Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Browning M2


Recommended Posts

Witam

Na samym początku chciałbym przeprosić jeżeli nie ten dział :)

No więc tak poszukuję dokładnych planów chodzi mi o (body, z wymiarami oczywiście ;p ) do wyżej wymienionego "kaema", ostatnio postanowiłem zrobić takie cudeńko więc pomyślałem że możę byście pomogli :) Jeżeli ktoś ma lub wie gdzie znaleźć proszę o informacje :)

 

Posty w stylu "i tak nie zrobisz, gówno o tym wiesz czy kolejny głupi dzieciak",

proszę darujcie sobie, mam już pewne doświadczenie co do samoróbek ale nie o tym temat :)

 

Z góry dzieki za wszelakąpomoc :)

Link to post
Share on other sites

Skoro nie potrafisz sobi eporadzić ze znalezieniem - pozyskaniem potrzebnych wymiarów to wybacz ale nie widzę kompletnie wyników Twojej pracy... Wystarczy kilka zdjęć, linijka, kartka papieru i ołówek (dla "nowokształconych" kalkulator) i nic więcej nie potrzeba...

Link to post
Share on other sites

ehh... widze pomocy tu nie znajdę ... nie ma sprawy... temat do zamknięcia i więcej wiary w ludzi, a nie myślicie że jak pozamykacie się w hermetycznym towarzystwie to będzie dobrze.... a jestem pewien że gdybym miał np: te 35 postów to pomoc bym otrzymał...

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to że nie masz iluś tam postów. Sęk w tym że przy pomocy google można znaleźć potrzebne Ci informacje. Jeśli nie potrafisz ich znaleźć, choć są dostępne od ręki po wpisaniu do wyszukiwarki odpowiedniej frazy, znaczy tylko dwie rzeczy: albo wcale nie szukałeś, albo od razu walnąłeś posta z prośbą o pomoc i myślisz że znajdziesz osła który za Ciebie odwali robotę.

Swojego czasu szukałem identycznych informacji. Możesz mi wierzyć, są do znalezienia. Nawet trafisz na rysunki techniczne płyt bocznych komory zamkowej.

Nie narzekaj że nikt Ci nie chce pomóc, na żadnym forum w tej chwili ludziom się nie chce odpisywać na posty które świadczą o lenistwie autora.

Tak jak napisał thor: weź parę zdjęć, przelicz podstawowe wymiary. Będziesz miał większość, będziesz miał z czym zaczynać. Będziesz potrzebował wymiarów jakiegoś detalu - wtedy napisz to Ci pomierzę z oryginału.

Link to post
Share on other sites

Rysunki techniczne już mam tylko problem w tym że bez wymiarów, znam tylko wymiary całkowiete i lufy ;/ nie moge znaleźć planów z wymiarami chociażby płyt bocznych, reszte bym już wyliczył ale troche niedokładnie liczy się po zdjęciu z wymiarów całkowitych... ;/

Edited by Rozq
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi bardziej o to że żadne zdjęcie nie jest zrobione idealnie z boku, zawsze jakieś elementy będą na zdjeciu zmniejszone/zwiększone przez perspektywę... ale dobra spróbować nie zaszkodzi...

 

aha i jeszcze jedno pytanko, czy silniczek 27.6 V pociągnie sprężynkę 170m ? I jaka batka do niego najlepsza by była ??

Edited by Rozq
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Uo, ktoś ma widzę bardzo usilną potrzebę powiększenia e-penisa.

 

Na przykład: Pełniący obowiązki mojego ojca nie umi za bardzo góglać, przypuszczam że ze dobraniem silnika do sprężyny też by miał problem, a młotek i szlifierkę obsługuje z dobrym skutkiem już od ładnych paru latek.

 

Reasumując, kolega może nie zrobi cudu nad wisłą (komu za pierwszym razem wyszło idealnie?), ale przynajmniej ma ochotę trochę podłubać i na takie pieprzenie nie zasługuje... dopóki nie będzie widać efektów pracy, albo w temacie długo nie będzie odzewu, wtedy bądzmy sobie cyniczni.

Link to post
Share on other sites

@Rozq.

Jeżeli koniecznie Ci zależy na M2 to pracuj, bo wyboru raczej nie masz.

Ale musisz wiedzieć, że za 1000 zł można kupić gotowe M249, które po odpowiednich modyfikacjach i włożeniu w nie kilkaset PLN bez problemu "pociągnie sprężynkę 170m" kilkanaście razy na sekundę i to na 12V. Więc może na początek, zamiast szukać planów, policz ile Cię to będzie kosztowało, bo może się nie opłacać.

A mechanizm chcesz samemu wykonać ?

Miesiąc minął. Jakiś postęp ?

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...