Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

polski śpiwór wojskowy KOMANDOS


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ja mam śpiwór lentexa dla pododdziałów specjalnych.Jest on bardzo dobrej jakości, zajebiście ciepły,wytrzymały. Jego największą wadą jest dopinane prześcieradło, cały czas sie odpina. I jest dosyć ciężki, ale coś za coś można w nim spokojnie przy minusowych temperaturach.

 

Ogłólnie jest OK.

 

 

P.S. mam go od 2003 roku i jedynie pękł mi jeden uchwyt od suwaka, naszczęście ten cdolny który sie nie rusza.

Link to post
Share on other sites

Jedyną wadą tego śpiwora są jego gabaryty- jakbyś go nie złożył to i tak będzie duży. No ale jak moi poprzednicy mogę go szczerze polecić, nie da się w nim zmarznąć. Na jesień, zimę i wiosnę to świetna pozycja na wyprawę do lasu. Jednak w lato to sie w nim niezle spocisz:)

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze NIGDY w nim nie zmarzlem (spalem w nim nie raz pod golym niebem)

 

Mógłbyś sprezycować w jakich okolicznościach miałeś go pod gołym niebem? Jaka pora roku, jaki teren, jakie temperatury? Czy byles w samych gaciacg, czy masa ciuchów na sobie?

 

A jak z oddychalnością materiału? Przepuszca on wogóle pare, czy wszystko się w nim skrapla?

 

[ Dodano: Pią Mar 10, 2006 2:05 am ]

http://www.allegro.pl/item88741886_spiwor_...pecjalnych.html

 

http://www.allegro.pl/item91109368_spiwor_...pecjalnych.html

 

http://www.allegro.pl/item90752315_spiwor_...ne_okazja_.html

Link to post
Share on other sites

Pora roku w jakiej spalem w nim pod gołym niebem to:

- pierwsze dnia maja - teren: góry bialskie (kotlina kłodzka) jakies 8 - 10 m. od strumienia, temperatura mogla oscylowac w granicach 8 - 10 st. C, mialem na sobie kalesonki i T-shirt

 

- czerwiec, lipiec, sierpień przy ciepłych nocach to i w samych bokserkach jest gorąco :wink:

 

Z oddychalnością właśnie nie najlepiej, jak jest cieplo to sie skrapla troszke :?

 

Śpiwór ten ma natomiast jeszcze jedną IMO istotną zaletę - jest pojemny, bez problemu wchodzą do niego 2 osoby :mrgreen:

 

Ja za swój dalem 90zł (nówka)

Link to post
Share on other sites
8 - 10 st. C

 

Przy takiej temperaturze to w moim starym śpiworze typu kołdra jest ciepło. Czy ktoś spał w śpiworze lentexu w temperaturze poniżej 0 C ?

 

Co do oddychalności, pytałem się, bo tkanina zewnętrzna to ortalion poliamidowy, fabrycznie impregnowany. Co potwierdza to, że śpiwór jest wiatroszczelny. Ale przez to nie przepuszcza pary wodnej. Stąd moje wątpliwości. Chcę kupic dobry śpiwór na zimę, w którym można spać przy ok -15 C. I nie wiem czy ryzykować i kupować lentex, czy może jakiś turystyczny.

Link to post
Share on other sites
Przy takiej temperaturze to w moim starym śpiworze typu kołdra jest ciepło.

wątpie, napewno nie samych kalesonach i koszulce, ale kłucić się niebede bo jeszcze zależy co kto rozumie przez "ciepło" :wink:

 

raz widzialem spiwor turystyczny w pantere, ale wiem jakiej firmy i ta pantera byla taka troche... hmm nieudolna ale zawsze coś

Link to post
Share on other sites

hehe skad ja to znam :) Tez jestem swirem na punkcie tych naszych plamek :P

Spiwor jest troche nieporeczny, za to noca jest cieplutko ( w lecie - z Cieplo). Przez godzinie sie stopniowo rozbieralem do gaci bo nie dalo sie wytrzymac.

A przescieradlo? Jeszcze nigdy go nie doczepilem :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...