Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem karabinu M4A1 BOYI

wymieniłem parę części:

-sprężyna 130 madonion

-aku 9,6V

-łożyska kulkowe 7mm

-wzmocniony tłok z tytanowymi zębami

-głowica tłoka jedno kierunkowa aluminiowa z łożyskiem

-łożyskowana prowadnica sprężyny

-mosfet

 

I moje pytanko jest następujące.

Jaką moc w przybliżeniu powinienem osiągnąć, FPS na BB 0,20

Sprężyna 130 Madonion działa OK

Sprężyna 130 guarder nie daje rady naciągnąć

Link to post
Share on other sites

Chciałeś napisać cały zestaw BU bo samą dyszę to sobie może...Osiągi na początek powinny oscylować w granicach 480fps niestety ze względu na sprężynę szybko zmaleją. Co do sprężyny guardera to zapewne za ciasno chodzi w tłoku, z tłokiem DF i springiem Guardera czasem tak bywa. Napisz jeszcze jaką dokładnie batkę używasz.

Link to post
Share on other sites

Osiągi osiągami ale szkielet Boyi długo takiej spręzyny nie wytrzyma, pisze to z własnych doświadczeń a nie co by było gdyby było.

 

Pierwszy przypadek ,montowałem u kolegi w Boyi SP120 Guarder +borek Guarder , co prawda zimno było ale po dwóch low capach szkielet odfrunąl w zapomnienie.

 

Drugi przypadek montaż spręzyny 120 na standardowym zespole cylindra, około 2000 sztuk kompozytu i szkielet podziekował.

 

A co do osiągów niegdyś w takiej konfiguracji SP130 +borek miałem 499fps, na standardowym zespole cylindra cos koło 470 fps , ale na mocnym szkielecie.

Link to post
Share on other sites

Chciałeś napisać cały zestaw BU bo samą dyszę to sobie może...

 

Nie nie chciałem , raz że komory hp boyja są minimalnie dłuższe i żeby uzyskać strzykawkę dysza-komora ta pierwsza musi być minimalnie dłuższa niż standardowa , i po wielu bojach i próbach dopasowania z 15 różnych dysz doszedłem że ta jest najlepsza dwa że bardzo dobrze pasuje do stokowych głowic , trzy wsadzam ją w zasadzie to każdej Mki gdzie nie panuję albo nie mam za zadanie dać BU i nigdy się nie zawiodłem , zawsze jest idealnie szczelna , cztery zawsze warto mieć uszczelnioną dyszę ;-)

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Od baterii zależy rof, nie fpsy.

Co może być przyczyną tak małej ilość fps?

-Nieszczelne oringi na głowicy tłoka/ dyszy.

-Niskiej jakości(być może już zbita) sprężyna.

-Ciężka głowica tłoka też nie dodaje fpsów.

 

P.S.

Gorszego aku to już nie mogłeś nie wybrać...

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

Brak edit więc post pod postem :wink: moda proszę o połączenie .

 

Na jakich BB mierzyłeś tak właściwie ? Raz próbowałem to zrobić na PJach , dokładnie Ci nie podam ale na M130 guardera pomiary wahały się od mniej więcej 260 do 551 FPS , po zmianie na madbulle pomiar było stabilny i różnica między najniższym a najwyższym to 8-9 FPS . Jest jeszcze opcja walniętego chrono , qumpla zaniża o 20 FPS a w zimnie wogóle wariuje , zobacz co pokazał mój M249 (M120 + BU) :wink:

 

68b983fed4766a9em.jpg

Link to post
Share on other sites

odpowiem moze uniwersalnie , ze nie ma takiej jednoznacznej odpowiedzi :)

dla jednych systema , dla innych guarder a dla innych df .

 

wszystko rozbija sie o ksztalt frezu na dyszy i najwazniejsze jej dlugosc. a to wszystko musisz jeszcze polaczyc z odpowiednia gumka, komora , szkieletem. jedne szkielety maja grubsza przednia scianke inne mniej.

