Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Naciąganiem Sprężyny


Recommended Posts

Witam,

MAm problem z moim M15 ( H&K33 , dzisiaj przestał strzelać bo coś tam z Gb ale rozebrałem i złożyłęm wszystko i nagle silniczek nie da rady uciągnąć sprężyny , rozebrałem znowu i dalej nie ciągnie a jeśli robię to pokręcając ręcznie zębatkę bez sprężyny to gładko chodzi a jeśli dam sprężynę to bardzo cieżko , dosłownie parę godzin temu bardzo szybko strzelał i nie zawodnie a jednak coś się stało.

Macie jakieś pomysły na ten silniczek albo coś innego bo wogule sprężyny nie chce pociągnać.

Link to post
Share on other sites

Dołączam się do prośby o pomoc. Sytuacja u mnie wygląda tak, że tłok naciągnął się prawie do końca, zostało mu może z 0,5cm, a jak naciskam spust, to przeskakuje o 1mm do tylu i wraca do pozycji, w której był przed naciśnięciem. Dodam, że sprzęt m15a4 od ca. Też grzebałem w gb, ale wszystko w nim powinno być dobrze. Regulacja silnika nie skutkuje.

Zapomniałem dodać, że do tego nagrzewa się mocno silnik i kable przy baterii. Może to problem okablowania?

Edited by virtael
Link to post
Share on other sites

Podkładkowałem od początku, bo nowe zębatki mam, ale kumpel bardziej obeznany ode mnie obejrzał dziś to, jak złożyłem i stwierdził, że wszystko powinno być okej. Dodatkowo, gdy po złożeniu bez sprężyny ręcznie przekręcaliśmy zębatki, to chodziły pięknie. I jeszcze jedno, przed tym jak się zablokowało to strzeliło ze 3 czy 4 razy.

Myślisz, że mimo wszystko to może być problem z tym? Nie może to być problem z czymś innym?

Link to post
Share on other sites

Zębatkę tłokową mam tak aby pierwszy ząbek zahaczył o tłok.

 

( Że pierwszy ząbek zębatki pokrywał się z pierwszym ząbkiem tłoka , ząbek tłoka jest pierwszy potem zębatki i tak w kółko.)

Podkładki są raczej dobre w tym nie będzie tkwił problem , szybciej z ustawieniem zębatek albo czegoś innego .

Edited by Evelish
Link to post
Share on other sites

Podkładkowałem od początku, bo nowe zębatki mam, ale kumpel bardziej obeznany ode mnie obejrzał dziś to, jak złożyłem i stwierdził, że wszystko powinno być okej. Dodatkowo, gdy po złożeniu bez sprężyny ręcznie przekręcaliśmy zębatki, to chodziły pięknie. I jeszcze jedno, przed tym jak się zablokowało to strzeliło ze 3 czy 4 razy.

Myślisz, że mimo wszystko to może być problem z tym? Nie może to być problem z czymś innym?

 

To kumpel się... zna tyle co nic. Jakoś zawsze gdy sam robię podkładkowanie to takich problemów nie ma - NIGDY, ale to pewnie przypadek :-F. Mocniejsze aku pomoże, jeśli uciągnie mechanizm na krótko będzie jakby "padać" szybko to byle jakie podkładkowanie jest na 100%...

Link to post
Share on other sites

Po tej Waszej operacji zwanej podkładkowaniem przesunęła się trochę zębatka silnikowa, a co za tym idzie regulacja silnika, jaka była wyjściowo już nie jest poprawna. Proponuję odkręcić kilka obrotów śrubę regulującą w chwycie i powinno banglać. Ewentualnie jeżeli nie skutkuje, to jeszcze raz wypodkładkować- tym razem poprawnie (uwzględniając położenie silnika i ograniczony zakres jego regulacji) czytaj podczas podkładkowania podnieść o 0,1-0,2mm zębatkę silnikową i wtedy musi już grać. No jest jeszcze możliwość, że bateria jest rozładowana, ale o tym już nie będę wspominał... :wink:

 

Gogin byłeś szybszy wrrr ;-)

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Po tej Waszej operacji zwanej podkładkowaniem przesunęła się trochę zębatka silnikowa, a co za tym idzie regulacja silnika, jaka była wyjściowo już nie jest poprawna. Proponuję odkręcić kilka obrotów śrubę regulującą w chwycie i powinno banglać. Ewentualnie jeżeli nie skutkuje, to jeszcze raz wypodkładkować- tym razem poprawnie (uwzględniając położenie silnika i ograniczony zakres jego regulacji) czytaj podczas podkładkowania podnieść o 0,1-0,2mm zębatkę silnikową i wtedy musi już grać. No jest jeszcze możliwość, że bateria jest rozładowana, ale o tym już nie będę wspominał... :wink:

 

Gogin byłeś szybszy wrrr ;-)

 

Chciałbym dodać że rozebrałem GB v2 z powodu problemów z strzelaniem ( tkz. nie ciągło sprężyny tak jak i po mojej "naprawie")

Ja nie podkładkowałem więc to chyba tyczy się tamtego kolegi.

Edited by Evelish
Link to post
Share on other sites

A ja od siebie polecam sprawdzać "czy zębatki chodzą gładko" na GB skręconym śrubami ( przynajmniej tymi dwoma najbliżej zębatek). Czasem jak się ściśnie GB w paluchach wszystko śmiga ładnie a po skręceniu jest kiszka...

 

Po wymianie kilku PW z właścicielem owego HK33 doszliśmy do takiego wniosku właśnie. Jak zwykle skopane pokładkowanie, tylko czemu mnie to nie dziwi...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...