Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning BOYI AK74N do 400 zl Pomocy :)


Recommended Posts

Witam od ostatniego czasu planuje ztuningowanie mojego ak74n (RK-03) od BOYI :)

Nigdy nie tuningowalem repliki wiec potrzebuje pomocy :uśmiech:

Moj budzet to max 400zl +/- 10 zl . Musze kupic sobie jeszcze jakis magazynek ..

 

Mysłalem nad prowadnica sprężyny, łozyskami, sprezyna m120, lufa precyzyjna(jakiej fitmy i jaki przeswit) i gumke hop up :) potrzebuje pomoc: z jakiej to firmy wybrac CZESCI lub co innego wybrac , dodac , odjac

 

Dzieki za pomoc :) :killer:

 

PS: w jakim sklepie ja najlepiej ztuningowac :D

Link to post
Share on other sites

Wystarczyłoby przeczytać jakikolwiek temat, o jakimkolwiek tuningu, jakiejkolwiek broni i już masz 100x więcej pojęcia o wszystkim. Ale nie bede aż tak niemiły i coś doradze. Budżet nie duży, ale można już pare rzeczy fajnych wsadzić.

Nie chce mi sie sprawdzać, ale wydaje mi sie że tam jest gb v.3.

1. Precka 6.04mm Systema: 120-180zł. Zależy jak długa i gdzie kupowana.

2. Prowadnica JBU/Guarder/Systema: 50-80zł.

3. Sprężyna m120 Guarder/G&G: 50zł.

4. Łożyska ślizgowe, albo dobre kulki (zakładam w ciemno że 7mm): kup guarder/g&g/systeme i bedzie spokój. 50-100zł.

5. Gumka: systema/guarder/g&g, ale nawet i na Madbulle się nie narzeka: 30zł.

6. Taśma teflonowa za 2zł w sklepie z takimi duperelkami.

 

Jak wybierzesz tańszą prowadnice i łożyska to się zmieścisz w 400zł. Odeślij dobremu serwisantowi z forum, a zrobi Ci lepiej i taniej niż w niejednym sklepie. Wystarczy zagadać jak człowiek, a napewno z kimś się dogadasz. Obstawiam, że postacie typu Gogin/AnR odpicują Ci replike tak, jak Ci sie nawet nie śniło. I to oni najlepiej Ci dobiorą poszczególne komponenty do tuningu. Potem zostaje Ci się już tylko użerać ze stock batką, i katować ją na stock ładowarce, oraz modlić żeby tłok dożył starości w pokoju.

 

PS - Postaraj się nie strzelać tymi postami jakbyś miał podłączoną do siebie LiPo 11.1V. Tylko śmiecisz ;)

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Dobra, bede złośliwy. Rzuciłem okiem na tytuły tematów w najbliższych 4 stronach tego działu. KLIK, KLIK, KLIK, KLIK. 90% interesującego Cię info i pewnie jeszcze pare niepotrzebnych gratisów do wiedzy. Dodatkowo powiem, że prawdopodobnie wszystkie interesujące rzeczy dostępne będą w takim sklepie jak Specshop. I pomyśleć, że poświęciłem swoje 5 minut, żeby dać upust wredności... ;) na PW z którymś z wymienionych wyżej serwisantów dowiesz sie znacznie więcej i konkretniej niż w takim temacie.

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Łożyska lepiej ślizgowe JBU. Preckę jak da rade to promyka, do tego dobre kulki, zmiana lufy na preckę nie ma sensu w przypadku używania marnych kulek.

Resztę napisał major;)

 

 

No jasne z Promykiem w 400zł się zmieścisz :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Ja zacytuję AnR'a - 'łożyska JBU czasem lubią nie pasować.'. Za to są tanie, a dobremu serwisantowi to pewnie nie straszne. Promyk jest za drogi jeśli ktoś przeznacza 400zł na cały tuning. Systema wystarczy w 200%. Dobre kulki to oczywista oczywistość. G&G/Excel imo są świetne. Z tych co testowałem jeszcze to Madbulle i Blastery są okej, ale zdażają się im drobne skazy w wyglądzie. Dla mnie jakość wykonania Exceli bije je na głowe. Tor lotu kulki jest jednak podobny.

Link to post
Share on other sites

Kolega autor coś tu mówi o tuningu, a chyba sam widzę, nie wie co chce osiągnąć tym tuningiem. Może pochwal się cóżże takiego chciałbyś owym tuningiem osiągnąć to może pomożemy. Tylko nie pisz proszę "zasięg/celność i szybkostrzelność miniguna" ;).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Kolega autor coś tu mówi o tuningu, a chyba sam widzę, nie wie co chce osiągnąć tym tuningiem. Może pochwal się cóżże takiego chciałbyś owym tuningiem osiągnąć to może pomożemy. Tylko nie pisz proszę "zasięg/celność i szybkostrzelność miniguna" ;).

