Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ferduu

Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 1. Czas leci a repliki nie widać. Minęło pół roku od założenia tematu, i żadnych postępów. Powinny lecieć bany za takie tematy. Jeśli się mylę to moja propozycja pomocy nadal jest aktualna. Jeśli posiadasz g-code z okładzinami do rewolweru to mogę je wyciąć w dębie.
 2. To można jeszcze jakoś ominąć, frezując bębenek w dwóch elementach po czym sklei się je klejem dwuskładnikowym. Dla pewności można dodać kołki centrujące. Kolejna sprawa. Co zrobisz z lufą ? Brakuje ci 1,5mm do żądanego rozmiaru.
 3. Jest opcja że w do piątku będę miał swoją frezarkę. Problemem może być wysokość ponieważ mam opcję frezowania tylko do 4,5cm w górę a doliczając do tego długość frezu może wyjść jakieś z 3 lub i mniej. Nie jestem pewny jak to finalnie u mnie wyjdzie ponieważ dopiero zaczynam przygodę z CNC, ale postaram się pomóc.
 4. No dobrze, może zbyt pochopnie oceniłem Twój zapał @Scattergun, ale czy poczyniłeś chociaż krok w kierunku ukończenia projektu ? Chętnie zobaczę i "poślinię" się na r8 :icon_biggrin:
 5. Tak oglądając filmiki tej wiatrówki, doszedłem do konkluzji że nic nie zrobisz :hahaha: W wymienionym przez ciebie modelu mamy w bębenku do 8 pocisków. Czuję że w wersji na łuski nie dasz rady zmieścić 8 tylko max 6, łusek co za tym idzie będziesz musiał zająć się mechanizmem obrotu bębenka. Pomijam już fakt że ten projekt zje cię nie tylko finansowo. @edit Kurcze rozpisałem się i zapomniałem napisać co zmusiło mnie do odkopania tego tematu. Opierając się na tej rozmiarówce pocisku użytego w tym rewolwerze: http://www.tmtpages....175-RF_Case.Jpg Oraz pomagając sobie przeliczniko
 6. Pracuję nad podobną konwersją tyle że całkowicie wykonaną z dębowego drewna. Za jakiś czas również będę mógł ruszyć z produkcją ^^ Jak został przeniesiony spust ?
 7. Gaziak bez bb dla mnie mija się z celem. Lepiej już kupić elektryka i domowymi sposobami go stuningować. Oszczędzimy na gazie i magazynkach. Taki elektryk mimo swoich 270 fps dobrze się sprawi moim zdaniem w cqb. Przynajmniej ja sobie dawałem radę ^^ Poleciłem mk1 ze względu na tanie magazynki, oraz fakt że dobrze sobie radzi w niskich (jak na gaziaki) temperatury, ale to tylko jeśli musowo musi być gaziak. Fakt zapomniałem jeszcze o replikach stti. Nie poleciłbym repliki KJW z plastikowym zamkiem przez własne doświadczenia. W berrettcie ułamał mi się zamek przy bezpieczniku a w kp03 najpierw
 8. No to tak jak mówiłem albo cm.030 albo jak koniecznie chcesz gaziaka to replika mk1 od KJW. Brak blowbacka więc kiepsko. Licz się z tym, że może i kupisz gaziaka za te 300-350 zł (patrz. m9 kjw) to już nie będzie ci starczyło na zapasowy magazynek. Gaziaki mają strasznie drogie magazynki, do wcześniej wymienionej m9 od kjw zapłacisz min 95 zł.
 9. Polecić żadnego z wyżej wymienionych nie mogę bo to moim zdaniem szmelc. Jakbym miał kupować pistolet to poszukałbym sobie jakiegoś glocka 18c ze względu na tanie części, świetny wygląd, masę konwersji no i full auto. Natomiast jeśli szukasz czegoś aby mieć przy boku cm.028 to poszukałbym również cymki ale tym razem 0.30. Jest to elektryczna replika glocka 18c z mega tanimi magazynkami z możliwością wpakowania lipo (wymaga drobnych przeróbek) @edit. Zapomniałem zapytać do jakiej kwoty szukasz repliki. Może budżet pozwoli na coś fajniejszego niż cm.030
 10. Panieeeee... nie ma co się denerwować. Od kiedy pamiętam dział "Jak zacząć?" zawsze gościł pytania typu: -Czy replika X jest dobra ? -Co mogę kupić do X zł? -Szukam repliki do >200zł ale nie podobają mi się ak/g36/mp5/pompki. Czy replika m4 za 100 zł będzie dobra ? :hahaha: Aby nie było offtopu to polecę kupno g36 od JG :icon_mrgreen:. Jeszcze jedno... heh...
 11. @zielen Mówiłem o linii tłok buffer tube nie wiem jak Ci to inaczej wytłumaczyć. Identyko rozwiązanie miał kwa kilka lat temu i moc bb wygląda dość podobnie zwłaszcza porównując po ostatnim ujęciu gdy replika skacze na kolbie. Nie mówię, że mi się to nie podoba czy coś bo to zawsze jakaś innowacja w asg.
 12. Ale liniowość tłok a buffer tube wyjdzie sama z siebie. Nie widzę więc sensu kombinowania. Odnośnie filmiku, myślałem że odrzut będzie mocniejszy :-|
 13. Moim zdaniem genialny patent. Pierwsza myśl gdzie można byłoby wykorzystać taki kit to SR25, m14 i inne repliki gdzie głównie używa się trybu semi. Rozumiem, że ten długi "badyl" na którego końcu znajduje się balast wkręca się w tłok ?
 14. Bieraj promyka lub pdi o ile znajdziesz. Co do tych lepszych prec luf licz się z tym, że będziesz musiał kupować tylko te najlepsze jakościowo kulki. W dziale snajperskim bardzo dużo osób za niedzielną robótkę bierze sobie wybieranie trefnych kulek z 2 kg paczki kulek, tylko po to aby uniknąć zacinki/rys na lufie. To chyba tyle w temacie.
 15. Dawno się tu nie udzielałem i mam nadzieje, że nikt mnie nie zlinczuje za moją opinie, ale do rzeczy. 1) Zacznę od kwestii zasięgu w replice: -Zasięg repliki w dużej mierze zależy od hopup-u a nie od długości lufy. Lufa w replikach asg jedyne co poprawia to skupienie kulek, nie ma nic wspólnego z zasięgiem. Co innego ma się w palnych odpowiednikach gdzie lufa jest gwintowana (w asg patrz. Tanio Koba chodz są podobno do max 400 fps bo powyzej nie widać już różnicy). -Emka którą wybrałeś to moim zdaniem szit. Biegając z nią będziesz czuł się jak z zabawką. Kup już Panie lepiej g36. Full pl
×
×
 • Create New...