Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

xenioPL

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 1. Na stronie mankrafta podają że otrzymują ~590fps na 8 barach . Zdaje sobie sprawę że prawdopodobnie nie osiągnę takiej szczelności ale jeżeli uda mi się osiągnąć ~500fps połączone z dobrą lufą i dobrym hopkiem otrzymuję coś już przypominającego snajperkę.
 2. Przepraszam jeżeli gdzieś popełniłem błąd merytoryczny moja znajomość pneumatyki nie jest ogromna. Na cały pomysł natrafiłem na zagranicznych forach niestety cały projekt umarł. Samael mógłbyś mi powiedzieć dlaczego ciśnienie robocze nie nadaje się do asg przecież ciśnienie robocze polstara to od 5,5 bar do 8,27 bar. Maksymalne ciśnienie robocze tego elektrozaworu to 8 bar. Rozmiary tak jak mówiłem nie mają za bardzo znaczenie przy podłączeniu bezpośrednio do dyszy tak naprawdę mogę nawet wyciąć kawałek cylindra i elektrozawór będzie sobie wystawał. Co do elektroniki tak jak pisałem całość mia
 3. Możliwe że trzeba będzie zmodyfikować cylinder albo elektrozawór umieścić poza cylindrem. Co do przepustowośći to na krótkiej lufie powinno być lepiej :)
 4. Kombinuje nad przerobieniem mb003 od wella .
 5. Witam czy możliwe stworzenie jest konwersji na bazie taniego elektrozaworu takiego jak ten http://allegro.pl/elektrozawor-powietrza-co2-2v08-1-4-230v-24v-12v-i6242273377.html Docelowo miałby być wykorzystany w czterotakcie przy podłączeniu do dyszy i usunięciu tłoka spust byłby mikrosytkowy z aega a całość kontrolował by mikrokontroler. Co sądzicie na ten temat?
 6. Czarny masz rację tak wygląda zmiana energii kinetycznej posiadanej przez kulkę w przypadku gdy jest ona napędzana stałą siłą. Tylko że w przypadku zmiany kulek na cięższe jeżeli istnieje nadmiar dawki powietrza (np. zły typ cylindra,zły czas otwarcia elektrozaworu) dla kulek lżejszych na kulki cięższe będzie działać większa siła więc analogicznie jej energia kinetyczna będzie większa.
 7. Systemem szybkiej wymiany sprężyny najczęściej nazywane są 2 różne systemy. 1 wymaga wyjęcia gearboxa z repliki i dopiero wtedy możemy wymienić sprężyne . Nazwałbym to to raczej prostym systemem wymiany niż szybkim. Występuje we wielu replikach. 2 Najczęściej w mocowaniu kolby występuje imbus po wyciągnięciu go w naszych rękach pojawia się prowadnica razem ze sprężyną wymiana w tym systemie zajmuje minuty. Występuje raczej rzadko np. w scorpionie Evo i chyba nowych specnach.
 8. Przepraszam jeżeli się mylę ale jeżeli dobrze rozumiem temat to różnice wynikają z ilości powietrza jaka jest dostarczana do lufy. Jeżeli powietrza będzie dużo na kulkach 0.2 i krótkiej lufie to różnice w fpsach pomiędzy lekkimi a ciężkimi kulkami będą zmniejszone , jeżeli powietrza jest idealna ilość to różnice w fpsach na kulkach będziemy w stanie obliczać ze wzoru na energie kinetyczną . Tą ilosć powietrza możemy regulować w AEGach przy pomocy różnych typów cylindrów a w hpa nie wiem jak to wygląda (chyba mancraft miał jakieś specjalne ograniczniki) Jeżeli się mylę proszę o poprawienie mn
 9. A ja się wyłamie i polecę coś innego czyli Scorpiona Evo :)
 10. Jakie jeszcze akumulatory 11,1 V wam pasowały?
 11. Witam przymierzam się do rozpoczęcia mojej przygody w ASG co wiąże się z kupieniem okularów. Zdaję sobie sprawę że czasami warto dołożyć trochę pieniędzy by otrzymać gwarancję pozostania dwuokim jednak jak każdy nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto. Po moim researcher'u jaki wykonałem wybór padł na uvexy i-vo jednak nie jestem pewny czy jest to dobry wybór. Mój budżet oscyluje koło 100zł jednak jestem w stanie wydać nawet drugie tyle choć wolałbym tego uniknąć. Aktualnie planuje grać na około 300fps-ach jednak nie jestem pewien czy w przyszłości nie będę grał na większych. Dodam jeszcze że
×
×
 • Create New...