Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka mikroprocesorowa


Recommended Posts

wystarczy nawet AT. Po obciążeniu złącza 5V jakąś żaróweczką możemy śmiało na złącze 12V podpiąć ładowareczkę. Obecnie nie mam problemów nawet ładując pakiecik 2S prądem 3A(więcej na razie nie miałem potrzeby).

Link to post
Share on other sites

Tak prosciej mowiac - jak masz zasilacz 3.5 A to pakiety lipol 11.1 V bedziesz mogl ladowac max 3.5 A ...

Zwykla matematyka.

Zasilaczem 5 A naladujesz 5 A ... no moze odrobine wiecej (Moc ladowarki - 12 v * 3,5 A - 42 W, dla 11,1 V - bedzie to 3,78 A)

I tak bezpieczniej jest ladowac mniejszym pradem niz max.

Chyba ze naaaprawde ci sie spieszy.

Ja laduje lipola ktory teoretycznie da sei ladowac 4 A pradem 0.9 (zasilacz komputerowy wiecej nie wydoli) i jestem zadowolony.

Roznica miedzy pol godziny a poltorej ... nie jest jakos kosmicznie wielka.

 

Seger - jak wyglada sprawa zywotnosci lipoli ? Lepiej jest ladowac 0.5 C czy 1 C gdy aku ma max 2 C (przy kontroli temperatury)?

Rozumiem ze za maly prad tez nie jest za dobry, ale gdzie przebiega granica ? Chodzi mi o ladowanie nie obciazajace zbytnio pakietow, ale tez zeby nie zmniejszalo pojemnosci.

Link to post
Share on other sites

1C jest prądem w sam raz. Nowe pakiety mają dopuszczalne prądy 2C, mam u siebie pakiety już nawet 4C przy kontroli temp. Ale nawet sam producent mówi że taki prąd skraca żywotność pakietu o ok. 10%.

Dziś przyszły jeszcze szybsze i mocniejsze 40/70C ładowania 2C max 5C. :)

W końcu zagrzeję ładowarkę :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...