Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FullX

Użytkownik
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli siła przeładowania nie jest problemem - spring.
 2. Dzięki Lufa stockowa jaką ma średnicę? To jest faktycznie 6,05? https://www.evike.com/products/31063/
 3. Dzięki. A jak sobie z tym radzicie? Oryginalna podróba rs pso-1 też jest z boku?
 4. Mam pytanko bo nie znalazłem informacji - czy oryginalne PSO-1 z palnego jest w osi lufy, czy trzeba jakoś przerabiać?
 5. Jest w serwisie. Po 2 latach i ok 15 strzelankach (bo nie na wszystkich była) ułamały się zęby w 2 zębatkach (chyba to się stało gdy kolega chwycił zamek i strzelił trzymając go :/), wymieniono, doszczelniono, nasmarowano. Na stockowej, ubitej sprężynie (120) pokazuje 444 fps +- 2. Zero tuningu oprócz lufy Promyka 509 (seria sprzed 3 lat). Jestem w szoku, po kupnie było 380 fps, po teflon fixie wzrosło do 400 i to był mój max wtedy.
 6. FullX

  Snajperskie Kulki

  Tak, masz rację. Liczyliśmy to na studiach na "Modelowaniu komputerowym zjawisk przyrodniczych" - strzał przy oporze powietrza to całka oznaczona z równania z sinusami. Nawet mi to działało na kompie. Różnica mocy - różnica toru - jednak zawsze jakaś jest. Dziś w polu strzelałem, od wielu dni nie trafiłem na bezwietrzną pogodę, dziś przy 0-11km/h dało się trochę postrzelać. Wystrzeliłem ok 350 nietanich kulek j.w. do metalowego czerpaka łopaty o rozmiarze 20cm x 28cm - taki headshot. Odległość 46m (dalmierz). Teren osłonięty budynkami gospodarczymi. Pozycja stojąca z podpórką. Niestety tylko tyle mam terenu osłoniętego, normalnie wali na 80m, ale na tyle to nie do łopaty. 1 Nov 0,46 - ok 4/9 serii z wynikiem "8/10 w cel" (to był najlepszy wynik w ogóle, zawsze coś zawiało) - dobre kulki, średnia to tak 7,5 w cel 2. BLS 0,45 2/9 serie "8/10 cel" - miłe zaskoczenie, bardzo dobre kulki średnio było ok 6,5 w cel 3. HPA 0,45 1/9 seria "8/10 cel" - jakby mocniej nimi rzucało w poziomie niż wyżej, jedna leciała z lewej strony, druga z prawej, trzecia w cel, więc to nie wiatr, średnia w granicach 5,5 w cel - dlaczego mam wrażenie, że moja paczka HPA jest wadliwa? Specn nie strzelałem - jako że od nich będę na pewno odchodził. Tylko, że to NIE JEST tak OBIEKTYWNE, jak chrono - raz wiało mocniej, raz wcale. BLS miały taki moment, że faktycznie leciały jak po sznurku przez dłuższy czas, HPA też miało taki jeden wątek, a NOV miał ich kilka - ale jak kolega powiedział - trzeba ślepych testów, mogłem się zasugerować (nieświadomie) wynikami chrono. Każdy rodzaj kulek miał losowe strzały i słabsze serie. Przy wietrze 11 km dowolne z tych kulek dadzą podobne rezultaty na strzelance, przy bezwietrznej różnica to ok 20%.
 7. FullX

