Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Do tej pory nie znalazłem żadnych informacji na forum o tej replice, raz coś było tylko wspomniane o jego niskiej cenie i wykonaniu body z plastiku. Dokładnie chodzi mi o replikę http://gunfire.pl/product-pol-1152198723-Replika-karabinka-CM16-Carbine-GBB.html. Ktoś użytkuje, jakie są opinie wasze na jej temat. W jakim systemie są części i magazynki do tej repliki. M4 miałoby być użytkowane raczej rekreacyjnie, niewielkie przebiegi, na strzelanki mam aeg'a. Byłaby to moja pierwsza styczność z replikami gazowymi, dlatego chciałbym kupić coś niedrogiego, tak dla fanu.

Link to post
Share on other sites

To co się dowiedziałem od gf: "Jest to nowy, autorski system firmy G&G. Nie jest on zgodny z innymi, do tej pory dostępnymi na rynku konstrukcjami." Do tego nam dochodzą magazynki po 200 zł i w razie awarii jedyna możliwość to szukanie części za granicą, o ile gdziekolwiek będą dostępne.

Link to post
Share on other sites

To co się dowiedziałem od gf: "Jest to nowy, autorski system firmy G&G. Nie jest on zgodny z innymi, do tej pory dostępnymi na rynku konstrukcjami." Do tego nam dochodzą magazynki po 200 zł i w razie awarii jedyna możliwość to szukanie części za granicą, o ile gdziekolwiek będą dostępne.

 

Sam zamówiłem jeden z tych karabinków na próbę (z pełną świadomością, że nie jest to typowe GBBR), ale jak już wspominałem w wiadomości do Ciebie istnieje problem z selektorem ognia, w egzemplarzach z gunfire. Dla nie wtajemniczonego ogółu - repliki (w wersji Raider - nie wiem jak jest w wersji carbine) strzelają tylko ogniem pojedynczym. Stąd zrezygnowałem z zamówienia. Niemniej, użytkownicy zagraniczni, którym repliki działają chwalą je sobie - trzeba jednak pamietać, że to nowość i jeszcze moga zmienic zdanie...

 

Generalnie niewiele na ich temat można znaleźć. Tutaj jest film traktujący o konserwacji replik gazowych itd., od 2:05 gość częściowo rozbiera karabinek w wersji Raider:

 

http://www.youtube.com/watch?v=53sq0w2I43E

 

Poczekamy i zobaczymy czy w ogóle G&G bedzie brnąć w tym kierunku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odgrzewam kotleta...

Miałem ta replikę na serwisie ostatnio. Tak jak sugeruje zbojcerz_hegemon, najprawdopodobniej jest to pomniejszony i lekko zmodyfikowany klon rozwiązania ghk drop kit. Miałem długi czas ak z ichnim kitem i to co znalazłem w replice g&g jest mechanicznie prawie identyczne. Plusem, jak w przypadku ghk, jest hybrydowość - pasują lufy i gumki z aeg.

 

Replika generuje 370-390fps na napędzie ggaz, na stockowej lufie mosiężnej z dowolnego m4 (w g&g stockowo jest aluminiak mizernej jakości) i dobrej gumce zielonej g&g, zasięg skuteczny w sylwetkę wynosi 65m. Tryb auto na prawdę zadziwia, takiej szybkostrzelności nie maja repliki WE ani WA.

 

Wykonanie jest bardziej niz biedne. Plastik-fantastik, luzy, trzeszczenie i gibanie. Zastanawiam się nad przełożeniem kitu do skorupy z uczciwego m4 lub hk. Mechanizm powinien pasować bez większych problemów, zwłaszcza że nie ma to buffer tube czy jak tam zwał..

 

Bolączką jest ramię selektora ognia, wyrabia się element i zaczynają się cyrki. Zastąpiłem samą dźwignię odpowiednikiem boyi oraz przerobiłem lekko sam element sterujący mechanizmem. Hula

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...