Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

Co do magazynków, mida to G&P ni jak nie dało się wsadzić w gniazdo...

SR-10 Gen2: TM low-cap zazwyczaj wogóle nie wchodzą albo się blokują w gnieździe. G&P mid mają spore problemy ze zmieszczeniem się ale działają i podają prawidłowo, tylko problem z wyciąganiem. MAG 190 metal siedzi bardzo mocno, trudno się wyciąga ale ma problemy z podawaniem przy ROF większym niż 22-24 RPS.

Wszystkie plastiki takie jak MAG i KA działają bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jasnoszare (wchodzące w niebieski) mogą być nowe, jak i stare - w malowaniu cybergun (z military.pl/allegro). A oryginalne (z casg) były czarne, a teraz są ciemnoszare i bardziej matowe

"we've changed the finish to a matte dark grey instead of black." - z forum kwa kwa

Link to post
Share on other sites

Jasnoszare (wchodzące w niebieski) mogą być nowe, jak i stare - w malowaniu cybergun (z military.pl/allegro). A oryginalne (z casg) były czarne, a teraz są ciemnoszare i bardziej matowe

"we've changed the finish to a matte dark grey instead of black." - z forum kwa kwa

Patrząc na ścianę u mnie w firmie - mam porównanie między Early Gen2 2009 i Taiwan Gen2 2010 - czarno-grafitowe, nowsze lekko bardziej mat, ździeralność znikoma (na prywatnym egzemplarzu), KWA USA jeszcze w rękach nie mam więc się nie wypowiem.

 

Tłoki - pasują: VFC POM, Modify POM, Modify Ultra. Innych jeszcze nie wsadzaliśmy. VFC zwiększają ROFa, Modify Ultra nadają się głównie do M140 i w górę.

 

EDIT: cylinder zawsze warto dobrać. Generalnie jak się popieści to się wszystko zmieści, ja tam w stocku mało grzebię bo nie ma sensu poprawiać tego co się w standardzie doszczelnia jak złe ;-) BTW sprężyna w KWA (modele KM4 o lufach 14.5"+) to coś koło M115 a nie M120, sprawdzane po przełożeniu do innych karabinków, nie mierzyłem Jouli sprężyn.

 

EDIT2: mogę zrobić fotkę porównawczą Taiwan Gen2 2010 i VFC E-Series do na przykład Inokatsu M5 2010.

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak mocowana jest szyna na kopusie GX2 (wersja dla cybeguna)? W instrukcji widać srubkę przykręcaną od góry (tak jak w starych TM), ale u mnie jej nie ma. Po złamaniu repliki, od spodu, widać tylko dwie śrubki z tyłu korpusu, ale jakoś w tym miejscu szyna nie wydaje się stykać z korpusem. Pytam, bo niestety szyna zaczyna się telepać (na razie minimalnie, ale jednak odczuwalnie).

 

Kurcze, nie mogli z rozwiązania G&P skorzystać...

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Jak mocowana jest szyna na kopusie GX2 (wersja dla cybeguna)? W instrukcji widać srubkę przykręcaną od góry (tak jak w starych TM), ale u mnie jej nie ma. Po złamaniu repliki, od spodu, widać tylko dwie śrubki z tyłu korpusu, ale jakoś w tym miejscu szyna nie wydaje się stykać z korpusem. Pytam, bo niestety szyna zaczyna się telepać (na razie minimalnie, ale jednak odczuwalnie).

 

Kurcze, nie mogli z rozwiązania G&P skorzystać...

Znajomi z USA radzą:

http://www.kwausa.com/forums/index.php?showtopic=1798

 

Niestety, flattop ma tą wadę że z czasem potrafi się roztelepać. Fix podany powyżej rozwiązuje problem.

 

EDIT: chciałem wrzucić wcześniej, generalnie przyda się wszystkim - KOMPATYBILNOŚĆ MAGAZYNKÓW Z KWA USA Gen2:

http://www.kwausa.com/forums/index.php?showtopic=45&st=0&p=2216entry2216

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam low-capy od CA i wchodzą : ) ale ciasno

Uwaga, powtarzam się!

http://www.kwausa.com/forums/index.php?showtopic=45&st=0&p=2216entry2216

 

Od siebie dodam że low'y KA i CA pasują, siedzą dosyć ciasno. Lowy TM natomiast siedzą ZA ciasno ;-)

Midów do wyboru do koloru.

KWA USA robi magazynki real-cap, mid-cap i hi-cap - nie robią i nie zamierzają robić low-cap'ów. Niebawem wszystkie będą dostępne w PL.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najlepiej to zapytać sprzedawce - choćby po to aby mieć na papierze odpowiedź w razie czego.