Chodzi mi gl. O moc i celnosc bo tym to mój karabin poszczycic nie może :] Z szybkostrzelnoscia pal sześć , strzelam gl. Semi

Link to post
Share on other sites

Nie uwzględniam w tuningu ładowarki i aku - ale jeśli używasz fabrycznej ładowarki i akumulatora z zestawu to zastanów się na wymianą, bo długo to nie podoła, szczególnie jeśli było eksploatowane już jakiś czas.

 

*tłok & głowica z cymowskiego GB - baardzo wytrzymałe ~~45 PLN

*SP120 Guarder ~~50 PLN

*7mm stalowe ślizgi JBU ~~45 PLN

*nowe okablowanie ~~parę/paręnaście PLN

*gumka Systema/G&G ~~30 PLN

*używanie kulek Guarder/G&G/Madbull/Blaster jak jeszcze nie używasz, do tego zestawu 0,25 polecam

 

Finalnie zasięg na podanych podzespołach włącznie z amunicją ~~ponad 60m, prędkość wylotowa w granicach 420-440 fps. Szybkostrzelność/reakcja na spust taka jak wcześniej.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Tja i tłok z głowicą na przemiał w tempie jednostajnie przyspieszonym.

 

Zawsze istnieje jakaś tam szansa, że coś padnie jeszcze przed tłokiem :D a skoro weźmie bore up Guardera, to o głowice bym się chyba jednak nie martwił ;)

 

Jak chcesz ten bore-up to wydaj 600zł na tuning, a nie 400zł ;) bo Gogin mądrze prawi. Batka, ładowarka, tłok, okablowanie, prowadnica, łożyska - to Ci będzie ciążyło. Z naciskiem na ładowarka, tłok i łożyska.

Link to post
Share on other sites

No to kup tak jak polecił AnR, tylko nie katuj broni na full auto, a jak Ci sie tłok w końcu spieprzy to módl sie, żeby nie poszło przy okazji nic innego i wtedy kup coś co wytrzyma bez problemu te M120. To samo z łożyskami. Dokup jak będzie Cię już stać. Dodatkowo ładowarka Batimex jest do dostania tu na komisie za max 70zł z przesyłką. I choć to nie jest ładowarka wysokiej klasy, to o parę epok przewyższa stock. Przyda się napewno ;)

 

Opcjonalnie kup Guardera M110. Z bore upem na dobrej szczelności +400fps będzie, a części wyżyją dłużej.

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

No to kup tak jak polecił AnR, tylko nie katuj broni na full auto, a jak Ci sie tłok w końcu spieprzy to módl sie, żeby nie poszło przy okazji nic innego i wtedy kup coś co wytrzyma bez problemu te M120. To samo z łożyskami. Dokup jak będzie Cię już stać. Dodatkowo ładowarka Batimex jest do dostania tu na komisie za max 70zł z przesyłką. I choć to nie jest ładowarka wysokiej klasy, to o parę epok przewyższa stock. Przyda się napewno ;)

 

Opcjonalnie kup Guardera M110. Z bore upem na dobrej szczelności +400fps będzie, a części wyżyją dłużej.

 

 

kurcze po tym co powiedzieliscie to boje sie katowac bron ... bo z kasa ciezko a jeszcze troche musze dokupic...

 

A ten zestaw co podal gogin + precka ?

Link to post
Share on other sites

Ale zapominacie, że to jest kolejne 100zł jak nie więcej ;) imo Batimex, którego da sie dostać używanego za 60zł jest ofertą całkiem w porządku. Nowej za 100zł w górę bym nie kupił. Już lepiej faktycznie poszukać tych nieco droższych i mieć święty spokój ze wszystkim.

 

Lista którą podał Gogin jest jak najbardziej wporzo. Dodając do tego precke Systemy wydajesz w granicach 350zł. Przy zmianie okablowania pamiętaj, że ma ono być silikonowe, równe lub większe 1,5mm2. Do tego wymień wtyki na T-conectory, i wywal bezpiecznik. Jeśli masz u siebie sklep modelarski to koszt tego zestawu to będzie ok. 15zł. Jeśli kupisz na necie to z przesyłką ok. 25zł. Za taką kase warto. Wliczając koszty roboty i przesyłki, to przy odrobinie szczęścia zmieścisz się w 400zł.

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Major Kupricz ładowarka Batimexu wcale nie jest taka szałowa, ale lepiej dołożyć te 100zł niż kupywać następną batkę i następną. Pamiętaj także, że tymi droższymi ładowarkami naładujesz wszystkie rodzaje pakietów.

Aha i jeszcze jedno, stare dobre przysłowie: oszczędny płaci zawsze dwa razy ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...