Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ctxpl

Użytkownik
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam Widzę że ktoś sieje ferment tu tylko nie wiem w jakim celu i z jakim zamiarem ? Może rastart, niedzwiedz, siema- napiszecie co chcecie osiągnąć ? Używam napędu HP od 3 lat (a staż w asg to ponad 10 lat) i przez te lata spotkałem się z jednym uczestnikiem rozgrywki który miał do mnie ale o replikę HP bo myślał ze mam RAM-a, jak dostał info od orga ze nie ma żadnych zastrzeżeń co do mojej repliki okazało się że hejtował to dlatego bo mając mając więcej fps od repliki HP ma gorszą celność :] ASG ma być symulacją i dobrą zabawą i od zawsze było tak że ktoś miał lepszą replikę ktoś gorszą i wtedy trzeba nadrobić umiejętnościami - i to jest własnie fun tej zabawy. Polecam co niektórym cofnąć się do Liceum / gimnazjum i przestudiować podstawy fizyki ;) szczególnie o energii ;) tak dla ułatwienia podpowiem 1 fps to około 0,30 m/s. A dlaczego mamy strzelać w swoim gronie ? przecież jest to replika ASG która strzela plastikowymi kulkami 6mm i jest używana do gry ASG. Rozumiem gdyby strzelał z markera PB kulkami z farbą no to coś by było nie tak ;). Siema - strzelałeś się z nami nie raz i nigdy nie miałeś ale żadnego ale ostatnio jakby pod presją jakiś zmian nagle generowany jest hejt który lokalnie się wam nie udał więc przenosisz go z kolegą Cihym (rastart) na szersze forum. Jeżeli organizator robi imprezę np tylko dla sprężyn to przychodzisz z repliką sprężynową. Organizator decyduje o tym tak jak ty zadecydowałeś organizując manewry że repliki HP będą tylko strzelały na semi niezależnie jaką maja ustawioną moc ( czyli masz 350 fps ale masz HP więc musisz strzelać tylko na semi) a repliki AEG będą strzelać ogniem ciągłym mając 500 fps ;]. Moje odczucie jest takie że chcecie dyskryminować repliki gazowe tylko ciekawe czemu ;). Jak widać problem z HP ma garstka ludzi z waszego otoczenia, nikt wam nie zabrania organizować manewrów z zakazem replik gazowych ( szkoda że tyle fajnych "klameczek" odpadnie z rozgrywki jako broń boczna i jakie zagrożenie pojawi się bo operator będzie musiał użyć mocnej repliki do oddania strzału z bliska ).
 2. Teraz tak patrzę na gb scara (aegowy) to gen 3 podejdzie o ile wszystkie wymiary są ok - tylko przeróbka dla kabla do ecu zostaje. Standardowo polar pakuje selektor od vfc ( np taki jak w HK 416). Zepsuć - elektrozawór - jeden przypadek już taki miałem.
 3. Selektor do scar-a vfc jest nietypowy - nie działa on na zasadzie łezki jak w m-kach tylko tam masz zęby, ogólnie musisz jeszcze zmodyfikować kolbę ( chyba ze ecu chowasz w chwycie pistoletowym). Co do zmian parametrów - można wszystko tylko trzeba z głową. Posiadam dwa FE, rozpracowane w tym gen3 - pomysłowość amerykańców nie zna granic. Defekt jest taki że jak sie coś tam zjebie to może okazać się że naprawa nie będzie tania a polar sprytnie się zabezpieczył jeżeli chodzi o możliwość zamienników czy zdobycie z tańszego źródła.
 4. według mnie cena air ringu w usa to lekkie przegięcie w PL taki zestawik składa się o wiele taniej. Wsadzałem do scara-l vfc - jest z tym trochę roboty z racji nietypowego selektora vfc- jak masz kogoś kto robi rzeczy na cnc albo dusze artysty to wystrugasz pod polara taki selektor. Co do dyszy do SR-25 to na razie problem jest z ustawieniem gb w body sr - lecz w GR25 ( od g&g) nie powinno być problemu.
 5. Przeczytaj instrukcje :). Kliknij magicznym przyciskiem aż będzie pisało fire lub auto :]
 6. Witam Jestem posiadaczem cuda od polarstara. Jeżeli chodzi o montaż w SR-25 - sprawa dyszy - musi być dłuższa polarstar ma w niedługim czasie sprzedawać dysze ( osobiście zleciłem tokarzowi wykonanie) . Zbytnio na razie nie mam czasu by pisać o jego wadach i zaletach ale powiem tylko tyle: nigdy więcej elektryka :]. Co do regulacji czasu otwarcia zaworu przyrost mocy jest +/- 5 fps ale kulka jakby hymm leciała znacznie dalej :). Główna regulacja odbywa się ciśnieniem 80- 120 psi oraz dyszami ( różne średnice). Zasilanie HP jest dla osób które mają dostęp do napełniania butli. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę zająć się sprowadzeniem GB. Gearbox dla zaawansowanych i doświadczonych graczy - rof który można uzyskać i moc na raz mogą być bardzo bolesne ...
 7. Witam Mam pewien problem z KSC USP.45 Standard ( Japan Version). A więc normalnie lądujemy maga gazem kuleczki itp itd przeładowujemy i strzelamy - bach syfon gazy z maga cały w twarz. Klamka nasmarowana, czysta - praktycznie nowa - może raz na manewrach. Zwróciłem uwagę że gdy wsadzam maga to zamek przechodzi tak z 1-2 mm w tył -nie wiem czy to normalny objaw, gdy mam zamek to mag nie chce wejść. Miał ktoś podobny problem z usp ( ten zamek + sysfon). ? Nadmienię że gdy klamka jest do góry nogami to jakoś strzela 3 strzały zamek się zacina .
 8. ctxpl

