Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wymieniłem niedawno zamek plastikowe na G&P. Byłem zmuszony lekko skrócić sprężynę, gdyż była z lekka powyginana. Wydaje mi się, że nie ma to większego wpływu na osiągi poza mniejszym "kopem".

 

Po wymianie zamka zaczęły się problemy - syfony po paru strzałach. Problemem wydaje mi się jest dysza (część przez którą wlatuje gaz do komory HU). Dysza ta jest ruchoma i trzyma się na 2 sprężynkach. Niestety u mnie nie chodzi gładko, wręcz muszę użyć nieco siły, żeby ją wepchnąć tak, aby sprężynki się rozprostowały.

 

Stąd pytanie do użytkowników - u Was też to tak chodzi? Czy może chodzi płynnie (sprawdzałem na replice KSC - USP, tam dla przykładu chodzi gładko).

 

Prosiłbym o propozycje na rozwiązanie problemu. Smarowałem, nic to nie dało. Ba! nawet teraz chyba są większe opory.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Ale po odciągnięciu zamka jestem w stanie lekko docisnąć dyszę, nie jest do końca wsunięta. Domyślam się, że po strzale też jest taki defekt...

 

EDIT: Również czasem po oddaniu strzału z pustym magazynkiem zamek zostaje w tylnim położeniu, a po zwolnieniu go i naciśnięciu spustu zaczyna wyciekać gaz. Kurek tak jakby nie był naciągnięty. Muszę wtedy szybko wyjąć i włożyć magazynek.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W moim Glocku 17 KWA dysza także przesuwa się z pewnym oporem, nie chodzi lekko. Jednak tak było od nowości, przy oryginalnym, plastikowym zamku i tak samo jest z metalowym zamkiem G&P.

Co mi przychodzi do łba, to że coś u Ciebie nie gra na styku kurek/zawór górny maga, ewentualnie coś nie tak ze szczelnością pomiędzy górną uszczelką magazynka (przy otworze wypustowym - ta kwadratowa), a całym zespołem blowbacku w zamku.

 

Po zamontowaniu swojego GP zauważyłem, że przy strzałach, zwłaszcza przy użyciu starszych magazynków z bardziej "sklepaną" tą górną uszczelką, wydajność jest gorsza niż przy nieco nowszym magu, a przy strzałach chmurka gazu wokół broni jest większa i wyraźniejsza. Na starszych magach, na jednym ładowaniu gazem wystrzelę 1,5 max 2 magi kulek. Na nowszym 2,5 mag. kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jeśli ktoś wie o co chodzi i jak to naprawić to będę wdzięczny, autor tematu pewnie też :) I pytanie właśnie do autora, czy po "syfonie" ciężej wyjąć magazynek? Mam identyczny problem plus tak jakby dysza przytrzymywała magazynek. Porozkładałem, wyczyściłem, nasmarowałem i nic... No i u mnie dysza też porusza się z oporem tak jak napisałeś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...