Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
grzelus007

Fryzura

Recommended Posts

Jak wygląda dyscyplina w US.Army jeśli chodzi o fryzurę? Czy rekruci mają jeszcze jakiś wybór oprócz jarheada? Prosiłbym o możliwe porzucenie linku do dokumentu na ten temat (oprócz AR 670-1, ponieważ nie ma w nim zbyt wiele ilustracji, a takowe by mnie interesowały)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fryzura ma byc krótka... tyle...

 

chociaż, widziałem na wieeeeelu zdjęciach ludzi z różnych jednostek, którzy mieli kudły dosyc długie i nawet wąsy poza linię ust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W U.S. Army fryzura nie może sprawiać wrażenia zaniedbanej. Kształt fryzury powinien odpowiadać kształtowi głowy (czyli np. wysoki irokez odpada). Ponadto w przypadku mężczyzn włosy nie powinny sięgać uszu i brwi oraz nie powinny dotykać kołnierza bluzy mundurowej (za wyjątkiem krótko przyciętych włosów na karku, które mimo wszystko będą dotykać kołnierza). Ponadto fryzura nie może przeszkadzać w noszeniu różnego rodzaju nakryć głowy (np. czapka, beret) i wyposażenia ochronnego (np. maska p-gaz, hełm). Mężczyźni nie mogą również nosić dredów, cornrows (takie jakby warkoczyki) i podobnych fryzur. Dozwolone jest natomiast całkowite zgolenie włosów.

 

Większość fryzur z tej strony jest zgodnych z regulaminem: http://barberpro.com/menscuts.htm

 

Możesz też po prostu popatrzeć jak są przystrzyżeni żołnierze na zdjęciach (co prawda przeważnie są w hełmach/czapkach/beretach, ale jest też sporo zdjęć bez nakryć głowy).

 

Tyle teorii. W praktyce większość żołnierzy ścina się "na rekruta" (czyli cała głowa na krótko) lub na "high and tight" (A.K.A. "jarhead", czyli góra zwykle na 5-10 mm, boki i tył prawie na zero), ale jak już zauważył Flame niektórzy są mocno zarośnięci. Mistrzami w nieregulaminowych fryzurach (i zaroście) są Green Berets ;) Ale to już wynika ze specyfiki ich zadań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 lat, jaka to łopata? Jeszcze złota, czy już platynowa?

 

Wczoraj kolega namiętnie odświeżał jeszcze starsze tematy, więc spokojnie - nagrodę platynowego szpadla już ma w kieszeni :teeth: Y.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak ma się sytuacja w warunkach bojowych?

 

A jak ma wyglądać?

Regulamin wymaga od Ciebie określonego wyglądu. Jeżeli masz wolną chwilę udajesz się do fryzjera, golisz rano itd itd.

Rzuć okiem zdjęcia w A-stanie czy Iraku a odpowiesz sobie na pytanie.

Jeżeli natomiast interesuje Cię dlaczego są kozaki w brodach w rozczochranych włosach - polecam zagłębić się w lektury o jednostkach specjalnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×