Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Barszcz164

Battleaxe drum M4/M16 1200 kulek - jak go rozebrać?

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem ten oto magazynek:

http://www.taiwangun.com/elektryczne-magazynki-boxy-2/elektryczny-magazynek-bebnowy-na-1200-kulek-do-m4-m16-black-battleaxe?from=listing&campaign-id=19

Chcę w nim wymienić okablowanie - podkręcanie z przycisku na kablu. Czy ktoś wie jak to ustrojstwo otworzyć?

Na pierwszy rzut oka przez te 4 zatrzaski z przodu - nie udało mi się ich wcisnąć/podważyć, stawiam, że to atrapy. Z tyłu magazynka są 2 śruby: pierwsza przytrzymująca "szyjkę", która wchodzi do repliki (szyjka jest zablokowana z przodu - nie da się jej wyciągnąć po odkręceniu śruby), druga otwiera przedział na baterię. W środku widać tylko jedną śrubkę już od samego mechanizmu podkręcania, jej odkręcenie nic nie daje.

Otwierał go ktoś może?

I jak tam? Udało się dojść jak to rozebrać?

Sam kupiłem ten magazynek i dostałem go wczoraj, więc za dużo powiedzieć nie mogę. Nie będę na razie nic rozkręcał dopóki nie sprawdzę na strzelance, w domu działa ;)

To co mogę powiedzieć to:
Ja ostałem magazynek, który wtyki na baterii, ładowarce i samym magazynku ma typu JST BEC, a nie JST SMP, które widać na zdjęciach na sklepie. Wtyk JST BEC to duży plus, ponieważ wtyk ten jest o wiele bardziej popularny i nie musiałem przylutowywać wtyków oraz można dołączoną baterię ładować popularnymi ładowarkami co jest niezbędne ponieważ ładowarka dołączona do zestawu, która jest na USB, a nie ścienna co też jest plusem,  ma oznaczone napięcie wyjściowe jako 4,8V, choć tak naprawdę 5,5V. Bateria dołączona, to NiMH 4,8V, ale w pełni naładowana powinna mieć 6V. Ładowarka z zestawu nie jest w stanie naładować do pełna baterii, po 2H naładowała własnie do 5.5V. Kolejne 2h w ładowarce nic nie zmieniły. Może jest to jakieś zabezpieczenie żeby nie zepsuć baterii, ale nie pozwala to w pełni naładować baterii. Nie ma to większego znaczenia bo można naładować baterię innymi ładowarkami.

Bateria lata w środku, trzeba będzie jakąś gąbeczką wyłożyć. 

Zamierzam kupić do tego lipola 7,4 V 800 mAh, może nic tam nie przepali.

Magazynek pasuje do mojej M4 od ICS.

Po zakupie sprawdziłem tylko w domu czy działa i odłożyłem na półkę :)

Raz z miesiąc czy dwa temu wziąłem na strzelankę i po kilkudziesięciu kulkach magazynek się zaciął. Jako że nowy, nie używany produkt to sam nie grzebałem, tylko odesłałem na gwarancji.

Po powrocie ze sklepu zabrałem na strzelankę gdzie wywaliłem z niego ponad 1k kulek. Wszystko ok, przy dłuższej serii nie wyrabia z repliką 30 k/s.