Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam problem z moją kochaną zabaweczką. Jest to tunningowany model PJ25. Pancerny gearbox CA, body PJ, sprężynka M150, HU guardera, lufa precka itd...

Problem polega na tym, że magazynek od jakiegoś czasu nie chce wejść do repliki. Nie zauważyłem żadnych odkształceń. Magazynek wylatuje gdy nie uderzy się nim mocno od spodu aby zaczep go chwycił. Mimo tego kule nie trafiają do komory. po rozkręceniu repliki magazynek wchodzi bez żadnego problemu - zaczep działa bez zarzutu. Kule lecą gdy trafią do komory. Karabin pod kątem elektroniki jest w 100% sprawny. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło nawalić?

Link to post
Share on other sites

Miałem identyczny problem w m4 s -body P&J,gb G&P.Też musiałem mocno "dobijać" magazynek żeby nie wypadał,po lekkim "dobiciu" nie podawał kulek a po mocnym prawie zawsze podawał :F.

W moim przypadku przyczyną tego problemu była komora hop siup.Okazało się że wylot kulek z maga nie pokrywał się idealnie z wlotem w komorze hopa.

Problem ten rozwiązałem na 2 sposoby

1:zmieniłem komorę hopa na "inną" (chyba G&P w moim przypadku)

2:wywaliłem tą sprężynkę która dociska komorę do body i zamiast niej na lufę wsadziłem sprężynę z starego spalonego silnika

Jeśli nie masz dość twardej sprężyny którą mógłbyś nałożyć na lufę to zagadaj na pw do "Poldeck'a" bo z tego co pamiętam w którymś temacie kiedyś wspomniał on o "usztywnieniu" komory hopa w body (coś gumowatego przed komorą)

 

Jestem na 100% pewien że twój problem to właśnie komora hopka

 

ps:Gogin u mnie samo dobicie komory do body pomogło,nie wiem czy na 100% pomoże to Dragunoff'owi ale niczym nie zaryzykuje :-)

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

up: problem leżał w magazynku. Teraz karabin działa prawie dobrze. Kula wylatuje dopiero po dwukrotnym naciśnięciu spustu... Proszę o szybką odpowiedź... za 2 dni muszę wyjechać na Ardeny...

 

Karabin na HI-capie w ogóle nie chce działać. Mid Capy wchodzą elegancko tylko problem jak wyżej...

Edited by Dragunoff
Link to post
Share on other sites

Co drugi strzał kulka leciała powiadasz. U mnie tak co czwarty, piąty. Powodem było to, że komora hop up nie odblokowywała takiego małego cyngielka w magazynku, który trzyma kulki w magazynku. Mnie się spieszyło i po prostu spiłowałem bardzo delikatnie ten cyngielek. Ale jest taki patent, który polega na tym, że można do komory hop up dokleić pierścień, który przedłuży wejście kulek do komory i będzie powodował, że ten cyngielek będzie zawsze na maxa dociśnięty (koniec z waleniem w magazynek i dociskaniem).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...