 

ja samemu walczylem z doborem odp. dyszy ( dlugosc ) bo na jednym szkielecie bylo idealnie a na drugim juz za malo , a dodam ze to byla najdluzsza dysza z asgshopu :/ , dzieki koledze Gogin lub Poldeck ( nie pamietam , ktorego akurat o to meczylem ) podpilowalem popychacz i to byl strzal w dziesiatke. A obecnie mam dysze z DF z uszczelka guardera i jest rewelka.

Edited by overs
Link to post
Share on other sites

#asgcobra

chyba nie doczytales mojego ost.postu i postow od innych kolegów wypowiadających się tutaj w temacie.

 

poczytaj:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=67490&hl=dysza

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...estabilno%B6%E6

 

dlatego warto czasem oddac karabinek osobie co sie zna i niech ci zrobi niz wydawac kase bo widze ze nie zoorientowany jestes AŻ TAK .

 

ten link co podales , jaka dlugosc ma ta dysza?? Niewiesz, no wlasnie , wejdz sobie na asgshop.pl tam masz podawane dlugosci. jak kupisz za krótka to bedziesz miec straty jak za dlugą to ci kulek do komory nie poda :) , a jak juz dobierzesz dlugosc dyszy to potem szykaj DOBREGO oringa ( uszczelki ) zeby zapewnic szczelnosc dysza-glowica cylindra , no a na koniec wszystko tasma teflonowa.

 

jesli nie masz co robic z kasa, to wez se kup nowke ze sklepu m120/130 guardera ( o ile uciagnie ) bedziesz wiedziec czy to nie wina springa, potem sprawdz na wyjetym cylindrze czy masz szczelnosc "efekt strzykawki " potem sprawdz to samo ale z dysza, jak bedzie ok to mniej wiecej jest ok, a potem tylko zostaje czy ci dysza dociska do gumki :)

Edited by overs
Link to post
Share on other sites
jak kupisz za krótka to bedziesz miec straty jak za dlugą to ci kulek do komory nie poda :)

Za długa dysza ma tylko tą jedną fajną fajną zaletę że zawsze masz możliwość przypiłowania i dopasowania. W przypadku za krótkiej jesteśmy w czarnym tyłku (no chyba że koś chce doklejać coś do końcówki dyszy to powodzenia). I ja tam na ten przykład jestem zwolennikiem dysz z tworzywa a nie metalowych (tak samo jak jestem zwolennikiem plastikowych komór hopka a nie metalowych).

Link to post
Share on other sites

odpowiem moze uniwersalnie , ze nie ma takiej jednoznacznej odpowiedzi :)

dla jednych systema , dla innych guarder a dla innych df .

 

wszystko rozbija sie o ksztalt frezu na dyszy i najwazniejsze jej dlugosc. a to wszystko musisz jeszcze polaczyc z odpowiednia gumka, komora , szkieletem. jedne szkielety maja grubsza przednia scianke inne mniej.

 

ja samemu walczylem z doborem odp. dyszy ( dlugosc ) bo na jednym szkielecie bylo idealnie a na drugim juz za malo , a dodam ze to byla najdluzsza dysza z asgshopu :/ , dzieki koledze Gogin lub Poldeck ( nie pamietam , ktorego akurat o to meczylem ) podpilowalem popychacz i to byl strzal w dziesiatke. A obecnie mam dysze z DF z uszczelka guardera i jest rewelka.

 

Zapomniałeś o średnicy zewnętrznej dzióbka głowica cylindra po której porusza się dysza. Np markowe mają mniejszą ów średnicę od chińczyków. Tym samym markowe dyszy nie zawsze pasują na chińskie głowice.

