Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 CQB (038) - AGM


Recommended Posts

Cześć, niedawno kupiłem tą replike.

 

http://www.max24.pl/agm-karabin-szturmowy-...agm&order=p

 

Mam do was kilka pytań odnosnie tej repliki:

 

1.Co o niej sądzicie?

 

2.Czy fakt że ta replika posiada ok.380fps skreśla ją z rozgrywek typu CQB?

 

3.Opłacalność tuningu (czy warto wkładać jakieś pieniądze w akumulator, precke, komore hu + gumke itd.) ?

 

4.Jakie magi (mid-cap) pasują do tego modelu? Prośiłbym o link.

 

Szukałem na forum czegoś o tym modelu lecz nic nie znalazłem. :???:

 

Pozdrawiam, Damian

Link to post
Share on other sites

Wystrzel z niego jakieś 5000 kulek to będziesz miał 350 fps ;)

 

AGM jak AGM, najlepszy nie jest, ale da się z niego coś wycisnąć. Aktualnie katuję moje M4 od AGMu na springu 120', jakieś 10k kulek poszło, wymieniłem tłok, smary, podkładki, okablowanie, uszczelki...Mam coś koło 450fps, do tego precka 455mm i gumka + nowa komora. Bangla aż miło.

 

Na sam początek nic nie rób, jak zacznie strzelać gorzej to wymień komorę i gumkę ;) Nic innego nie ma sensu tam póki co zmieniać :)

 

EDIT: Mid-capy mogą nie podawać, ciąć się ;)

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites

Low capy od P&J. Polecam odrazu po zakupie, zdjąć skorupy, i obkleić magi ciasno taśmą izolacyjną, w miejscach gdzie są śrubki. Się gwinty wyrabiają, a taśma to idealnie przytrzyma.

 

Odnośnie repliki, ja bym ją zrobił do CQB typowo ;) Jakiś fajny spring SP90 naprzykład, i dobra gumka, i jak dla mnie było by OK ;) Rof pewnie będzie na poziomie wtedy.

 

EDIT: Albo zostawił tak jak jest ;) Spring się sam ubije.

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites

Kurde troche drogo wyjdzie kupno low-cap bo 200bb to 8 magów w przeliczeniu na te krótkie z linku.

 

Nie wiem na jakie magi się nastawiać bo midy mają sensowną pojemność a low to 25 kuleczek. Na moim miejscu co byś zrobił ?

 

 

I dzięki za dotychczasową pomoc. 8)

Link to post
Share on other sites

Kurde troche drogo wyjdzie kupno low-cap bo 200bb to 8 magów w przeliczeniu na te krótkie z linku.

 

Nie wiem na jakie magi się nastawiać bo midy mają sensowną pojemność a low to 25 kuleczek. Na moim miejscu co byś zrobił ?

I dzięki za dotychczasową pomoc. 8)

 

Low cap ma 60 kulek a nie 25 ;) 25 to mają real capy. Po co ci aż tyle magów? Na niedzielne jebanki używam 3x low cap i 1 hi cap, na poważne imprezy wystarczy mi 10 low capów. Kupuj sobie powoli, najpierw 3, później 3 itp, i wkońcu sam ocenisz ile tak naprawdę ci jest ich potrzebnych ;)

 

Acha, jeszcze jedno - jak padnie ci gumka, tzn nie będzie kręcić, kup czarną Systemę i od razu nową komorę, najlepiej coś plastikowego. Stockowa od AGMu jest do dupy, nie pasują do niej żadne inne gumki :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę, tak właściwie to nie zagladałem do środka repliki bo nie chce stracić gwarancji. Gwarancja znika po rozkreceniu gb ? bo jeśli się nie mylę to można to wyjąć w jednym kawałku. Doświadczenie w rozkladaniu replik mam zerowe pomimo że to mój 2 aeg.

 

To długie low-cap beda na taiwanie, bo jeśli tak to kupie 4 i gitara ?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie ilości magów to wiadomo że to sprawa indywidualna ;-)

 

To powiedzmy że ściagam to górne body i wtedy mam te gb w jednym kawałku(wiem jak to wygląda) i do tego jest przyczepiona komora hu a do niej lufa tak? 8)

 

I jak już bym sobie miał tam pogrzebać to te kółeczka do regulacji hu powypadają czy jak ?

 

Wiem że to wkurzające ale serio się boje tego otwierać :???:

Link to post
Share on other sites

Prz chwycie przednim, nad gniazdem magazynku masz pin, który musisz rozkręcić i wybić :) Wtedy, ciągniasz górę i dół body w dwie różne strony, delikatnie nimi ruszając. Jak rozłożysz, to w dolnym body masz GB, a w górnym jest lufa i komora. Żadne kółeczka nie będą wypadać, ale musisz uważać bo komora może się razem z całą lufą wysunąć ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens. Jeśli to ma być emka do budynków, to ja bym wgl lufy nie zmieniał, tylko zrobił z niej kosiarkę. Natomiast, jeśli chcesz do lasu, to wstawić jakieś 20cm tłumik i długą lufę ukryć. Albo może 10cm tłumik, łatwiej będzie się manewrować :)

 

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie - Do czego chcesz tą emkę i jakie zadanie ma spełniać :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...