Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

echofoxtrot

Użytkownik
  • Content Count

    50
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by echofoxtrot

  1. KWA które podlinkowałeś to legendarny szkielet gearboxa, świetne zęby i... Trochę mało jak na 2020 rok. Nawet Cyma teraz daje układy sterujące cyklem pracy gearboxa.

    Moje spostrzeżenia o replikach różnych marek które miałem wyglądają tak:

    VFC - kiedyś mistrzostwo świata, teraz zostało tylko wykonanie zewnętrzne na takim poziomie. Mają licencjonowane repliki i to głównie zachęca mnie do tej firmy. Wnętrze to straszna lipa nawet w replikach klasy premium za 1500-2000zł z GB serii Avalon. Tłok do niczego, padają plastikowe zęby po kilku strzelaniach. Dysza bez uszczelnienia. Mosfet wsadzany na siłę, bo bardziej przeszkadza niż pomaga (w wielu replikach występuje przez niego blokowanie się spustu przy szybkim semi). Fajne mają zęby i komorę rotacyjną. Zewnętrznie bajka, ale wnętrze do roboty na starcie, bo nie mogę zliczyć ludzi narzekających na jakość części wewnętrznych na grupie posiadaczy VFC na facebooku jak i z własnego doświadczenia. 

    G&G - zależy od serii. Miałem w rękach GC16 Predator i M14 EBR ETU, czyli najnowszy produkt firmy. Predator był świetny. Wewnętrznie po 40k bb jedynie ostatni ząb tłoka był draśnięty, ale jeszcze długo by posłużył. Mają swój układ ETU który robi robotę jeśli chodzi o kulturę pracy, ale niektórzy narzekają na jego awaryjność (u mnie nigdy nie odmówił posłuszeństwa). Predator miał jeden z lepszych silników dostępnych na rynku - Ifrit 25k. Natomiast najnowsze dziecko firmy? Szkoda gadać. Do repliki której cenę szacuję na 2000zł (bo jeszcze nie ma jej w sklepach) to wsadzanie dyszy bez uszczelki, tłoka z jednym metalowym zębem i silnika, który ledwo ciągnął sprężynę dającą 400 fps to chyba jakaś kpina jeśli to ma być DMR. Tak czy inaczej. Predatora polecę z zamkniętymi oczami, a mieści się w Twoim budżecie.

    KWA - miałem tylko wersję ERG czyli z systemem odrzutu w prowadnicy. Co mogę powiedzieć? Żałuję, że ją sprzedałem, bo była to najlepsza replika jaką miałem. Świetne wykonanie, wnętrze, komora HU jednoczęściowa, rotacyjna. Jedyna zmianą była dysza i replika służyła świetnie przez 5 lat bez żadnej awarii. Z KWA masz pewność trwałości i jakości wykonania ale wnętrze jest mało "nowoczesne". Mam tu na myśli wolny silnik, brak układu sterującego, dwuczęściowa komora HU w modelu który wysłałeś. Ale aktualne nowe modele są jak najbardziej na topie.

    Reasumując. Wygląd i licencjonowane repliki? VFC. Nowoczesna replika gotowa do działania po wyjęciu z pudła? GC16 Predator. Trwałość i niezawodność produktu? KWA.

    Dorzucę tylko, że poza VFC, to tylko i wyłącznie moje personalne opinie, więc mogłem trafić na lepszy/gorszy model. :)

     

     

     

  2. Przestrzegam, dałem się naciąć na zakup kompletu mundurowego w Greenzonie za 315zł.

    Niestety, brak odzewu od dnia wysłania przelewu. 

    Profilowe pochodzi z instagrama jakiegoś Czecha, numer konta najprawdopodobniej nie jest kontem bankowym a kartą przedpłaconą, która wydawana była kilka lat temu bezimiennie. 

    W komisie sprzedaje jeszcze replikę od G&G oraz wychodzi na to, że sprzedał też hi cape, bo ogłoszenie było, ale zostało usunięte.

    Jeśli ktoś jeszcze został przez tą osobę oszukany zachęcam do złożenia zawiadomienia na policję.

    Nr konta delikwenta 87109000047**580000***2912

  3. Dokładnie tak jak mówi wallop.  Jeśli chcesz w replikę zainwestować to nie ma co ponownie kupować ETU bo to naprawę awaryjny system. Kup Upgrade kit do ETU od Peruna, który zastąpi Ci w całości aktualny mosfet i doda masę użytecznych funkcji. 

    No chyba że Perun Optical V2, on by zastąpił mosfet i "kostkę stykową" W ETU lubią padać mikrostyki,  a Perun ma sensory optyczne,  które mają dużo dużo większą żywotność i do minimum ogranicza części mechaniczne powiązane ze spustem. 

  4. W dniu 21.09.2018 o 23:46, Fari napisał:

    @otix96

    Co do wersji 2.5 z regulacją FPS to niestety ich nie było jeszcze. Natomiast co do wersji 3 z blowbackiem.