  Snajperskie Kulki

  Kupiłem też kulki HPA bio 0,45, najdroższe, podobno najlepsze. DLA TEJ REPLIKI testy trochę rozczarowują, na razie strzeliłem dwie serie w chrono - 20 strzałów + 10 strzałów tak, jak inne kulki. Obie serie wyszły gorzej od BLS nawet (?) Spójrzmy na krótszą wersję 10 strzałów: https://screenshots.firefox.com/hHvuenxdjG8qwbtT/asg.fulara.com Delta 5,2, odchylenie standardowe 1,76fps (przypomnę, Novritsch miał deltę 1,7fps przy odchyleniu standardowym 0,6fps). Przy dwudziestu strzałach jest jeszcze gorzej, delta aż 8, choć widać "dzikie strzały" - tak ok 4/20. Gdyby nie one delta byłaby w okolicach 5. https://screenshots.firefox.com/DLsBYX8xr6eFAHVl/asg.fulara.com Przy Novritschach kulki HPA wyglądają dwa razy gorzej. Jasne, że liczy się tor lotu, ale kilka kwestii tu wychodzi: 1. Rozrzut FPS, to przy 3fps metr różnicy po sekundzie toru lotu kulki, choć w lunecie tego nie widać (trzecia oś). Kulka jest metr dalej, w innym miejscu miała maksimum wysokości. Przy delcie 8 to ponad 2,5 metra - maks różnicy między dwoma strzałami nawet, jeśli w lunecie wygląda powtarzalnie. To spora odległość. 2. Powtarzalność jest też ważniejsza od szczelności :) No nie? Lepiej mieć powtarzalną, nieszczelną, niż szczelną strzelającą gdzie popadnie. Mimo to, lepiej dążyć do szczelności, bo jest związek. Tak jak do mniejszego rozrzutu FPS z wyborem kulek. 3. Jestem za ślepymi testami, ale przy wietrze trudno je wykonać i to jest chyba argument za gorszymi kulkami. 4. Z liczb też wychodzi, że faktycznie w ślepym teście, nawet bardzo precyzyjnym BLS mogą wypaść nawet lepiej od HPA tak, jak kolega twierdzi. Może mam jakąś lipną paczkę kul HPA? Wyniki chronowania: 1. Novritsch 2. BLS 3. HPA 4. Specna
 8. FullX

  Snajperskie Kulki

  Dzięki za uwagi, niektóre rzeczy wiem, ale dużo się też dowiedziałem, jutro sprawdzę bo mam trochę zapasów starych Guarderów (kiepsko latają ale nie puchną) chyba 0,36 i 0,40. JC znam, w moich replikach jest tak, że im cięższe kulki, tym więcej jouli. Przy czym zauważyłem, że JC zależy tylko od wagi a nie od producenta, więc będę wiedział, czy kupować inne dobre kulki. Jeszcze jedno: na forum mamy forumisiów - użytkowników i serwisantów (jak kolega Wallop, albo Mendi), ja jestem zwykły miś, to są tylko moje obserwacje, a ponieważ nie mam stu replik i miliona wystrzelonych kulek na koncie - dlatego popieram numerkami. Może to jednak komuś pomóc zaoszczędzić cenne pieniądze na kulki. Promyk ma już pół roku, albo i więcej, kupowany był po tej aferze z podróbkami z pewnego źródła, zajrzę tam, ale chyba nie ma potrzeby, Mendi go sprawdził mówi, że powtarzalność jest jak u niego. Tymczasem zrobiłem kolejne testy i wyszły niemal identycznie z jeszcze większą przewagą Nov nad BLSami. Serie po 10 kulek: 1. Nov - brak dzikich strzałów, delta całej serii 3fps (+- 1,5), odchylenie standardowe serii 0,92 fps. A w zasadzie... jeden dziki strzał (choć na poziomie niedzikich BLS), bez niego delta to 2 fps (+-1 fps). 2. BLS - dwa dzikie strzały, GDYBY nie one to delta nadal 4 fps (+-2) - z nimi aż 11(+-5.5), odchylenie standardowe serii 2,88 fps 3. Specn - już nie mierzę, bo mam tu z 10 serii kiedyś zrobionych, one dają tak maksymalnie deltę 5 fpsów - powtarzalną w wielu seriach, przy odchyleniu standardowym na poziomie 2,... To jest ich maks u mnie. Wniosek: Różnica w cenie Nov (+35%)/BLS jest mniejsza, niż różnica w jakości wg tych pomiarów tj. warte są swojej ceny. Ja jestem w szoku, że jakość kulek ma TAKI wpływ na FPS, przy założeniu, że strzela się chwalonymi kulkami. Tak więc pierwsze pomiary uznaję za wynik pewny DLA TEJ repliki i TEJ wagi kulek. Wystrzelono co najmniej 40 kulek każdego typu w trzech seriach. Każdy z trzech pomiarów robionych dzień po dniu dał taką samą kolejność. Będzie przesiadka na Novritsche. Rozumiem też punkt widzenia serwisantów, którzy uważają, że przy różnicy ok < +-3 fps replika dobrze strzela i zaczynają liczyć się różne inne rzeczy (kalibracja). Wszyscy tak twierdzą. Pytanie: jak puchną te kulki? Ktoś sprawdzał?
 9. FullX

