Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pisząc o zamiennikach miałem na myśli dowolną inną firmę niż JG, ich gb to loteria, kulturą pracy nie grzeszy. Problem z głowicą jest o tyle bolesny że nie da się wstawić żadnego bu czy zestawu wyciszonego. Zakładając że ma to być karabin parasnajperski, spring m150 to minimum, a ja nie wstawiłbym m150 przy plastikowej głowicy cylindra, poza tym przy płaskiej głowicy tłoka szkielet też będzie nieźle obrywał. Co więcej w mojej opinii jedyną zaletą Sr-25 jest jej gb long, ten model pozbawiony tego sporo traci.

Co do komory: montowałem gomory G&P z wynikiem +/- 1fps, jak dobrze poskładasz i ew. lekko owiniesz taśmą teflonową to jest maksymalnie szczelne. Jak chcesz coś z górnej półki to będę miał niebawem na sprzedaż nową komorę do m4/16 wykonaną z aluminium w technologii CNC, moim zdaniem ideał. Sam teraz zakładam sobie komorę guardera, są tanie, z dyszą pasuje się świetnie, jestem dobrej myśli.

Z lufami promyka 590 może być problem ponoć jest słabo z dostawami (tylko zasłyszane), mam nadzieję że specshop dał Ci bardziej optymistyczną odpowiedź - poza tym narzucają straszliwą marżę :P

 

Wracając do głowicy, uświadomiłem sobie jedno, najmocniejsza płaska (nie aluminiowa) to systema, jestem Ciekawy czy by wytrzymała na m150-160 asgshop zaleca ją max do 130. Myślę że aluminowę głowica rozniesie w mak plastikową głowicę cylindra.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

A myślisz że powinienem dać im tą komorę do złożenia? Na pewno zrobią to lepiej odemnie bo to dopiero mój karbin, a 1 m4-podobny.

Widzisz, to tak naprawdę nic trudnego. W serwisie i tak nie będą się bawić w uszczelnianie. Najwyżej jak gorzej złożysz to będziesz miał mniejszy przyrost fps i mniejszą powtarzalność. Ale aby wyciągnąć maksa z danej repliki koniecznie trzeba mieć chrono, inaczej pewnych rzeczy nie zobaczysz (jak np. wahania fps)

 

Edit. Napisz jeszcze co chciałbyś osiągnąć tuningiem, jakie ma być przeznaczenie karabinu? Bądź dobrej myśli JG od III gen robi dobre repliki :)

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Wszystko się da zrobić jak się chce - przerabiałem tego gearboxa na longa i teraz jest całkowicie kompatybilny z przedłużonym. Wystarczy pobawić się z dremelem (kwestia powiększenia otworów pod dłuższy cylinder). Jak ktoś bardzo chce to zobaczyć to mogę rzucić parę zdjęć.

EDIT.

a zresztą:

img4201b.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wystarczy ciąć po "linii"

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o przełożenie normalnego gb long do tego body to niestety nie wiem ale po tej przeróbce zamontowałem przedłużony cylinder, zębatki i tłok, popychacz i wsio działa ok i nawet fajnie trzyma szczelność.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

@kermit - strzelałeś już? Jak działa długi tłok ze zwykłą zębatką? ;)

 

Da się założyć dużą? bo one nie różnią się troszkę wielkością? BO nie pamietam czy tylko ilością zębów czy też wielkością...

 

Jeśli wszystko działa, to mamy karabin roku ;) Wkładasz już M170? ;)

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Różnice w zębatce od sr-25 i zwykłej polegają tylko na ilości zębów stykających się z tłokiem. Nie pisałem że używałem zębatki zwykłej na tłoku od sr-25 - od razu zamontowałem zębatki i tłok pasujące do sr-25. Żeby było śmieszniej można wymienić po prostu samą zębatkę tłokową na taką od sr-25 i także będzie działać. Tylko pewno kultura pracy będzie cierpieć.

Wkładałem tam tylko sp150 po znacznym przebiegu. Klient nie narzeka tak to bym miał już z powrotem replikę :P

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...