    Replika wykonana bardzo ładnie, komora jednoczęściowa robi robotę ma kliki przy regulacji.
    Szkielet gearboxa zdecydowanie niestandardowy ale bardzo masywny, masywniejszy od GX2.
    Dysza podobna do GX2 bez uszczelnienia
    Głowica cylindra, cylinder, głowica tłoka, tłok, zębatki - wszystko wygląda jak w GX2 różnica opóźniacz na zębatce ze względu na mechanizmy odcięcia strzału.
    Przerobiony popychacz dyszy, wygląda pancernie i nie jest popychany małą sprężynką tylko długą sprężyną.
    Kostka stykowa zupełnie zmodernizowana, tak samo jak przerywacz ze względu na system odcięcia strzału.
    Sam blowback i wymiana sprężyny są bardzo dobrze wykonane, działają poprawnie i nie zapowiadają problemów.
    Kable puszczone pod prowadnicą kolby dzięki czemu mamy kable na tył w kolbie SF bardzo pojemnej po bokach.

    Natomiast przy okazji pierwszej sztuki pokazał się największy problem, mianowicie FPS ze względu na blowback i cały system wymiany sprężyny zupełnie inaczej kompresuje się sprężyna.
    Do osiągnięcia 450fps musieliśmy użyć sprężyny M140 Guardera, i od razu uprzedzę. Wzięliśmy nową sztukę bez żadnego tuningu prosto z pudełka założyliśmy Guardera M130 i pokazało 400fps więc nie był to problem tuningu.

    Jako że będę prawdopodobnie robił drugą sztukę dla siebie zrobię zdjęcia gearboxa i bebechów.

    W razie pytań chętnie pomogę.

    Jak myślisz, jak będzie z wytrzymałością gearboxa na tym M140?

  5. Witajcie. Mam dość nietypowe pytanie, ponieważ sama sytuacja, w której się znajduję jest również nietypowa. Otóż, kupiłem używaną replikę, która dobre kilka lat działała bez żadnego układu mosfet. Na jednej blaszce styków wypaliła się już dziurka, natomiast drugiej nie zostało wiele do takiego stanu. Cały problem polega na tym, iż w replice zastosowano nietypową kostkę stykową, przez co, nie mam możliwości jej wymienić na miejscu (jedynie opcja sprowadzenia, koszt $25 za samą kostkę bez przesyłki). Postanowiłem, że w replice zainstaluję układ mosfet. Teraz pytanie, czy skoro styki są na tyle mechanicznie sprawne, że jeszcze działają i nie rozpadną się od wciskania spustu :D to czy przy instalacji mosfetu konieczna będzie ich wymiana? O ile dobrze mi wiadomo, instalując mosfet, prowadząc okablowanie sygnałowe do kostki stykowej, poprzez te właśnie kabelki będzie płynął jedynie prąd o niewielkim natężeniu, co zapobiegnie dalszemu wypalaniu styków. Ale czy fakt pozostawienia starych blaszek styków w stosunku do nowych, będzie miał jakiś wpływ na wydajność skoro i tak instaluję mosfet, który sam przepływ prądu przez te blaszki ograniczy do minimum? Z góry dziękuję za pomoc!

  6. Witajcie,

    potrzebuję burzy pomysłów w jaki sposób połączyć na stałe lufę zewnętrzną z upperem i delta ringiem. Problem polega na tym, że fabryczny gwint wyrobił się i niestety nie trzyma już tak jak powinien. Różnica między gwintem w delta ringu a gwintem uppera zrobiła się na tyle duża, że pierścień można nałożyć i zdjąć z korpusu bez jego wkręcania :)

    Nowy upper będę miał koło września, bo tak to jest z dostępnością części do KWA, lecz do tego czasu muszę wymyślić coś, co pozwoli mi złożyć całość do kupy w miarę solidny sposób. 

    Pomysły na które wpadłem do tej pory to

    - taśma teflonowa

    - klej na gorąco

    Pozostaje tylko kwestia, czy połączenie wykonane za pomocą jednego z tych dwóch specyfików będzie na tyle solidne, żeby lufa nie została wraz z szynami w rękach podczas strzelania? :D Tak jak pisałem wcześniej, aktualny upper i delta ring pójdzie do śmieci, po tym jak otrzymam nowy, więc połączenie między nimi może być zrobione nawet w sposób drastyczny, uniemożliwiający swobodne odkręcanie.

    Czy macie jakieś doświadczenia związane z podobnym problemem i jakieś pomysły jak to tymczasowo rozwiązać? Pozdrawiam!

    59163297_2258447831136666_1543095957481062400_n.jpg

  7. Godzinę temu, Huba_lbn napisał:

    Chcesz skrócić lufę z 10.5" do 10.3"? Czyli o 5mm? Jak długi masz gwint? Może wystarczy obciąć i zostanie jeszcze tyle żeby się tłumik trzymał.

