Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie naciąga tłoka do końca


Recommended Posts

Witam mam problem z sprężynom otóz gdy mam M130 wszystko ok działa w gearboxie bez problemu zamontowałem M140 lub M150 i nie daje rady do końca naciągnąc tłoka pozostaje w tylnej pozycji batke mam Sanyo RC 12v 2400 silnik Magnum Systema próbowałem tez silnik JG III gen. tak dla ciekawości i nic,ma ktoś moze jakąs opcje co jest nie tak ???????

Link to post
Share on other sites

Sprężyna nie ma gdzie się do końca złożyć w tłoku,bywa tak czasem przy podwójnym łożyskowaniu ( głowicy tłoka i prowadnicy) jak jest dłuższa sprężyna.

Prowadnica jest jedno łożyskowana specjalnie nie wsadzałem podwójnej a tłok razem z cylindrem jest stock JG

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że masz podwójne łożyskowanie, bo jak napisałeś masz na prowadnicy sprężyny i jak przypuszczam masz również łożysko w tłoku bo w JG III gen. montowane są głowice tłoka z łożyskowaniem.

Więc jak wcześnie ktoś podpowiadał możliwe, że naciągnięta sprężyna się po prostu nie mieści w tłoku.

Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości spróbuj ustawić prowadnice na czymś twardym, nałożyć na to tę sprężynę m140, na to tłoczek i ściśnij do końca sprężynę. Tłok powinien dojść do końca prowadnicy, jeżeli się nie da, to masz sprawę jasną i klarowną.

Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości spróbuj ustawić prowadnice na czymś twardym, nałożyć na to tę sprężynę m140, na to tłoczek i ściśnij do końca sprężynę. Tłok powinien dojść do końca prowadnicy, jeżeli się nie da, to masz sprawę jasną i klarowną.

 

Witam zrobiłem tak jak kolega radził i tłok doszedł do końca i na M140 i na M150 wcześniej używałem takiego zestawu http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1545 ale gearbox mi pękł bo nie był wzmocniony przy okazji wyłamał mi się jeden ząb w zębatce tłokowej i tłok strzelił była tez uszkodzona głowica tłoka i cylinder nie trzyma ciśnienia choć jest cały i na tym zestawie wszystko było ok a teraz nie wiem czemu tłok nie dochodzi do końca tylko zostaje w tylnej pozycji ma ktoś morze jeszcze jakiś pomysł ???

Link to post
Share on other sites

Tym krótkim testem wyeliminowałeś podejrzenie, że podwójne łożyskowanie nie pozwala się sprężynie schować do końca w tłoku.

A powiedz mi jeszcze jakie teraz masz zębatki?? Bo jak wiesz w podanym zestawie są Infinity Torque Up, czyli o przełożeniu dostosowanym do mocnych sprężyn. Może tutaj tkwić problem?? Może masz zestaw dedykowany do szybkostrzelności, tzw. speed??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...