Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oryginalnie nieoryginalny colt 0.45 TM


Recommended Posts

Witam, problem polega na tym, że mój colt dokładnie ten: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1660

Nie posiada na sobie żadnych oznaczeń TM, ale to mi nie przeszkadza :-F . Bardziej denerwuje mnie jego wykonanie i zasięg. Wygląda jak pistolet z kiosku, strzela jak pistolet z kiosku i jest odlany jak pistolet z kiosku :/. W porównaniu do glock'a 17 TM ten strzela o 2/3 bliżej i dużo mniej celnie. Na zdjęciach widać jak wygląda magazynek(jest moim zdaniem źle odlany) i w ogóle widać braki. Moim zdaniem jest to albo felerna replika, albo jakaś podróbka, co o tym myślicie? odsyłać do specshopu? Broń była zakupiona dnia 29.01.2010r.

 

zdjęcie 1

 

Zdjęcie 2

 

Zdjęcie 3

 

Zdjęcie 4

 

Zdjęcie 5

 

Zdjęcie 6

 

Zdjęcie 7

Edited by Ziorko
Link to post
Share on other sites

No to masz pecha, bo czas na zwrócenie przedmiotu już dawno Ci minął. Z takimi rzeczami to kolego trzeba się ogarniać wcześniej a nie budzić z tzw. ręką w nocniku.

 

Z drugiej strony oczekiwanie ze Nowa replika kosztująca 120zł będzie warta więcej jest mocno przesadzone. To jest pistolet zabawka, a nie nawet replika ASG. Prawda jest taka że zapłaciłeś za to co dostałeś. Nie ma cudów.

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak :D Kupiłem go za 50zł... kumpel zbierał na mp5 sd6 czy jakoś tak, ale on nie miał zamiaru tego zwracać, więc pomyślałem, że może jeszcze uda mi się go zamienić. Ale wcześniej posiadałem HK USP TM i był piękny, beż skaz i niczego. A ten colt jak na tokyo marui jest wykonany bardzo niestarannie :/

Link to post
Share on other sites

@SoP-Pel - nowe sprężyniaki TM (m.in Beretta 92, Glock 17) na Specu kosztują tyle samo co ten "colt" więc chyba można było się spodziewać podobnej jeśli nie takiej samej jakości wykonania itp.

@Ziorko - kupiłeś od kumpla? Masz stuprocentową pewność (paragon, gwarancja), że on kupił tę replikę na Specshopie a nie w kiosku za rogiem?

Link to post
Share on other sites

Tak pewność jest ponieważ ja mu zamawiałem tą replikę. Posiadam kartę gwarancyjną, pudełko, replikę i instrukcje. Chciałbym dodać, że mój colt posiada napis made in japan, czyli możliwe, że to feler ;/

Edited by Ziorko
Link to post
Share on other sites

Najlepiej gdybyś porównał swoją replikę ze 100% oryginalną repliką od TM. Gdyby różnice były bardzo duże to mogłoby to wskazywać na to, że masz pistolet z kiosku a wtedy może mógłbyś kombinować na podstawie niezgodności towaru z umową. To są luźne rozważania i najpewniej ktoś bardziej obeznany w temacie je skoryguje ale tak czy inaczej, najpierw musiałbyś być pewien, że masz podróbkę.

Link to post
Share on other sites

Pewnie tak by było. Chociaż odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową to okres 6 miesięcy. A i kwestię towaru z drugiej ręki może dałoby się załatwić (sprzedać kumplowi replikę, niech on to załatwia, później znowu odkupić :P ) Niby można kombinować tylko pytanie czy jest sens, bo raczej ciężko będzie cokolwiek z tym zrobić.

Link to post
Share on other sites

Z tą gwarancja to jest tak, że niby kolega odsyła :) a potem przekazuje mi :D trudne?

Ogólnie to nie wiem czy jest sens zawracać sobie du*e, dlatego chyba dam sobie spokój.

Ale zaraz, przecież ten colt na specu nie jest TM'a...

To jest błąd w opisie Specshopu...

Dlaczego?

1. Cena

 

2. Widać wyraźnie(po nazwie i oznaczeniach), że Double Eagle to nie jest model Colta, a jedna z najtańszych firm, produkująca AEG-i z plastikowymi GB i inne tego typu rzeczy, więc po firmie Double Eagle możesz spodziewać się wszystkiego najgorszego.

Link to post
Share on other sites

Polskie prawo daje ci możliwość REKLAMACJI (nie mylić z gwarancją) na używany przedmiot masz ROK na reklamacje, niezależnie co mówi gwarancja. Jak masz paragon czy coś takiego, odeślij do speca i napisz że go nie oddajesz na grawę tylko reklamujesz na mocy ustawy.

Jeśli rzeczywiście oni go sprzedali to muszą co oddać kasę, wymienić lub naprawić przedmiot...

 

Dobrze jest znać swoje prawa, zapraszam:

 

http://strefa.org/przepisy-prawne/sprzedaz-konsumencka.html

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@mefisteso - nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko najpierw ogarnij temat. Dla Twojej wiadomości:

http://world.guns.ru/handguns/hg169-e.htm

To po pierwsze. A po drugie - cena? A Beretta 92 TM, Glock 17 TM, Colt 1911 TM, CZ 75 TM i inne repliki od Tokyo Marui w cenie 122zł to też błąd?

 

@Ziorko - oczywiście, że można tak. Ja podałem tylko bezpieczny od strony formalnej przykład :)

 

@benizo - mam wrażenie, że mówisz o RĘKOJMI. Reklamacja to jedynie żądanie, które klient kieruje do sklepu/producenta etc. W Polsce swoich praw można dochodzić właśnie za podstawie rękojmi lub gwarancji a wybór drogi należy do konsumenta.

 

Wg. mnie nie można tu mówić o roszczeniach z tytułu rękojmi/gwarancji gdyż towar był sprawny i nie posiadał wad fizycznych/prawnych. Był po prostu niezgodny z umową (zamówiłeś Colta Double Eagle TM a dostałeś zabawkę z kiosku) i na tej podstawie masz 6 miesięcy na dochodzenie swoich praw. Tyle wnioskuję po pobieżnej lekturze ustawy i paru forów. Tobie też to polecam jeśli chcesz walczyć o tego Colta :)

Pozdrawiam

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...