    Jeżeli jednak ma to dla Ciebie takie duże znaczenie to znajdź tokarza w okolicy. Upewnij się tylko wcześniej czy ma gwintownik 14 mm lewy. Bo to nie jest zbyt popularny rozmiar.

    Dokładnie tak. 

    Dzięki serdeczne, w takim razie udam się do tokarza i przedstawię mu swój problem. Pozdrawiam

  8. Witam. Chciałbym zapytać czy miał ktoś z Was kiedyś styczność ze skracaniem lufy zewnętrznej standardu AR15? Można by powiedzieć, kup lufę o dobrej długości a nie będziesz się bawił w skracanie. Tak też zrobiłem, ale pojawiło się więcej problemów, nacięcia w lufie na komorę hu były za wąskie, potem komora nie zgrywalała się z gb itd. Dlatego skoro mam komplet fabrycznie pasujący (lufa+korpus) chciałbym uzyskać z lufy 10.5” długość 10.3”. Macie jakieś pomysły komu to zlecić, albo jak się za to zabrać samemu? Pozdrawiam serdecznie!

  9. Witam serdecznie. Czy jest tu ktoś kto potrafiłby mi słownie wytłumaczyć schemat działania ETU od G&G? Chodzi mi konkretnie o kwestię, jak manualnie na otwartym gearboxie sprawić aby silnik pracował non stop (czyli tryb auto)? Dodam tylko, że sama zmiana trybu ognia za pomocą płytki slelektora nic nie zmienia. Cały czas, czy to w ustawieniu semi, auto czy 3 strzałowej serii praca silnika trwa jednakowy czas.

  10. Witam. Mojej replice ak RK-06, dolega pewna kwestia związana z selektorem. Jest o tyle dziwna, że dzieje się tylko z podpiętym magazynkiem z kulkami. Chodzi o to, że bez podpiętego magazynka replika działa poprawnie, konkretnie chodzi o tryb ognia, ponieważ na nastawie semi normalnie jest semi. Natomiast po podpieciu magazynka załadowanego kulkami jest już tylko tryb auto :D Co w tej kwestii dziwnego? Replika z podpiętym pustym magazynkiem działa poprawnie! Mam nadzieję, że ktoś już spotkał się z taką kwestią. Dzięki z góry. 

  11. Z tego wszystkiego, zastanawia mnie jeszcze fakt gumki hop up, deklarowanej jako świetna gumka Maple Leaf 60 stopni. Po pierwsze, gumka jest beznadziejna, w temperaturze 0 stopni stwardniała na tyle, że fps spadły z 380 do 220, przy czym regulacja prawie nie działała. Po drugie gumka jest cała gładka z zewnątrz, podobna do czarnej Systemy, natomiast nie mogę nigdzie znaleźć takiego produktu firmy Maple Leaf. Nawiązując jeszcze do ogółu, znalazłem artykuł na wmasg: http://wmasg.com/pl/articles/view/7735 , gdzie i gumka zgadzałaby się z opisem jak i lufa posiada brakujące u nas oznaczenia. Ehh... Zastanawiam się tylko czy mam szansę jeszcze coś z tym fantem zrobić (żądać zwrotu, wymiany) skoro otworzyłem gb, bo podkładkowanie prosiło się o poprawienie, przez co samą gwarancję straciłem.

  12. W dniu 5.11.2018 o 22:47, wallop napisał:

    Nie szczelniej. Mocniej i osiowo bo docisk odbywa się wzdłuż lufy, wzdłuż osi. Dzięki oringom możesz bez problemu ustawić komorę w odpowiednij pozycji przód<>tył aby kulki były podawane, była szczelność jak i magazynek w ogóle pasował. No i docisk... daj tyle oringów na lufę, dosuń je do komory tak aby przy składania upper'a i lower'a był lekki opór, ale tak aby bez większych problemów wbić przedni pin.

    Dzieki mistrzu, działa ;)

  13. Witam. Od niedawna stałem się posiadaczem repliki Avalon firmy VFC, ogólnie bajka, poza faktem, że komora hop-up rusza się na boki, czytaj ma spory luz pomiędzy wypustkami stabilizującymi na komorze a rowkami w lufie zewnętrznej, przez co zależnie od tego w która stronę, (w prawo czy w lewo) docisnę magazynek to w tą stronę zakręcają kulki na końcu trajektorii. Postanowiłem jakoś ten luz zniwelować, tak więc cieniutkimi paskami taśmy izolacyjnej okleiłem równomiernie wypustki na komorze i super, komora po włożeniu do lufy zewnętrznej siedzi pięknie i nic się nie rusza, tyle że występują wtedy dublety (2 kulki za jednym wystrzałem, co jakiś czas). No i tu moje pytanie, co jeszcze mogę poradzić na ten luz, bez konieczności wymiany komory? Może podkleić wyłącznie od spodu lub analogicznie wyłącznie od góry? Z góry dziękuje za wszelką chęć pomocy! ;)

×
×
  • Create New...