Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4/M16 - dwie typowe usterki jedna po drugiej


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Podczas CA moja eMka doznała obydwu ponoć typowych uszkodzeń: odłamała się końcówka rączki przeładowania, i (na szczęście nie gdzieś w lesie, lecz na strzelnicy) wyskoczył przycisk dosyłacza zamka razem ze sprężyną, oba znalazłem.

W związku z tym, pytania:

- gdzie można tę nieszczęsną rączkę nabyć w Polsce? Strony sklepów milczą jak zaklęte.

- Wiem, że ten dosyłacz można posklejać - a co dokładnie do czego przykleić?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Możesz dać fotki? :) no i jakiej firmy jest ta emka :)

Cholera, fakt, najważniejszej informacji nie napisałem :-)

To jest M4 WE, ver. 1.

Tragedii generalnie nie ma, bo mam też M16 ver. 2 z rączką wzmocnioną. Tyle, że przekładać mi się nie chce.

 

A, i przepraszam za nieuściślenie, ale to CA to nie Classic Army, tylko Combat Alert znaczyło :-D

Edited by garfik
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

U mnie można nabyć rączkę przeładowania CA :D.

 

Używana, ale sprawna :)

Jesteś pewien, że wiesz co i gdzie piszesz ? AEG są piętro niżej.

 

Garfik nie powiem nic na temat dźwigni przeładowania, ale dosyłacz z TSC jest OK i nic się nie będzie odklejać. W tym momencie nie pamiętam czy przychodzi ze sprężyną, czy nie, ale i tak warto kupić na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że wiesz co i gdzie piszesz ? AEG są piętro niżej.

 

Garfik nie powiem nic na temat dźwigni przeładowania, ale dosyłacz z TSC jest OK i nic się nie będzie odklejać. W tym momencie nie pamiętam czy przychodzi ze sprężyną, czy nie, ale i tak warto kupić na przyszłość.

Dzięki, rozejrzę się.

Sprężyna nie jest problemem, bo udało mi się jej w trawie nie zgubić :-)

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam dosyłacz z TSC i mogę potwierdzić, że jest dobry. W zestawie jest trzpień, sprężyna i sam przycisk. Stary można jednak skleić (tubus do trzpienia) np. klejem do metali. Zresztą jak zajrzysz do środka powinno być widać resztki starego czerwonego kleju stosowanego przez WE. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem.

P.S. Przy wymianie na nowy pamiętaj o wybiciu odpowiedniego pina. Niby banalne a samemu mi to umknęło;)

Edited by Steiner
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...