  Snajperskie Kulki

  Ostatnio kupiłem biovale 0.30 - żal 1. Bąble w środku. 2. Hopek kręci je jak chce 3. Zostawiają syf w lufie. Zamówiłem też blastery devile 0.40 i zwróciłem uwagę że wykonanie jest gorsze od poprzedniej mojej paczki kupionej ok 6 miechów temu. Kulki mają kropki :/. Fajnie strzela się na BBmaxach tylko za lekkie - masakrują ale lecą jak po sznurku. Postrzelałem dziś różnych kulek w tym z zachomikowanych strightów - wrażenie jak przesiadka z malucha do mercedesa tylko żal z nich strzelać :(.
 9. No właśnie gonie z o-ringami cały krk przeleciałem i grubość to 2,5 lub 3,0 co jest za małe albo za duże - szukam jakiegoś 2,7. No w sumie może coś to pomóc bo sprężyna będzie jakby bardziej dopasowana. Komorę mam nasmarowaną od spodu smarem teflon + silikon potem taśma teflonowa i na t oklej silikonowy ( silikon uniwersalny).
 10. Przebieg - I na nowej i na takiej co ma z 500 kulek efekt marny ;) czyli straszne skoki. Czasem się zastanawiam czy ludzie nie idealizują, bo mam dostęp do innego CA25 i tam też są skoki fps ( karabin bez wieś-modyfikacji - konfiguracja dla m170 prosto z asgshopu).
 11. Dobre pytanie. Ciekawi mnie jak niektórzy piszą że na sprężynie m170 w SR25/CA25 maja powtarzalność +/- 2 fpsy. Co bym nie robił u mnie jest to znacznie więcej .... . Do m140 nie mam z tym problemu ( czasem coś tam odskoczy bardziej ale z reguły jest stabilne). Wszystkie tricki pisane na tym forum stosowane. Komora sztywna, gumka systemy/kmhead niebieska, teflonfixy, lufa kmhead 650 / prometheus 650mm 6.03, wymieniony zestaw głowica SYSTEMA-cylinder DF -dysza DF a skoki czasami nawet 15-20 fps :/. Jak bym nie składał to trudno o perfekcje. Kulka leci, trafić na te 70-75 metrów da się ale widać że czasem trzeba np 5 strzałów. Pomiar na chrono Xcortech i kulki 0.20 Excel. Z chęcią oddał bym komuś karabin aby zerknął co nie tak, albo dorwał taki perfekcyjny karabin do przestrzelania.
 12. Dołączam się do pytania Majora - jakieś bardziej konkretne info. Jak wykonanie replik ? Mógłbyś zrobić zdjęcia maga ?
 13. Tylko gdzie dostać dyszę BOREUP do CA25 :( ps: wydaje mi się że komora promyka jest znacznie lepsza od KA + jakoś stabilniej na chrono :/
 14. Mam pewien problem, użytkownicy SR25/CA25 piszą że używają normalnych dysz do AUG DF. U mnie zastosowanie takiej dyszy skutkuje brakiem podawanie kulek ( dysza blokuje kulki ). Chyba że ulegnie ona skróceniu na tokarce. Wymieniałem popychacz, komory rożne stosowałem lecz wynik ten sam. Jedynie co pomagało to oddalenie komory od GB ale wtedy traciło się na szczelności i wynik oscyluje w granicach 580 fps i jest niestabilny. Już sam nie mam pomysłu jak rozwiązać problem aby móc zastosować dyszę której nie muszę skracać na tokarce i uzyskać stabilność fps. Ile wam komora w komorze wystaje gdy jest w pozycji że już bardziej do GB się nie może przytulić ;) ? Zrobiłem jeszcze jeden test. Popychacz od g&p i dysza DF AUG Plastik nie skrócona - podaje kulki tylko skoki fps no i słaby wynik :/. W asgshopie mieli chyba problemy z oryginalnym popychaczem CA i widać że jest lekko przypiłowany co powoduje że dysza za bardzo się wpychała w komorę.
 15. Użytkownicy CA25 z GB v2. LONG z komorą hopup KA możecie powiedzieć czy używając dyszy od aug-a boreup czy to DF czy Guarder musieliście ową dyszę skracać ?
×
×
 • Create New...