Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mały problem z Socom Gear - 1911 NOVAK neXt - 2 Tones - Limited Edition


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

... zamek powinien blokować się

w tylnym położeniu. Działało (...) teraz (...) nie blokuje i mogę strzelać dalej

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Mam tę replikę i ten sam problem. Rozebrałem neXta na czynniki pierwsze, wyczyściłem, złożyłem ponownie i podziałało przez kilka magazynków. Potem - loteria - albo zatrzyma, albo nie. Z moich obserwacji wynika że "suchy" (nie potraktowany po czyszczeniu silikonem) pistolet zachowuje się poprawnie, jednak wystarczy że postrzelam dłużej (5-6 magazynków w serii) i już są problemy.

 

Z tego co wygooglałem w sieci problem jest "powszechny", ale póki co remedium nie ma. Podobnie jak na "nie wracanie" zamka do końca po strzale.

 

Po lekturze postanowiłem zmienić sprężyny w zespole gazowym (testy po 3 czerwca).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Testy polowe zakończone wynikiem pozytywnym!

 

Zakupiłem zestaw sprężyn (Element). Wymieniłem obie sprężyny w zespole gazowym, dodatkowo wypolerowałem współpracujące ze sobą powierzchnie. Po złożeniu repliki "psiknąłem" silikonu w otwór podający gaz z magazynka i wystrzeliłem kilka kulek żeby się dobrze nasmarowało. dodatkowo trochę silikonu na prowadnice zamka i problem zniknął.

 

Mam nadzieję, że nie powróci :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...