Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co z tą M14??


Recommended Posts

WYkonanie m14 z G&G jest tak :: przyrodzenie ::...., ze masakra, nigdy bym tego nie kupił. Plastikoweg loze jest paskudne, a pokrywa lufy ... fuj.

 

Nie potrafie zgodzić sie z taka krytyczna opinią Cybula. W Klominie widzialem karabin M14 i nie jest prawdziwa taka opinia, choć pewnie nie znam sie tak dobrze jak Cybul, bo jestem amatorem od niedawna interesujacym sie asg. Ale widzialem juz kilka replik i też ten karabin maszynowy Cybula. Uważam, że jest on podobnie zrobiony jak M14 G&G* w użytkowaniu, a nie ma zadnej repliki TM, wiec te wszystkie opinie są mało oparte na własnych doświadczeniach.

Przepraszam za śmiałość i pozdrawiam

Cycero

 

* przepraszam za blad literowy. skoro jednak zostal wytniety, to pewnie domyslono sie o co chodzi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WYkonanie m14 z G&G jest tak :: przyrodzenie ::...., ze masakra, nigdy bym tego nie kupił. Plastikoweg loze jest paskudne, a pokrywa lufy ... fuj.

 

Nie potrafie zgodzić sie z taka krytyczna opinią Cybula. W Klominie widzialem karabin M14 i nie jest prawdziwa taka opinia, choć pewnie nie znam sie tak dobrze jak Cybul, bo jestem amatorem od niedawna interesujacym sie asg. Ale widzialem juz kilka replik i też ten karabin maszynowy Cybula. Uważam, że jest on podobnie zrobiony jak M14 Q&Q, wiec trzeba być obiektywnym w ocenach. jak się zorientowałem, niewiele jest M14 Q&Q w użytkowaniu, a nie ma zadnej repliki TM, wiec te wszystkie opinie są mało oparte na własnych doświadczeniach.

Przepraszam za śmiałość i pozdrawiam

Cycero

Nie ma czegos takiego jak M14 Q&Q ,za to jest M14 G&G.

pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ahoy lads

 

Potwierdzam co napisal Wilku.

 

M14 TM wyglada swietnie. Ta od G&G porownujac ('face to face') ma wiecej szpar, loze delikatnie lata.

Model Tokio Marui przykuwa uwage dokladnoscia wykonania. Wszystko jest spasowane, czesci maja odpowiedni odcien.

 

Jedynie w dotyku okladzin mozna sie zawiesc - ale tylko dlatego ze imitacja drewna jest tak swietna, ze z daleka mozna w nia uwierzyc.

 

No i dodam, ze OD rozchodza sie jak cieple buleczki :]

 

Cheers mates

W

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Nawet "tłukąc" jakiś produkt maszynowo od tej samej sztancy nigdy nie otrzymamy dwóch dokładnie identycznych egzemplarzy. To normalne, że są pewne odchylenia. Chronometr też mierzy z pewnym błędem.

 

Założyłem na Arnies temat z tym pytaniem. Piszą, że od 280 do 320. Czyli średnia 300 ;)

Link to post
Share on other sites

Errrmmmm...no właśnie, bo Red Wolf podał, że ta replika ma 280...hm chyba strzelili gafę bo jakby napisali 300, co też jak mówicie jest zgodne z prawdą, toby ich sprzedali więcej :) Ludziska ten gnat mnie dosłownie opętał więc błagam niech ktoś napisze jakąś mini recenzję... 8)

Link to post
Share on other sites

Doooobra :mrgreen:

 

Recenzent ze mne zaden, ale to co mnie udezylo to opisze;]

 

 

Rozszarpuje paczkę:

 

otwieram pudło, iii... zdziowo ! ":o" <- moja twarz w momęcie otwrzenia i zobaczenia gotowej i chętnej m14 w pięknym aksamitnym łozu :)

 

Tm zadbał o klimacik, ksiazeczka instruktazowa w stylu tych US'manowych tyle ze gdzie niegdzie wiadomo, kitajskie krzaczki :P

 

 

Teraz cos o samej replice.

 

Musimy sobie to powiedziec - łoze jest ładnie zrobione, nie widac zgrzewów itp ale, dla zboczonych, perwersyjnych realistów i maniaków broni po obmacaniu jej czują sie jak by kupili gumową lalke tyle ze bez dziur. Jednakze w dalszym obmacywaniu i ogladaniu, jakos inne atuty przewazają na plus. Pamietajcie tez ze mówimy tutaj o zboczonych perwersyjnych maniakach real steel/wood. Dlatego np dla mnie jest jak najbardziej ok.

 

Dalej, lufa zewnętrzna, zamek itp wszystko oprócz kolby i okładziny lufy? (to czarne takie na górze) jest metalowe. Teraz najlepsze, zamek, zamek oczywiscie ruchomy. Niestety nie rusza sie przy strzale:P ale to zadna nowina w aegach :) Jednak to ze jest metalowy i mozna go odciagnac i puscic a to daje tak zajeebiszczny odgłos ze rozwazałem łazenie po polu gry i "strzelanie" zamkiem :P.

Jednak nie odpuszcze kitajcom i powiem ze niby TM ale bez podłozenia papierku i troszke tasmy - skrzypiałą nieco kolba. nadal skrzypi w miejscu połaczenia osłony lufy i kolby - nieistotne ale zawsze cos (planuje dorobienie metalowej oslony lufy ale czy sie uda? niewiem)

Magazynek - metalowy elegancko zrobiony

Gniazdo maga - jako ze wczescniej miałem m16 przyzwyczajony byłem do wciskania maga w gniazdo - w m14 magazynek wchodzi płyciutko i trzeba go zachacac najpierw jedna strona potem drugą o dwa takie jak by ząbki :P Na poczatku miałem z tym pewien problem :P wiadomo pamięc mieśniowa:P Ale po kilku razach juz wszystko ok;]

 

Osiągi itp.

 

Kilka słów na temat pracy GB. Gdy mialem m16 ca GB udezał tak dosc mocno i głosno. W M14 chodzi czysto, gładko i stosunkowo cicho. W CA'szce GB czesto sie blokowal na semi w tmce niema tego problemu (latam na singlu)

 

Osiągi: Jak na moj gust - super - okolo 50 - 55m z czego 45 - 50 skutecznego.

 

Hop Up: W bardzo dziwnym miejscu :P mianowicie w komorze mgazynka od strony lufy. Bardzo precyzyjny, jedno "przeskoczenie" pokretła moze duzoo zmienic:P

 

Podsumowujac: Jestem na TAK :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

A ja dodam tylko jedno, nie kupujcie mid-capów z g&p, są zrobione strasznie pod względem technicznym (w magu nie znajduje się jedna sprężyna tak jak w mid-capie do M16 tylko dwie połączone ze sobą takim lipnym plastikowym gównem, zacina się strasznie)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...