Osobiście dla mnie, jeśli to KWA to na pewno I gen, bo jest za tania na II gen, w komplecie jest nawet batka, ładowarka.

 

Cybergun ma KWA z Taiwanu, a Casg z USA. Od różnicę pytam wyżej - narazie nikt mi nie odpowiedział. Widziałem w aucji tą pierwszą i strzela ładnie - kumpel kupił M4 na Militaria.pl a to właśnie Cybergun.

Link to post
Share on other sites

Na ile kojarzę temat to chyba jest po prostu Cybergun - frąsuski CG, ot co. KWA nie robiło takiego modelu, także na rebranding. Nie było także zestawów z bateriami nigdy w ofercie.

 

Ponadto - KWA USA i KWA Taiwan różnią się praktycznie jedynie oznaczeniami i kontrolą jakości. KWA Taiwan ma oznaczenia stylizowane na pseudo-USMC, KWA USA ma swoje własne trademarki niezgodne w żadnym sensie w rzeczywistością. Taiwan ma swoją kontrolę jakości, USA ma dodatkową, surowszą (o czym ostatnio się przekonałem).

 

KWA z Action Sport Games też jest inne ;-)

 

KWA/CG z oznaczeniami Colta także ma różnice - głównie w oznaczeniach i rodzaju użytej do malowania korpusu farby, a także na podstawie doświadczeń w serwisie (acz nie w każdym przypadku!) wewnątrz GB są minimalnie inne części (tłok i prowadnica tłoka).

 

Piszemy oczywiście o Gen2. Gen3 jest dopiero w planach, nawet nie ma prototypów. W tej chwili w KWA USA na topie są projekty LM4 (treningowe repliki gazowe w wersji cywilnej zasilanej GG) oraz AEG AK.

 

Swoją drogą KSC (konkretniej: KSC Japan) już wypuściło swoją wersję gaziaka M4. KWA USA jeszcze robi testy.

 

EDIT: patrząc na wykończenie korpusu karabinku z aukcji można się pokusić jednakże o stwierdzenie że może to być KWA... bajzel z tym jest ;-)

 

EDIT2: patrząc na flattop jednakże skłaniam się ku opcji że nie jest to KWA. Brak pina mocującego szynę i inne wykończenie flattopa.

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

Zapytaj się na KWA USA - będziesz miał 100 % pewność. Przedstawiciele KWA wydają się być bardzo pomocni.

Albo poproś sprzedawcę o zdjęcie złamanej repliki i wtedy zobaczysz, czy to KWA, czy nie KWA a nawet, czy GB GX 2 czy 1.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Do Gekon_1:

 

Jak pisał ktoś wcześniej - poproś sprzedawce niech złamie replikę i napiszę czy jest logo KWA na GB. Jeśli nie to za te 1000zł bym szukał coś innego (np. ICS) albo zastanów się nad M4 w 2 gen. z Military.pl choć kolor body jest beznadziejny. Dlatego czekam aż pojawi się KWA USA u kojotów.

 

Do Frager:

Na PW masz wiadomość - a jak kolego nie rozumiesz co czytasz to jest twój problem. Wyłapujesz pojedyncze posty z dyskusji, wcinasz się z jakimiś durnymi uwagami a jak ktoś cie prostuje to żalisz się, że nielogicznie pisze. :zastanawia:

Edited by Reset
Link to post
Share on other sites

Na ile kojarzę temat to chyba jest po prostu Cybergun - frąsuski CG, ot co. KWA nie robiło takiego modelu, także na rebranding. Nie było także zestawów z bateriami nigdy w ofercie.

 

Poszperałem trochę i znalazłem to: http://www.airsoftgi.com/product_info.php?products_id=4005. Ciężko powiedzieć czy całość pochodziła od KWA, czy sklep sam zakładał szyny. Jest tylko informacja że ta replika była dostępna tylko u nich w sklepie. Może to jakaś krótka seria na zamówienie Airsoft GI.

Link to post
Share on other sites

A czy 455mm by podpasowała? bo i tak zamierzam założyć tłumik dźwięku, więc wystawać nie będzie...

 

Z tego co pamiętam... Ale nie jestem na 100% pewien... To w momencie gdzie zaczyna się gwint tłumika ognia, lufa zewnętrzna robi się ciaśniejsza, i średnica zewnętrzna lufy wewnętrznej jest większa niż średnica wewnętrzna lufy zewnętrznej (ale ładnie mi wyszło:D ) Tzn... Potrzebna będzie wiertara :wink: Ale na 80% jestem pewny, ktoś mógłby potwierdzić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...