Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z LR 300 P&J


Recommended Posts

Witam Was forumowicze.

 

Mam do Was następuące pytanie o prośbę.

 

Jestem od półtora miesiąca w posiadaniu repliki LR 300 firmy P&J zakupionej u krakmanów. Zgodnie z założeniem wymieniłem na starcie gumke hop-up na bodajże Guardere. Dodam też, że zmienilem stockową preckę na prawie 2 razy dłuższą systeme. Ponieważ nie zaobserwowałem zbytniej poprawy zasięgu (przy 430fps jest on zaskakująco mały) doradzono mi zakup systemowskiej gumki. Tak też zrobilem, szarpnąłem się na tą nową Energy. Po jej wstawieniu dalej nie mam poprawy, przy zakładaniu sprawdzalem czy komora dobrze działą i tak też jest, dystanser jest stockowy, mam też 2 dystansery z twardego tworzywa z taiwanguna, ale przy Guarderowskiej gumce nic nie dały. Przy systemowskiej nie sprawdzalem. Powiedziano mi, że może to być wina za długiej precki. Więc ją zmieniłem na 1/3 krótszą. Ale poprawy dalej nie ma.

 

Poradźcie mi co to może być... Klamka jest na gwarancji i nie chce rozbierać GB, a do Krakowa chwilowo mi nie po drodze... Zależy mi też na czasie. :) Proszę Was o pomoc. Może ktoś już miał podobny problem...

 

pozdrawiam Suchy

Link to post
Share on other sites

Mierzyłeś na chrono czy masz te 430fps? Obija mi się czasem o uszy, że w niektórych komorach P&J muszą być gumki bez kołnierza. Tylko szczerze mówiąc nie wiem jak to jest akurat w LR 300, bo nigdy w niej nie grzebałem. Poczytaj temat o replice, może sam sobie wyjaśnisz.

Link to post
Share on other sites

Przy zakupie PJ300 w Krakmanie , wymieniłem u nich gumkę Guarder , lufa precka systema 509mm albo 534mm , już nie pamiętam. Do tego zakupiłem komorę king Arms , http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2081(zakup w sklepie krakman) co otrzymałem około 450 -460 fps. Używam kulek 0,28. Nic w niej sam nie robiłem , na miejscu w sklepie mi założyli i wszystko mi działa bez awaryjnie. Ostatnio na manewrach spotkałem kompana co miał PJ300 w stoku(po za wymianą gumki hu) , broń miała 2 lata i nic się z nią nie działo a osiągi miała rewelacyjne , co byłem bardzo zdziwiony. Do Pj też dobra jest zmiana akumulatora , nie wiem czy to wina lufy , bardziej mi się wydaje na dysza. Czytałem gdzieś też że trzeba ją przestrzelić i to dużą ilości kulek , ja nie miałem tych problemów. Kolega kupił PJ25CAR , i też był zdziwiony że tyle kulek mu poszło żeby ta replika miała swoje osiągi . bo kulki mu leciały na 20m.

Link to post
Share on other sites
nie masz zalanego hopa?dysza dochodzi do komory i uszczelnia się z gumką?jaki typ cylindra i jaka długość lufy?

 

zalany nie jest, czy dysza dochodzi nie mam zielonego pojęcia, aż tak się na tym nie znam, cylinder bez otworu, ale o jego szczelności nie mogę za wiele powiedzieć, długość lufy jak w G3, ale zmieniłem na krótsza.

 

Na ostatnim strzelaniu zaobserwowałem znaczną poprawę osiągów. Daleki zasięg, dobre skupienie. Widocznie karabin się już przestrzelił tak jak to Waldo pisał.

 

Dziękuję za pomoc. :) temat póki co można zamknąć

Link to post
Share on other sites

nie mając chrono, zmieniłes pewnie gumkę i rozszczelniłeś komorę HU. Nigdy nei zmieniaj nawet (przede wszystkim?)gumki bez chrono. LR 300 P&J to jedna z najeopszych replik u krakmanów moim skormnym zdaniem. U dwóch kolegów ciągnie na full stocku sprężynę M140 bez zająknięcia.

Sam używam w niej precki KM Head 509mm i napewno nie ma z tym żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...