Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co z tą M14??


Recommended Posts

I takim to dogodzic 8) Pocieszam sie tym, ze ja mam a ty nei masz:>Ja Sprite Ty pragnienie :mrgreen:

 

 

Jeszcze slowo o selktorze ognia - nazekaja ze jest w dziwnym niewygodnym miejscu bo trzeba oderwac prawa reke i rzekrecic o 80 stopni. Z jednej strony faktycznie jest to niewygodne... jednak ja strzelam tylko na singlu to raz, dwa ze w m16 czesto bezwiednie przelanczalem sobie tryb ognia niechcacy... a tu takiej mozliwoscie NIET :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie no tak na poważnie to dzieki, zawsze to dodatkowe info, jeszcze od użytkownika to najcenniejsze. Spoko spoko, niedługo ja też będę Sprite :wink:

EDIT. Aha, jeszcze jedno małe pytanko: nie wiecie gdzie można kupić pasek do M14? A może zwykły od M15/M16 pasuje?

Link to post
Share on other sites

Mam zawieszenie 3 punktowe do M4 - wada jest taka, że replika się przekręca i lubi sobie wisieć lunetą w dół. Musiałbym przemontować przedni uchwyt do pasa, przekręcić go o 90stopni (tak jak np. w M15A4 od CA). Narazie biegam z przekręcającą się repliką i jakoś to idzie.

Link to post
Share on other sites

oja biegac z m14 jak z m16? PROFANACJA!

 

 

Po pierwsze jesli jzu tak bardzo chcesz biegac z m14 na pasku 3 pkt to podzialaj troszku z tasma klejacą i doklej odpowiednio pasek tak ze by replika spokojnie zwiasala bokiem.

 

A tak po prawdzei to m14 (w moim uznaniu) nie nadaje sie, nie chce nei moze byc nosozne jak karabin szturmowy czy cos...bo w symei nim nie jest... Poprostu zwykly prosty pasek od m16 moze byc np lub jeszcze lepeij orgnalny skorzany... i wtedy heja banana uzywasz go do stabilizacji repliki podczas celowania (jest fajny patent an owiniecie reki paskiem przez co stabilizuje sie replike.)

 

Podsumowojac: noszenie m14 na pasku 3 pkt to kupa, a noszenei m14 na pasku 3pkt do dolu lneta - kupa z pestką...

Link to post
Share on other sites

LOL. Po prostu nie mam na chacie innego pasa :P Pozatym ja mam SOC16 który jest bardziej TAKTYCZNY i moge go sobie nosic na 3pkt bo wygląda to bardziej KOZACKO :D

 

A tak powaznie to podoba mi sie w 3pkt zawieszeniu, że moge puscic replike, wyciagnac sidearma i strzelac bez przeszkod. Nastepnie chowam klamke, a bron głowna jest jakby już 'na miejscu', wystarczy chwycic (nie trzeba nic obkręcać itp). Nie nosilem nigdy 2pkt, moze tez sie tak da?

Link to post
Share on other sites
To trzaprzytasmowac tasma klejaca
Weź Remek... na taśme? Jak już to kontraktową :D

 

Ja narazie chce wykombinować i wymontowac coś takiego ze swojej SPC. Klik! Wrzuce to na lufe M14 i nie będzie się replika obkręcać. Tylko jak narazie nie moge tego gówna zdemontować.

Link to post
Share on other sites

Echhh, ludzie małej wiary :) Końcówkę pasa zamocuj do lufy za pośrednictwem sznurka! Zrób pętlę z paracordu (będzie wyglądał bardziej pr0), załóż ja na lufę i do niej zamocuj pas. Linka będzie się swobodnie przemieszczeć dookoła lufy. Tylko znajdź takie miejsce, żeby nie zsunęła się z lufy i wsio. Bardzo popularne rozwiązanie nawet w eMkach, które przeciez mają całkiem eleganckie mocowanie do pasa.

Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie może nawet popularne, ale nie testował bym raczej w M14. Niestety według mnie lufa nie sprawia wrażenia mocno ułożonej w łożu i miałbym pewne obawy zawieszając część ciężaru guna na niej.

