen JG, nie znaczy, że tak było dobrze.

 

Wyciągasz wsio z obu połówek GB, i wklepujesz łożysku po łożysku - najlepiej kawałek drewienka i przyłożyć troszkę siły młotkiem na drewno - tak by nie uszkodzić łożyska.

Link to post
Share on other sites

Tulejka a łożysko ślizgowe - to są różne rzeczy ;-). Nie każda tulejka jest łożyskiem.

A różnice są, min. w materiałach z jakich są wykonane i z jakimi muszą współpracować.

Zapraszam do poszukania i poczytania, jest o tym na necie sporo ;-).

 

Szkoda, że PDI nie widziałem 7mm, bo te 6 mm które mam, są rewelacyjne, a plusem jet to, że nie trzeba smarkać na nie smarem ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...