  Snajperskie Kulki

  Z testów Mendiego wynika, że ten PDiK ma właściwą objętość do tej długości lufy i tych kulek, bo nawet minimalna redukcja pojemności gazu to spadek fps o 70. To jest na WMASG w artykułach o PDiK. Tam są tabelki dla objętości. On mi to skalibrował i wygląda na to, że jest OK. Sprawdziłem JC, jest 30, bo trochę za dużo wczoraj miałem ustawione ciśnienie, pokazało ok 555 na 0,2 Dziś zrobiłem długie dwie serie, po 20 strzałów (BLS i NOV), są trochę gorsze niż przy 10, Novritsch 0,46bio ma deltę 3 (+- 1,5) fps , z wyjątkiem jednego strzału, który podbił ją na 3,9 (+-2), przy odchyleniu standardowym 1 fps (błąd pomiaru? Trefna kulka? ), testy mogę wkleić, ale nie ma chyba potrzeby. natomiast BLS mają deltę 5,9 fps przy odchyleniu standardowym 1,49 fps. Lufa to standardowy Promyk 590, mógł być PDI, ale Mendi radził Promyka. I chyba dobrze. PS> przydałoby się ustandaryzować jakoś pomiary chronografu. Bo są jaja, jeden mówi, że ma +- 1 fps i to znaczy np. 385-387 i mierzy to na trzech strzałach, dla innego to samo to 385-386 w serii 100 strzałów. Jeden ma przy tym wyniki takie: 385, 387, 385, 387, drugi ma np. 386, 386, 386, 386, 388 i niby ma gorzej, ale przecież lepiej to strzela( dlatego podaję odchylenie standardowe). Np. serwis, powinien robić taki standardowy pomiar jak przychodzi replika i na wyjściu drugi, oba druknąć klientowi. Ja w bajki nie wierzę, ale liczby już coś zawsze mówią :). PS2> Specny pozostawiają sporo osadu, rozkruszają się też czasem, ostatnio jak odkręciłem tłok VSRki to się wystraszyłem, pełno tam było odłamków.
 10. FullX

  Snajperskie Kulki

  Słuchajcie to. Przyszły mi ostatnio trzy paczki kulek: 1. Specna Arms 0,45 - takich używam od dawna. 2. BLSy 0,45 - z Czech 3. Nov BIO 0,46 w promocji 3 za 2 -mówię sprawdzę. Giwera to SWD Pdik by Mendi (dzięki Stary, jak Ty robisz te giwery z takich w sumie niedrogich jak na HPA replik to nie do pojęcia). Ustawiona na ok 550 fps@0,2, 11 bar. Strzelam do komina, odległość ok 80 m, Nov jakby mniejszy rozrzut w poziomie, ale mówię, może jakieś dejavu, strzelam w chrono i sprawa ma się tak: Oto standardowe Specny (+- 2,3 fps): A teraz BLS, lepiej? Lepiej! (+- 1,65 fps, odchylenie standardowe to 1 fps) No to Novritsche, zobaczcie jaki rozrzut ma giwera na tych kulach (+-0,85 fpsa, przy odchyleniu standardowym 0,6 fps). Jestem w szoku, jutro jeszcze sprawdzę w dłuższych seriach i w polu. Błąd chronografu Radecek wg producenta przy tej szybkości to 0,1 m/s czyli ok 0,34 fps.
 11. Ja się podepnę - rozbierał już ktoś tego rega do smarowania?
 12. Nie szykuje się jakieś kolejne zamówienie? Mam drobnicę z Evike do zdobycia.
 13. Trochę mi się sprężyna ubiła w długiej wersji, nadal wszyscy polecają Guardera M120? Czy pojawiło się coś nowego wartego uwagi?
 14. #asgporn SWD koszerne by Mendi, z palnego SWD: pas, baka, kolba, łoże, montaż lunety i luneta (POSP 6x42), poza tym zwykły tjunning - PDIK, precka itp. Strzela dobrze, wygląda jeszcze lepiej (test chrono na kulkach 0,45 Specny). Waga, feel, zapach bomba. Jestem mega zadowolony. Kilka fot: ^ kulki Specna Arms 0,45g, 13 bar. Dzięki Mendi :D
 15. Mam pytanie, używał ktoś magazynków od Cybergun 50 kulek, do A&K sprężynowego? Podają dobrze? Są informacje w temacie o Koerze i in, ale Cyberguna nie ma (?). Z góry przepraszam jak na którejś z 60 stron tematu pojawiła się odpowiedź, ale nie ma wyszukiwania na forum, albo ja nie wiem gdzie jest w nowej wersji.
×
×
 • Create New...