Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5 A4-Jak stuningowac?


Recommended Posts

Hej:) Chciałbym stuningować moją Mp5 A4 [CG], tylko jest problem nie wiem od czego zacząć :) Chciałbym w niej na pewno zwiększyć moc jak i celność :) Jeśli jednak koszty miałyby być duże wolałbym się skupić na celności :) :) Myśle, że wymieniłbym lufę :), jakąś sprężynkę i gumkę :), ale wolę się jeszcze bardziej zorientować :) Więc, co kupić, żeby fajnie podrasować moją Mp5 :) Oczywiście wszystko najtańszym kosztem, czyli tanie, a dobre :) Prosiłbym też jakieś linki w odpowiedziach, żebym miej więcej wiedział co kupić :)

Pozdro

Sproket :)

Link to post
Share on other sites

No odrazu nie gnojcie tak :) Szukalem :P Ale chcialem taka porada typowych fachowcow, z ASG znam sie ponad rok i jakos nie mialem okazji nigdy ulepszac broni :)

 

Jak macie problem z szukaniem :PP To chociaz powiedzcie czy dobrze mysle :) Oto co chcialem wymienic ;)

http://gunfire.pl/product-pol-1152189770-L...A5-SD5-SD6.html <--- Lufa :)

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2317 <-- spręzyna numer 1 :)

http://gunfire.pl/product-pol-1152190181-Sprezyna-M115.html <--- spręzyna numer 2 :(

http://gunfire.pl/product-pol-1152191338-G...rk-Bucking.html <--- Gumka :)

Powiedzcie czy muzse jeszcze cos dokupic, jakies tloki, zebatki czy cus?? i czy wytrzymie to moja bron, nie kilka magazynkow!!!

Jakby co tu macie link do tej broni :)

http://www.nokaut.pl/pistolety-asg/cyber-g...a-s-mp5-a4.html

Licze na Wasza POMOC!! :)

Link to post
Share on other sites

Lufa kiepska, sprężyny kiepskie, gumka taka sobie. Kup lufe systemy, gumke Systema/G&G, jak już chcesz koniecznie zmieniać sprężynę to wsadź M110 Guardera. Zrób teflon-fixa na głowicy cylindra i w zespole hop up jeśli trzeba. A jeśli masz więcej kasy do wydania, to jeszcze łożyska, tłok, prowadnica, okablowanie, mosfet, opcjonalnie bore-up...

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Trzeba kupić taśmę teflonową. Wystarczy wpisać w google i mamy np coś takiego

. Dodatkowo można włożyć warstwę teflonu pod oring na głowicy cylindra. Rozbierasz GB wyciągasz uszczelke z głowicy cylindra, zawijasz na jej miejscu troche teflonu, wkładasz spowrotem uszczelke, a następnie wszystko składasz tak jak było wcześniej. Szczelność robi się 'przednia' (:
Link to post
Share on other sites

A ile kasy możesz na to przeznaczyć i co konkretnie chcesz osiągnąć? Poza tym nigdy nie miałem styczności z wnętrznościami CG. Ciężko mi określić co i jakiej jakości tam jest, choć wielu rzeczy można się domyślić. Tylko nie pisz, że chcesz 500fps, zasięg 80m przy którym trafisz w puszkę i szybkostrzelność w granicach 25k/s :P

Link to post
Share on other sites

Hmm... Kasy jak na razie mogę 300zl przeznaczyć, ale nie chce jeszcze wymieniać części, myślałem coś tak kolo września, żeby dozbierać te 150zl :) uznajmy ze mam kolo 500zl do przeznaczenia na replikę :) Okablowanie sobie załatwiłem bardzo tanio, i bardzo dobre :) Więc z tym nie ma problemu :P Chciałbym osiągnąć może jakieś 400-420 fps ;) noi co za tym idzie celność oraz zasięg :) Nie chce, żeby ta broń była jakaś super kosmiczna, chcę żeby nie była taka dziadowska jak teraz :)

Link to post
Share on other sites

Wiem :) Właśnie ostatnio lookam na allegro w sprawie tych części, są okazje, ale często są to licytajce ;/

 

 

A co do tych łożysk prowadnicy i mosfetu, muszę wszystkie kupować, co byłoby najlepiej?? :)

 

A powiedz mi jeszcze jedną rzecz :) gdzie mógłbym kupić używane części oprócz allegro :) chodzi mi o sklepy, typowe strony internetowe gdzie mam prawie, że 100% pewność udanej transakcji :)

Link to post
Share on other sites

Komis na wmasg ;) i tak jak już szukałeś - opcjonalnie allegro, lub jakieś okręgowe forum asg. Gdzie indziej bym nie szukał.

Co do tych 3 rzeczy, to wymienił bym w kolejności - łożyska, mosfet, prowadnica. Poczytaj i kombinuj wg własnego uznania. Moje pomysły nie muszą być dla każdego dobre.

Link to post
Share on other sites

Napisz do sklepu w którym była kupiona replika. Bo nie mam zielonego pojęcia. Łożyska zależą od szkieletu. Są 6mm, 7mm, 8mm, 9mm... zgadywać nie będę. A jeśli chodzi o rodzaj, to zazwyczaj dobiera się go wzgledem sprężyny.

Jeśli masz łożyska 6mm to:

- do M110 - dobrej jakości kulki można raczej wsadzić. Z naciskiem na DOBREJ JAKOŚCI.

- powyżej M110 - ślizgowe.

Jeśli masz łożyska 7mm to:

- do M120 - dobre kulkowe można.

- powyżej M120 - tylko ślizgi.

I tak to mniej więcej działa. Pamiętaj że kulki dają lepszą kulture pracy, ale mogą sie sypnąć. Ślizgi są mniej kulturalne, ale nie zawiodą. No i są raczej tańsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...