scarm
Użytkownik-
Content Count
16 -
Joined
-
Last visited
-
To plecak Camelbak HAWG (starszy model). Przykładowa recenzja (w języku angielskim): http://www.ontarioge...awg-review.html Plecaki Camelbaka są jak najbardziej OK, no może poza ceną. Jednak na Twoim miejscu rozejrzałbym się za rodzimymi produktami (Wisport, Janysport itp), które wcale nie ustępują jakością, ani funkcjonalnością tym z zachodu, a kosztują o wiele mniej. Przykładowo jako EDC idealnie sprawdza się Sparrow 20 od Wisporta.
-
Przyklej sobie na zewnątrz lower receiver dodatkowy ogranicznik (np z czarnego plastiku) dla selektora, tak aby selektor mógł się obracać tylko o 90 stopni, a nie o 180.
-
Do skrytego przenoszenia broni idealny będzie sztywny futerał na: skrzypce, gitarę, kontrabas lub inny instrument strunowy lub szarpany :D. Idealnie wpasujecie się w klimaty mafijne i przy okazji El Mariachi. Jeśli macie zbędną walizkę i jakąś MP5'tkę, to radzę zrobić sobie coś takiego (strzela przez otwór w ściance po wciśnięciu spustu w uchwycie walizki):
-
Osłona wyrzutnika oraz bolt catch (w M4 Sentry od G&P) są tak jak napisałeś tylko do ozdoby. Aby domknąć atrapę suwadła osłaniającą hop-up też muszę docisnąć rączkę przeładowania. Na dodatek osłony wyrzutnika nie da się u mnie zamknąć gdy w środku jest włożony gearbox (co jest możliwe w innych replikach).
-
Zbadaj sobie, które oko masz dominujące (w sieci jest sporo poradników/testów). Prawdopodobnie jesteś praworęczny, a masz dominujące lewe oko, albo na odwrót: jesteś leworęczny, ale masz prawe oko dominujące. Nie jest to najszczęśliwsza cecha jeśli chodzi o strzelanie, ale idzie się do tego przyzwyczaić (co prawda tracisz te cenne milisekundy które zyskałeś dzięki kolimatorowi na ponowną akomodację oka). Ewentualnie naucz się strzelać celnie z lewego ramienia.
-
Tematy o zasilaniu gazowym obserwuję już od bardzo dawna i chociaż brak mi profesjonalnej wiedzy z tego zakresu to mam pytanie: Czy wykorzystanie elektrozaworu to nie będzie po części krok w tył? Wymagane jest dodatkowe zasilanie i elektronika - kolejne rzeczy które mogą się zepsuć i są podatne na warunki atmosferyczne. Rozumiem, że łatwiej jest dobrać elektrozawór o odpowiednich parametrach aby uzyskać wymaganą szybkostrzelność i prędkość kulki niż opracować od podstaw czysto pneumatyczny system "odprowadzania gazów" (i do tego regulowany), ale może warto spróbować - byłoby to pionierskie
-
Późno już, ale dobra bajka na dobranoc nie jest zła... Jednak nie bądźmy pesymistami i dajmy mu szansę się wykazać. Zamiast na początek robić całe repliki, wystarczy się skupić na mniejszych podzespołach, które nie wymagają licencji, dużego nakładu pracy, drogich materiałów itp: - stalowe ("niezniszczalne") obudowy gearboxa V2 w niskiej cenie rozchodziłyby się jak ciepłe bułeczki - tanie M-block'i (o ile kogoś nie było by stać na powyższe) to też dobry i prosty pomysł - lufy i przedłużki luf (np. przebij ceny Nitro http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/532089) - tłumiki dźwięku (bądź konkur
-
To nóż Selvans od Extrema Ratio którego cena to grubo ponad 1000 zł (zresztą jak większość ich noży z górnej półki), a budżet twórcy wątku miał nie przekroczyć 150 zł. Pomimo, że to świetny nóż do survivalu, to jednak przeznaczony dla wąskiego grona odbiorców.
-
Można sobie takie urządzenie do ściągania zębatki z silnika zrobić samemu i to niedużym nakładem. Mój przykład: Wszystkie części są dostępne za grosze w sklepach ze śrubami i elementami metalowymi. Ewentualnie można przerobić skuwacz do łańcucha rowerowego:
-
O takie coś Ci chodzi: http://militaria-sur...m-na-11-mm.html http://sklepikmysliw...m-na-11-mm/2068
-
Przypomniało mi się, że M79 też obcinali: Używali także strzelb przerabianych na automatyczne: PS. nie jestem wielkim znawcą tego okresu więc jeśli w czymś się mylę to proszę o poprawienie mnie.
-
"Obrzyn" z pierwszej fotografii to obcięty M1 (ale to pewnie wiesz): Inną ciekawą (ale niezbyt udaną) konstrukcją tamtych czasów było to - China Lake Model (China Lake Pump-Action Grenade Launcher) jedna sztuka na pewno była na wyposażeniu MAC-V SOG: Co do umundurowania i wyposażenia to masę zdjęć można podejrzeć tu. Ale tam jest ponad 50 stron i na dodatek wymieszane wszystkie jednostki. W sieci można się też natknąć na album Osprey'a: ELI - 004 - US Army Special Forces 1952-84.pdf
-
Jest jeszcze jeden sposób aby nie korzystać z kart i jednocześnie nakłonić ratownika do założenia całego opatrunku: Oznaczyć tylko jeden koniec bandaża (np doszywając/przyklejając/przyczepiając) małym zielonym/czerwonym znacznikiem, który będzie informował o sukcesie/porażce. Następnie zwinąć bandaż tak, aby znacznik był wewnątrz zwoju, widoczny dopiero po całkowitym rozwinięciu. Dopóki ratownik nie założy całego opatrunku nie dowie się jaki kolor znacznika jest na końcu. Zamiast znaczników może być przyklejony na końcu np kawałek taśmy malarskiej z napisaną instrukcją jak postępować dal
-
Na allegro (link1, link2) lub w komisie w miarę tanio można dostać spodnie/bluzy ACU Propper'a w Multicamie (Propper ma licencję na MC od Crye - Szaszłyk już o tym wspominał).