Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Chciałbym wymienić sprężyne na słabszą. Nie wiem tylko na jaką. Chcę aby replika uzyskiwała prędkosć 380fps (370 - 380fps). Bateria ma 1500 mAh pojemności. Jaka sprężynę polecacie? I czy nic się niestanie z gb?

Link to post
Share on other sites

To może tak..model repliki CM.045 (aks74u) Sądzę że m110 guardera chyba będzie lepsza. No bo po pierwsze się zużywa a pozatym nie strzelam kulkami 0.20 tylko w tym przypadku wypadało by 0,23 , 0,25 :)

 

Wiesz... Ostatnio na M110 Guardera właśnie w tej replice wycisnąłem 465 fps. Więc lepiej M100 jak radzi Dexter.

Link to post
Share on other sites

Wiesz... Ostatnio na M110 Guardera właśnie w tej replice wycisnąłem 465 fps. Więc lepiej M100 jak radzi Dexter.

 

Gdyby nie to, że w ostatniej chwili zobaczyłem po lewej 'AnR' to chyba bym Cię wyśmiał. Niestety zmusiłeś mnie do odbioru tego posta na całkiem poważnie :P a teraz pytanie: na Boga - jakim cudem 465fps na M110 wycisnąłeś?! Przecież to jest... ja wiem... prawie 100fps więcej niż teoretycznie (teoretycznie!) powinno dać! Ja w tym momencie kapituluje. Cała teoria idzie w las :poddanie: dla mnie to jest niepojęte nawet przy wzorowej szczelności.

Nie spocznę póki nie zmierzę swojego na chrono. (M120)

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Mój guarder m120 po wsadzenie w jako tako czelnego chińczyka dał 420fpsów.

głowica tłoka nie łożyskowana, prowadnica springa tylko taką śmieszną podkładką.

Zapewne przy łożyskowaniu i mega super szczelnej replice było by trochę więcej.

 

 

Dla porównania m120 systemy z obustronnym łożyskowaniem w g36 dało marne 405 fps-ów ;-) No ale tam zapewne stokowa dysza jest nieszczelna

Link to post
Share on other sites

...

 

Z Poldkiem wiecznie rywalizujemy. Na razie moje rekordy to:

- m130 z BU, HK416 Boyi - 530 fps.

- M130 bez BU, G36 TM - 530 fps.

- M120, M4A1 G&P, 430 fps (moja prywatna replika).

 

Wszystko na Guarderach.

Link to post
Share on other sites

Będę strzelał: przez dobre uszczelnienie i pomiar na podkręconym hopku takim jak się strzela?

 

Podkręcony HU zwiększa fps?? Zawsze mi się wydawało, że gumka podciągając kulasy zwiększa tarcie=zwalnia prędkość=hamuje kulki.

 

No, ale dzięki, za wyprowadzenie z błędu :-F

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Podkręcony HU zwiększa fpsy w 80% replik jakie miałem/serwisowałem. Moja teoria jest taka że przy HU na minimum kulka zaczyna poruszać się od razu jak tylko tłok ruszy. Kiedy jednak HU jest podkręcony to kulka jest trzymana chwilę i rusza dopiero kiedy ciśnienie za nią jest już troszkę większe. To jest moja teoria natomiast wzrost FPS przy podkręconym HU jest faktem, bez względu na dystanser. Różnice sięgają nawet 60fps!

 

AnR, ja też się pochwalę:

 

VSR 10 g-spec (konfiguracji nie pamiętam...) na 120sp Laylaxa- 460fps.

614fps na m24 na sprężynie 300% CA (podobno odpowiednik m150-160)

703fps na warriorku z m170 guardera

710fps na m160 guardera na m24.

650fps na 170sp laylaxa na VSR (podobno laylaxa a one są dość słabe tzn nie mają zaniżonej numeracji)

 

W snajperkach to zawsze lepiej wychodzi dlatego Twoje wyniki też są imponujące ale mało porównywalne z moimi... Ale skoro się chwalić :D

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Ja bym stawial tez na to - ze w wiekszosci replik jezeli dysza sie cofnie - a hop jest na zupelnie zero(nic nie wystaje) to wtedy kulka potrafi poleciec lufa juz pare milimetrow do przodu (znany efekt ze kulki wypadaja z lufy jak nie trzyma sie lufy prosto). Mi to potrafilo dac -80 fps - kulka jest popychana daleko w lufie i cisnienie jest duzo mniejsze. Mozna sie zdziwic jak na sprezynie m125 chrono pokazuje 280 fps ;) (tu akurat doszlo jeszcze pare nieszczelnosci i niedopasowany cylinder).

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

To moja replika była chyba aż za szczelna. Kiedy jeszcze tam siedziała M110 Guardera wyciągała stabilne 400 FPS (+/- 3FPS). Pomiar na skręconym HU. Teraz na M140 z borkiem jest ponad 550. Jestem w trakcie gruntownego tuningu, ostatecznie ma siedzieć M170. Oczywiście, jest to AEG, King Arms.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...