Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie było żadnego tematu, a jedyne info jakie mnie udało się znaleźć to dane z hamerykańskich sklepów internetowych, LINK do Evike.com z czego najciekawsze smaczki to :

 

the KM4A1 is equipped with a reinforced metal gearbox utilizing KWA’s exclusive 8 and 9 mm ball bearing bushing combination and case hardened, precision metal gear sets. Heavy duty springs and high-torque motors are matched for optimum results. High-grade metal alloy are used for the production of the upper and lower receivers.
Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Swój egzemplarz nabyłem w bron.pl, w ten weekend przeszedł chrzest bojowy.

Super luśnia, ROF powala (na 9.6V jakieś 18 do 20 k/s). Reakcja na spust natychmiastowa.

Z wad, low-capy PJ nie pasują, DBoyi'sa są idealne, no i stockowa guma HU jest do wymiany, bo na 2 stopniowym mrozie wariuje.

Właśnie, wymieniał ktoś w tym gumę ? :roll:

Edited by habib
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Działa nadal ładnie chociaż miał jedną awarię, poszedł ząb na 1 zębatce (tej z antyreversalem), na szczęście pasowała chińska XYT i teraz dalej chodzi, bez jakiejś różnicy w działaniu od pół roku.

Podobno nowe wersje mają jeszcze bardziej wzmocnione bebechy i zębatki właśnie + nowy typ gumy HU (silikonowa) ale niestety dostępne są tylko w stanach.

No i jedna podstawowa sprawa, ten karabin nie jest dla ludzi, którzy lubią grzebać w giwerach. Stockowo działa zarąbiście i nie należy tego ruszać :)

Link to post
Share on other sites

To jeszcze pomyślę, bo ja zawsze musiałem rozebrać i zajrzeć do środka. Żaden z moich karabinów nigdy nie pozostał taki jak do mnie dotarł. Ale jeżeli jest faktycznie ROF jest na dobrym poziomie (jak wcześniej pisałeś) to może nie trzeba będzie ruszać i będzie się można skupić na ubraniu go w RISa i kilka bajerów.

PS. Czy nie ma problemów z kompatybilnością części i akcesorii?

Link to post
Share on other sites

Co do akcesoriów to używam jedynie kolimatora, także więcej ci nie powiem.

Niektóre części są niestandardowe także z tym też trzeba uważać, więcej można poczytać na http://www.kwausa.com/forums/index.php jest tam wątek o kompatybilności części różnych firm ale tak jak napisałem lepiej w środku nie grzebać bo wszystko i tak jest bardzo dobrze złożone.

Polecam też youtube, jest tam dużo filmików z testami tych replik.

Edited by habib
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Parę tygodni temu kupiłem KWA KM4A1 w sklepie militarialodz.pl (z innymi oznaczeniuami niż na Capri), dla mnie główną zaletą tej broni jest gearbox 2GX - wzmocnione wszystkie elementy w tym grubszy szkielet i szersze zębatki. Nowe repliki KWA mają KWA 2GX Gearbox i nowy hop-up KWA 2G High Performance Bucking - bez tego nie warto kupować a na stronach sklepów nic o tym nie piszą.

 

Na razie wystrzeliłem około 2500 kulek i mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu. Jest celny i ma dobrze spasowane elementy, M120 w standardzie też robi swoje i pozwala zaoszczędzić na tuningu.

 

Repliki KM4A1 KWA mają niestandardowe lufy wewnętrzne 394 mm - pozwala to wykorzystać całą długość lufy zewnętrznej, ale trzeba uważać przy zmianie tłumika płomienia, bo lufa wewnętrzna może zostać wciśnięta do środka i zniszczy się komora hop-up.

 

Do tej pory sprawdziłem tylko, że hi-cap Boyi pasuje i podaje dobrze kulki, magazynek JG też się mieści (co innego piszą na forum kwausa.com) ale nie sprawdziłem jak się z nim strzela.

 

Żeby sprawdzić jaka to wersja gearboxa najlepiej jest otworzyć replikę - na GB powinno być wytłoczone logo KWA - mają je tylko wersje 2GX a szkielet GB powinien być wzmocniony. Nowe body replik KWA powinno też mieć metalowy forward assist knob - stare miało plastikowy (to info z zagranicznego forum - sam nie widziałem replik KWA poprzedniej generacji).

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

cześć,

 

Kupiłem zabawkę w tym samym sklepie, jedyne co mogę powiedzieć to że po raz pierwszy można kupić markową replikę w cenie chinola. Wykonanie super, nie jest to G&P czy ICS jeśli chodzi o wygląd ale nie jest źle, dużo czarnego koloru siedzi na replice a sama farba jest bardzo porządna i nieprędko się "styra".

