Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Placek

Użytkownik
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Placek

 1. Jednak pomimo dobrej blokady to wciąż folder i to z niedużym ostrzem więc niektóre czynności wymagające więcej siły mogłyby być problematyczne, no a już zwłaszcza batonowanie lub rąbanie, bo jak się es30 ukruszy to dupa zbita.
 2. średni około 15 cm ostrza duży około 20 - 25 cm ostrza
 3. To na pewno nie jest prowokacja? Przecież nawet jak cały dzień się siedzi w domu to jest mnóstwo zastosowań dla noża, a co dopiero w lesie, gdzie wszystko trzeba samemu zrobić?
 4. Witam! Zastanawiam się czym według was jest survival. Widzę, że wielu z was zabiera do lasu dość dużo sprzętu. Wnioskuję tak z postów, w których piszecie o kuchenkach gazowych, żelowych i różnych innych skomplikowanych sprzętach. Moim zdaniem jest to lekkie zaptrzeczenie całej idei. Zawsze sądziłem, że chodzi o to aby przeżyć z jak namniejszą ilością sprzętu, możliwie jak najprostszego i dotrzeć bezpiecznie do cywilizacji. Jednak w Polsce jak świetny nasz kraj by nie był, nie jest to możliwe, bo z moich doświadczeń [ niedużych] wynika, że do cywilizacji można dotrzeć w parę godzin z niważne
 5. Słyszałem, że trzeba udawać jak największego, stanąć na jakimś kamieniu z plecakiem nad głową itp. Może ktoś wie czy to działa? Z jednej strony całkiem sensowane, ale z drugiej...
 6. Prawda. Próbowałem, ale musiałem sobie zamontować kółko bore-up. No i trzeba pamiętać, że dla kota lub szynszyla szybciej schodzi woda w poidełku.
 7. Mam "Sztukę przetrwania i pierwszą pomoc" i powiem ci, że szału nie robi. Jest dobra dla całkowicie początkującego, zupełne podstawy, których można się nauczyć też w harcerstwie.
 8. Chwilkę, chwilkę. to, ze tu zadałem pytanie nie znaczy, ze nigdzie indziej nie poszukałem. Napisałem ten temat, bo może ktoś miał coś ciekawego do powiedzenia czego bym nie znalazł na innych stronach.
 9. Aż się wzruszyłem thor_ jak ty się o mnie martwisz;] Ale ja posiadam podstawową wiedzę, czytałem trochę o tym, a reszty inaczej niż przez praktykę i sranie bieguną po krzakach się nie nauczę. Peace
 10. Tak, dla mnie pójście do lasu, nawpieprzanie się trawy, surowych wiewiórek i kory jest świetną zabawą. A jak znaleźć drogę do cywilizacji już mi napisaliście, jestem cholernie wdzięczny, chociaż nawet o to nie pytałem. Poza tym nie wiem po jaką cholerę thor_ to piszesz. Jeśli nie zapytałem się czy lepiej iść do sklepu to prawdopodobnie nie chcę się tego dowiadywać. Powtórzę jeszcze raz żeby nie było wątpliwości. BĘDĘ ŻARŁ TRAWĘ I ROBALE DLA CZYSTEJ ZABAWY I SPRAWDZENIA CZY JESTEM W STANIE.
 11. Thor_: Chodzi mi właśnie o to żeby nie zabierać ze sobą jedzenia i skminić je sobie samemu. Na razie na wypady za każdym razem brałem coś do żarcia, ale teraz właśnie chciałem sprawdzić czy uda mi się przetrwać na tym co sam znajdę lub upoluję. A wszystkim innym dzięki za odpowiedź.
 12. Witam! Zaczynam dopiero uprawiać survival więc głupota jest usprawiedliwiona. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak i co jeść w lesie, ale chodzi mi tu o pożywienie zdobyte całkowicie samemu, a nie o racje żywnościowe czy inne takie.
 13. Wstęp Po pierwsze trzeba wiedzieć, że Stubby Killer zdecydowanie nie jest bronią dla każdego. Jest świetny dla napaleńców, lanserów i „inkwizytorów”. Jako, że zaliczam się do dwóch z trzech, zależnie od humoru postanowiłem kupić sobie tą „replikę”. Piszę w cudzysłowie, bo nie jest to tak naprawdę replika niczego konkretnego. To po prostu radosna twórczość, ale gra z nią jest równie radosna. Co w pudełku? Po otwarciu pudła, ukazuje się nam dość pancernie zapakowany Stubby, krótki magazynek hi-cap na 150 kulek, standardowa chińska ładowarka, wycior, bateria „Golden Eagle” 9.6 V 1100m
 14. A co sądzicie o gumkach HU Elementa z Gunfire? Zetknął się ktoś z nimi kiedykolwiek?
 15. Tylko mi się zdaje, że tam jest metalowa dysza? :strach:
 16. Powiedz jeszcze czy skrzypi lub trzeszczy, czy przy mocniejszym złapaniu czy przy naciśnięciu czegoś. Nadziałem się na to w wersji TM i nie chcę mieć znów niemiłej niespodzianki.
 17. Placek

  JG G36C

  Pamiętaj: Wielkość nie ma znaczenia :lol:
 18. Placek

  JG G36C

  ILE kulek wystrzelałeś? 4kk? 4000000?
 19. Placek

  JG G36C

  Właśnie dlatego są pr0. No i są metalowe. A to wielka zaleta.
 20. Placek

  JG G36C

  @azur Nie 320 mm, tylko 363. Tyle co m4. Przynajmniej tyle miał kumpel w ca.
 21. Placek

  JG G36C

  To ciekawe, bo np. kiedy patrzymy na prędkość wylotową stubby killera i m16a3 to ta w m16 jest większa. I mówię tu o JG, a oni są z Chin, a Chińczykom raczej nie chciałoby się zmieniać cylindra, albo robić dłuższą czy krótszą sprężynę, bo to dodatkowe koszty. Wiec chyba długość lufy wpływa na moc.
 22. Placek

  JG G36C

  Intelektów na pewno nie kupuj, bo są za przeproszeniem piiiii jak barszcz. Po pół roku nie będą już działać. Kumple miał dwa i żaden już nie żyje.
 23. Placek

  JG G36C

  Gdzieś na początku tematu, albo około 20 strony koleś dawał zdjęcia gietki z powiększonym chwytem, lunetą ok długiej wersji i grubym tłumikiem. Jak poszukasz to na pewno znajdziesz inspirację.
 24. Placek

  JG G36C

  Spróbuj rozebrać maga i sprawdzić o co ten bolec się blokuje, a potem zeszlifować to. Chociaż możliwe też, że nie "rozgrzałeś" maga. Pisze jak to zrobić przy low-capach na asgshopie.
×
×
 • Create New...