Link to post
Share on other sites

#MAJOR762

 

świeta racja :) ale powiem ci w moim przypadku jest problem bo albo mam za szybkie ręce albo za ostry pilnik i zawsze " przejade " wymiar :)

 

powiem ci o doklejaniu czegoś do dyszy nie slyszalem , hmmm ciekawe ilu w AS próbowało hehe

 

#asgcobra

a tak powaznie , może zabrzmi to niegrzecznie a tak nie jest po co ci kopać w giwerze jak już masz prawie 430 fps ?? niektórzy to mają na tej sprężynce 390-400 i żyją . Po ilości postów widze ze jesteś w miarę nowy itp, więc chlopie nad tymi 20fps-ami bym nie plakal tylko zainwestowal w lufe precyzyjna , komore , gumke , dodatkowe magazynki , i takie tam ... a jak sie coś uszkodzi patrz spadnie do 350 wtedy szukaj / oddaj w serwisie. 20 fps nie jest równe 20 metrom zasiegu. tak naprawde ja nie widze róznicy, ale co innego jak wszystko ładnie kręci , wtedy z 360fps możesz mieć porównywalnie z twoimi 420. ( jak gdzies gafe walnolem to prosze mnie poprawic , kazdy ma swoje teorie , moze sie tez czegos naucze )

 

Wiec nie kombinuj i zostaw , poważnie :0

Edited by overs
Link to post
Share on other sites

#szumitek

niby tak ale co doradzisz osobie ktora sie na tym nie za bardzo zna ?

a tak woogole moge tylko zapytac ( niewiem naprawde ) co ma dobranie odp. dlugosci dyszy lub oringa do zywotnosci szkieletu ?

 

#gogin

powiem ci przyjacielu ze zaskakujesz mnie po raz kolejny. nigdy nie patrzylem na srednice zew. owego "dziubka" . no ale człowiek uczy się całe życie , a od czasu do czasu komuś pomoże ( albo i nie :) ) .

Link to post
Share on other sites

#MAJOR762

 

świeta racja :) ale powiem ci w moim przypadku jest problem bo albo mam za szybkie ręce albo za ostry pilnik i zawsze " przejade " wymiar :)

Bo to się robi na drobnym papierku ściernym i małymi kroczkami, żeby idealnie dopasować dysze to najlepiej: piłujemy -> składamy GB -> strzelamy. Jak nie podaje kulek - rozkładamy i znowu piłujemy. I tak do dopasowania, ale to żmudne, czasochłonne i wymaga cierpliwości. I dlatego właśnie jestem zwolennikiem plastikowych dysz - łatwiej się piłuje. Poza tym moje zdanie jest takie że ilość elementów metalowych stykających się z gumką zmniejszona powinna być do niezbędnego minimum (czyli na dobra sprawę lufa i nic więcej). W zimne dni na prawdę widać różnicę w strzelaniu i "rozgrzewaniu się" gumki pomiędzy metalową a plastikową komorą.

 

co ma dobranie odp. dlugosci dyszy lub oringa do zywotnosci szkieletu ?

Szczelny układ to większa poduszka powietrzna - hamuje skuteczniej tłok co zmniejsza uderzenie głowicy tłoka w głowicę cylindra -> mniejsze uderzenie = mniejsze "nadwyrężanie" szkieletu przy każdym strzale.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
Szczelny układ to większa poduszka powietrzna - hamuje skuteczniej tłok co zmniejsza uderzenie głowicy tłoka w głowicę cylindra -> mniejsze uderzenie = mniejsze "nadwyrężanie" szkieletu przy każdym strzale.

 

fajnie opisane. zaś coś wiecej wiem hehe . a woogole to wychodzi z teorii i napewno poczęści z praktyki ale czy to aż tak strasznie nadwyręży nasz układ ? , a ile osób w polsce biega z zza krótką dyszą i jakoś żyje. nie neguje co napisałeś ani nic , żebyś nie myślał :) bo to ma sens itp.

danke

 

A co do piłowania dysz itp, jakoś za nerwowy jestem do takich spraw , nie zdziwiłbym się jak od jutra w sklepach asg zaczeło powoli ubywać dysz :)

Edited by overs
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...