 

Sama kultura pracy git, daje radę. Strzela ładnie. jeśli ktoś szuka mocnego stocka, tak by kupić i nie grzebać to spokojnie mogę polecić.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A czy miał już ktoś w łapach drugą generecję eMek z KWA? Mówię to takich jak te http://www.casg.pl/product-pol-758-KWA-M4A1-SR12-Gen2.html ?

 

 

Ja od piątku posiadam SR-12. Dziś przemieliłem dwa hi-capy. Ogólne, pierwsze wrażenia... Mieszane uczucia :roll:

 

Trafiła mi się niestety felerna gumka. Nie kręci kulek nawet na maksymalnym ustawieniu (PJ, G&G, TM). Liczyłem, że zasięg wzrośnie jak się trochę kulek przemieli, ale po dwóch hi-capach, wyczyszczeniu lufy zasięg wynosi ~40m. Moja stockowa Mp5 ICS'a strzela dalej ;-) Napisałem do Coyote'ów zobaczymy co poradzą. Kuleczki lecą pięknie, jak po sznureczku, kultura pracy wysoka, przyjemny dźwięk dobiega z GB. ROF na 11,1V 15C Lipo masakryczny. Za duży jak dla mnie. ~20-25k/sek. Koledzy z ekipy na dzisiejszym trenningu stwierdzili, że replika strzela "masakrycznie" i "charakterystycznie" :twisted:

 

Z zewnątrz ładne, matowe body, porządna kolba, ładny RIS. Fanem Emek nigdy nie byłem i się na nich nie znam. Za lekka - dla jednych plus. Wydawało mi się, że to będzie więcej ważyć :roll:

 

Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że jeżeli jej niezawodność, wytrzymałość i niskie koszty tunningu rzeczywiście są takie jak podają użytkownicy z USA to replika warta tej ceny, ale po dwóch hi-capach tego nie stwierdzę. Szkoda, że felerna gumka bo bym się rozpływał ;-)

Link to post
Share on other sites

Poczekaj, bo jakoś nie do końca ogarniam-mimo zmiany gumki dalej nędznie kręci? Może po prostu coś z komorą? A tak btw. komora hu jest metalowa? Jak jest z rozkładaniem? Przełamujesz jak Mki ICS'a czy jeszcze jakoś inaczej? Rozumiem, że gen 2 z KWA działają tylko na li-polach?

Sorry za ten grad pytań.

Link to post
Share on other sites

Kiepsko kręci na mojej gumce (stockowej). Komora okey ;) Regulacja działa (zaglądałem w lufę). Ewidentna wina gumki. Sama komora jest plastikowa, 2 częściowa. Rozkłada się jak ostra, wyciągasz tylny pin i "łamiesz" na dwie części ;) Działać pewnie będą na każdej batce. Producent daje gwarancję na replikę nawet przy użyciu lipolek (tych rozsądnych:P).

Link to post
Share on other sites

Za to moją gumka wymiata, zmierzone cholernie stabilne 392-393 fps i przy yum zasięg skuteczny 72 metry. I to wszystko w stocku, pełen podziwu jestem dla tych replik.

 

Rozumiem, że gen 2 z KWA działają tylko na li-polach?

W żadnym wypadku, ja używam ze zwykłą 8.4V i już ROF jest zabójczy. Możesz zastosować każdy akumulator o napięciu nie wyższym niż 11.1V.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites

Za to moją gumka wymiata, zmierzone cholernie stabilne 392-393 fps i przy yum zasięg skuteczny 72 metry. I to wszystko w stocku, pełen podziwu jestem dla tych replik.

W żadnym wypadku, ja używam ze zwykłą 8.4V i już ROF jest zabójczy. Możesz zastosować każdy akumulator o napięciu nie wyższym niż 11.1V.

 

Haa! Moja M4A1 ma dokładnie te same wskazania na chrono! 392-393 fps. To świadczy o jakości wykonania... Kulki lecą bardzo celnie, bardzo daleko i z dużą siłą. Strzelałem na Madbullach 0.25 i gumka kręci ok. Bardzo dobra regulacja. Sam hopup jest rozwiązany w ten sam sposób co w replikach TM.

 

Zakupiłem do niej mini 9.6v ale z tego co widzę to chyba przerzucę się na 8.4 bo ROF opróżnia maga zbyt szybko jak dla mnie...

 

Mogę polecić, replika daje radę. Jeden z lepiej strzelających stocków jakie miałem przyjemność używać. A cena 890 zeta to tylko trochę więcej niż obecnie nowy chinol. Tym bardziej polecam. Repliki z Coyote ASG mają ten sam gearbox co te sprzedawane wcześniej, różnią się wykonaniem zewnętrznym (kosmetyka, nie jakość materiałów). W środku słynny gearbox G2X :)

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, to tutaj można dostąć tą replikę w dobrej cenie, no i ma oznaczenia Colt :) http://www.military.pl/colt-kwa-m4-a1-full-metal_10005t.html

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...