Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Panie i Panowie, oto pojawiła się bardzo ciekawa replika www.gunfire.pl/product-pol-1152193804-Replika-pistoletu-maszynowego-PPSh-41.html. Jeszcze nie miałem jej w ręku i chyba nie prędko będę miał, bo cena makabryczna :cry: ale warto teoretycznie coś na ten tamat napisać.

Otóż replika ma gabaryty bardzo zbliżone do oryginału:

- długość oryginału 840 mm, repliki 840 mm

- długość lufy oryginału 270 mm, długość lufy wewnętrznej repliki 266 mm

- materiał oryginału stal+drewno, materiał repliki stal+drewno

- waga oryginału 3,5 kg, repliki 3,35 kg.

Wygląd (z fotek) jest powalający. Również zastosowanie gearboxu V7 (stosowany w M14) i solidnych materiałów, daje gwarancję długiego i bezawaryjnego użytkowania, a dla zwolenników większych mocy - tuningu repliki - choć stokowe 340 fps, moim zdaniem jest wystarczające przy założeniu, że replika jest przeznaczona podobnie jak oryginał do walk na krótkich dystansach.

Moim skromnym zdaniem, wady to:

- zastosowanie magazynka hi- o pojemności 450 kulek - aż prosi się użycie real- o pojemności 71 kulek

- brak magazynków łukowych, również jako real- 35 kulek.

Pojemności takie mieszczą się w granicach low-, a więc w pełni wystarczających do zabawy.

Jeśli ktoś nabędzie to cudo, dobrze byłoby, żeby podzielił się wrażeniami.

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites
(...)Co to za firma Hexagon ?
Próbowałem znaleźć w internecie. Firm o takiej nazwie jest kilkanaście, ale profil produkcji żadnej z nich nie pasuje.

Pocieszające jest tylko to, że materiały są solidne (stal i drewno), a gearbox V.7 czyli nie do zajechania.

Przymierzam się do zakupu, ale muszę najpierw gdzieś "skręcić" 1220.- zł, bo w tym roku u mnie kruchutko z kasą :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupił już ktoś ?

 

Co to za firma Hexagon ?

 

Witam i mam go od początku. Aktualnie przechodzi tuning wyglądowy - doginanie krawędzi otworów w chłodnicy, równanie spawów, zaślepianie szczeliny w chłodnicy pod muszką (jak w oryginale, zamiana osłony muszki na zgodną z oryginałem (wygląd i grubość blachy), wprowadzenie nitów mocujących celownik i osłonę muszki, starcie lakieru na kolbie i odpowiednie bejcowanie i woskowanie, modyfikacja trzewika kolby (odchylane wieko na przybornik - oryginalny trzewik z pepeszy nie pasuje z powodu innego rozstawu otworów na śruby mocujące).

Relacja częściowa na

www.jedendojednego.fora.pl/przerobione-repliki-asg-i-atrapy,15/poprawki-po-producencie-ppszy-41-aeg-z-hexagon-production,1766.html

 

Funkcjonalnie OK, choć regulacja Hop-up za lekko chodzi a i na dystansie 6 m bije ciut nisko (tarcza airsoftowa Fi 15 cm).

Nie to co Ares ale i tak solidnie wykonany (może służyć jako krzesełko polowe).

 

Firma to Hexagon Production

www.hexagonproduction.com/catalog/index.php?cPath=22&osCsid=a2511370c439f4f4165aa1286e1944bc

Edited by walther38
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...