Link to post
Share on other sites
Czasami boje się opierać lufe o gałąź
ROFLMAO :D Ale co prawda to prawda, ja w SOC16 (krótsza lufa) też odniosłem podobne wrażenie, ale to pewnie dlatego, że mam złe wspomnienia z dzieciństwa z M4 Tokyo Marui (chwiejna lufa, na którą sie dmuchało i chuchało) :P Wolę już mocować replikę za pomocą tego uchwytu na łożu.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ostatnio czytałem recenzję M14 tm w czasopiśmi "Broń i Amunicja". Zdaję sobie sprawę, że ci panowie o airsofcie wiedzą niewiele, i to było widać w tej recenzji. Ale w pewnym momencie gość opisując budowę wewnętrzną stwierdził:

Sam gearbox [...] wydaje się niezbyt przemyślaną konstrukcją. Wiele jego elementów - przede wszystkim selektor ognia oraz elektryczna część bezpiecznika wyprowadzona jest na zewnatrz. To najbardziej złożony i skomplikowany mechanizm jaki widziałem w obecnie produkowanych AEG-ach. Takie nagromadzenie drobnych, precyzyjnych, ruchomych części w miejscu podatnym na zanieczyszczenia i uszkodzenia mechaniczne, musi zaowocować prędzej czy później poważnymi problemami. [...] Delikatna, odstająca od standardów budowa gearboxa budzi zaskoczenie u producenta z tak długoletnimi doświadczeniami w budowie replik.

 

Powiedzcie, drodzy użytkownicy, co o tym sądzicie, bo szczerze mówiąc nie chciałym, żeby moją przyszła spluwa zepsuła się po pierwszym rąbnięciu o zimię czy drzewo...

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście dużo rzeczy jest na wierzchu, ale jakoś nie zauważyłem problemów z tym związanych. Jak na razie replika się dobrze sprawuje, ale ostatnio po upadku urwało się jedno "skrzydełko" przy muszce :? Postawiłem guna pod ścianą i w czasie gdy ładowałem magi usłyszałem jak przesuwa się i upada. Żeby było śmieszniej upadł na deski a nie jakiś beton i pomimo tego w miarę względnie miękkiego podłoża ułamała się ta część. Fotki wstawię później.

Link to post
Share on other sites

A no zyją zyją i mają sie idealnie.

 

PAnocki z tego czasopisam bez kiu mają słabe pojęcie o asg, bo jak mozna napisac ze zaskakuje odmienna budowa gearboxa, skoro standardowy gearbox np v2 poprostu tam nie pasuje i trza bylo opracowac gearbox który bedzie pasował do m14? troszku betonowae toto.

 

Ja ze swoja M14 nie mam problemu zadnego... w sumie to mało z niej strzelem...staram sie ją chronic jaknajbardziej przed urazamo :P ale pare razy prztarlem juz nią xD

Link to post
Share on other sites

No ba. Przecież to 'second field replica'. Moja jeździ tylko na akcje gdzie szykuje sie jakiś zwiad, patrol. Aczkolwiek osiągi ma tak dobre, że chciałoby się ją brac za każdym razem. Nie wiem jak u TM, ale G&G z Aimpointem na dachu... damn ciężka jest :wink:

Link to post
Share on other sites

Remek - Pozornie głupie pytanie, ale zawsze. Jaką masz baterię i na ile magów średnio Ci wystarcza?

 

i druga sprawa - przez cały czasu użytkowania rzuciły się w oczy jakieś rażące wady tej repliki?

 

planuję m14 za jakiś miesiąc, więc robię zwiad ;)

Link to post
Share on other sites

Wiec tak, mam bateryjke 1400 8.4V i generalnie niewiem na ie wytrzyma... U mnie jest tak ze powiedzmy chodze na strzelanke co 2 tygodnie, wystrzeliwuje okolo 6 magów po 70 kul, i tak za 2 tygodnie jak ja znowu podlacze to strzela pięknie, a potem ładuje...wiec do Zera absolutnego nigdy nie rozladowalem.

 

 

Sprawa 2: jest jeden irytujacy szczegół, mianowicie (jak ja to mam opisac;/) Tam gdzie lufa jest jak by przykręcona z drugą lufą (na dole taka) Jest taka blaszka co to do kupy trzyma, ale kurna po jednej strzelance, pobawienu sie repliką luzuje sie...no i generalnei w niczym nie przeszkadza..ale nie lubie jak wiem ze cos mi sie luzuje :P bo wpływu na replike czy uzykowanie nie ma to zadnego...wlasciwie trzeba sie mocno wysilic zeby to znalezc:P

 

to tyle chyba ;]

 

[ Dodano: Czw 01 Cze, 2006 ]

tzn ta blaszka jak by do kupy trzyma łoze i tą czarna osłone lufy czy cos w ten desen (to w orginale jest chyba metalowe? Bo tutaj to plastik i troszku trzeszczy o łoze... kiedys pewno dam komus zeby mi to z metalu zrobił albo cos, w sumei tez irytuje, ale tylko podczas zabawy repliką, bo podczas gry nie zwraca sie na to uwagi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...