Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za to moją gumka wymiata, zmierzone cholernie stabilne 392-393 fps i przy yum zasięg skuteczny 72 metry. I to wszystko w stocku, pełen podziwu jestem dla tych replik.

 

W swoim egzemplarzu musiałem usunąć nadmiar smaru z gumki hopa bo nie kręcił kulek. Czekałem na bezwietrzną pogodę (o którą ostatnio było w Gdańsku ciężko), żeby sprawdzić jak daleko niesie kulki. Nie będę rzucać metrażem bo miary laserowej nie mam. W pełnym stocku, replika niesie niewiele gorzej niż M24 CA z hopkiem PDI i 580fps'ami na lufie Systemy :strach: Nie wiedziałem, że kulki 0,25 mogą tak ładnie fruwać (bezwietrzna pogoda). Różnica jest w skupieniu (na niekorzyść KWA), ale to AEG - ma auto

 

Z ciekawostek można dodać, że repliki KWA w wersjach LE (trenningowych? Law Ecośtam:P) mają ~500fps i te same bebechy. Różnica jest taka, że mają zrobiony shimming (zębatki w naszych latają luźno).

 

Przemiał 1,5 hi-cap'a na lipo 11,1V. Ocena: Za taką kasę (~900zł za M4A1) nie ma co się zastanawiać. Miażdży konkurencję w swojej klasie cenowej.

Link to post
Share on other sites

od dziś jestem posiadaczem emki sr5 która strzela bardzo dobrze daleko i celnie , na Batce 11,1 rofa mam 28/s replika ta ma 350fps stabilne gumeczka kręci bardzo ładnie ogólnie polecam replikę !!

Edited by pucus
Link to post
Share on other sites

O ile w M4 na M120 przy 11,1V miałem ROF koło 25/sek, to w M16 z M130 jest o wiele mniejszy (na ucho poniżej 20). Trochę więc dziwi mnie ten wynik w SR-12.

 

Taka ciekawostka - udało mi się nabyć gumki G2X w Evike. Wysyłąją przez ocean, doliczając ~15$ za przesyłkę.

Link to post
Share on other sites

Rof jest zdecydowanie za duży na 11,1V. Przynajmniej dla mnie. Będę kombinować z twardszą sprężyną i może zmienię silnik na ICS Turbo3000 bo takowy mam, a charakteryzuje się mniejszym ROF'em niż np Magnum. Założę z powrotem bezpiecznik :roll:

 

W replice, a raczej jej złożeniu denerwuje (nawet bardzo) mnie fakt, że w moim egzemplarzu jest ogromny nadmiar smaru w gb. Na początku lufa i hopek były tak uwalone smarem, że HU wcale nie kręcił. Wystrzeliłem z 1-2 hicapy, wyciągnąłem hopek z lufą, wszystko dokładnie wymyłem. Było cudownie. W zeszłym tygodniu przygotowując się do zabawy będąc już na terenie gry zauważyłem, że hopek znów cienko kręci. Ustawiłem na max, kręcił. Niestety z każdym kolejnym strzałem coraz słabiej + pojawił się dziwny rozrzut. Dzisiaj złapałem za wycior. Już w połowie lufy grubo gęstego, szarego smaru :???: Producent o tym informuje i zaleca do bólu czyścić lufę, ale korci żeby złożyć na nowo, po swojemu. Kilka replik miałem, ale takiego czegoś nie przerabiałem :-P

Edited by painball
Link to post
Share on other sites
Niestety z każdym kolejnym strzałem coraz słabiej + pojawił się dziwny rozrzut.

U mnie to miało inną przyczynę - przy każdym odciągnięciu suwadła, gdy wracało zaczepiało o kółko do regulacji hop-up i je przekręcało. Troszke podpiłowałem suwadło z drugiej strony i już nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

U mnie to miało inną przyczynę - przy każdym odciągnięciu suwadła, gdy wracało zaczepiało o kółko do regulacji hop-up i je przekręcało. Troszke podpiłowałem suwadło z drugiej strony i już nie ma problemu.

 

A to swoją drogą :roll: Jednak smar w lufie i na gumce bardziej mnie denerwuję na obecną chwilę ;-)

Link to post
Share on other sites

Banglają te od BOYI, King Arms, ICS i JG.

Na 100% nie pasują midcapy od STAR'a

Jeśli SRC to kopia TM to powinny pasować, jednak nic sobie za to nie dam uciąć.

 

Nie będę odkrywczy ale zdaje się pasują też te od KWA ;-)

 

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy eMki KWA!

Link to post
Share on other sites

Metalowe low-capy PJ (czyli zapewne BOYI) NIE PASUJĄ, nawet po piłowaniu. Plastikowe pasuja ładnie, ale są okrutnie wykonane.

Metalowe mid-capy JG pasują, ale nie podają pierwszych kilku(nastu) kulek, nawet przy naładowaniu ich do połowy.

Idealnie pasują i podają EMAGi. PMAGi pasują, ale na styk - mają bardzo ciasno.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, jako że przyszedł czas na nową replikę (a jak wiadomo ma być tania,ładna i dobra) rozglądam się za jakąś do 1000zł. Jak widzę dużo osób chwali sobie repliki KWA. Choć jestem nią zainteresowany to mam niestety kilka pytań.

1.Czy replika dostępna na militarialodz.pl jest najnowszej generacji?

2.Czy pod rączką transportową znajduje się szyna R.I.S?

Link to post
Share on other sites

Panowie, jako że przyszedł czas na nową replikę (a jak wiadomo ma być tania,ładna i dobra) rozglądam się za jakąś do 1000zł. Jak widzę dużo osób chwali sobie repliki KWA. Choć jestem nią zainteresowany to mam niestety kilka pytań.

1.Czy replika dostępna na militarialodz.pl jest najnowszej generacji?

2.Czy pod rączką transportową znajduje się szyna R.I.S?

 

1) Ktoś już kupował, i rzeczywiście są to emki 2 gen.

2) Ino jest tam RIS ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siemka !

 

Jak już pisałem jakieś 2 miesiące temu kupiłem m4 sr5 II Generacja od KWA

 

Chciał bym się podzielić tym co zauważyłem

 

Moja replika pomimo lufy 229mm celność ma zabójcza, moja replika ma w stocku 350fps i tyle ma naprawdę od tamtej pory nic nie zmalało a przemieliłem już coś koło 9k Blasterów 0,25

 

Po drobnych modyfikacjach wizualnych replika wygląda tak :

podpisf.jpg

 

Jestem z niej bardzo zadowolony i polecam ją każdemu maniakowi ponieważ sprzęt jest tani i warty swojej ceny !!!

 

Dodam jeszcze że przynajmniej raz na 2 tygodnie trzeba czyścic lufę i gumkę z własnego doswiadczenia wiem ze gumka najlepiej kręci po umyciu jej w letniej wodzie z dodatkiem mydła

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

miałem porównanie z m4 z I generacji i moja sr5 z II generacji pomimo o 10cm krótszej lufy strzela dalej oraz celniej ! w II generacji KWA wymieniło gumkę hop-ka która jest naprawdę świetna a lufa stockowa nie odbiega od tanich precyzyjnych oczywiście wiadomo KM to KM a nie stock KWA dlatego napisałem ze tanich ;p

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...