Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grzegorz973

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

 1. Cześć, Możecie może polecić jakiegoś serwisanta, który ma już doświadczenie z eLkami G&G? Zakupiłem długo nieużywaną replikę i chciałbym oddać ją na przegląd do kogoś doświadczonego, kto wie już na co zwrócić uwagę.
 2. Oczywiście, że nieprawda. :icon_eek2: Nie mam zielonego pojęcia skąd Ci się te 400 metrów wzięło, skoro w Afganistanie odnotowano trafienia na dystansie dwa razy większym z... standardowego M4. Nawet nie z M16-ście, czy różnych wynalazków dla strzelca wyborowego! Oczywiście, że nie jest to amunicja stworzona do trafiania pierwszym pociskiem na dystansach dochodzących do kilometra, ale dyskutujemy przecież o broni do prowadzenia ognia automatycznego w celu przyduszenia przeciwnika/osłony własnych oddziałów. Wcale nie trzeba do tego koniecznie 7.62...
 3. Negev ma lufę długości 460 mm, spokojnie da się z niego prowadzić ogień osłonowy znacznie powyżej 400 metrów...
 4. Byłby to wielki błąd - żadne z dotychczasowych przymiarek jakoś nie znalazły uznania żołnierzy z przyczyn dosyć oczywistych. :wink: Zresztą, według dyskutantów na Military Photos, IAR jest próbą wprowadzenia do Korpusu (bocznymi drzwiami, omijając ograniczenia budżetowe, lobby rodzinnych producentów itd) broni z rodziny HK416 i pozycja rkm-ów zasilanych taśmowo nie jest w USMC zagrożona.
 5. Pierwszy link, to chwyt na szyny RIS, w który możesz wczepić dodatkowy magazynek - Capri coś takiego ma od FAB Defense, ale jest to robione pod kątem magazynków do broni ostrej. Za to zdjęcia dobre. :wink: LINK Szczerze mówiąc, to byłem przekonany że chodzi Ci o wyprofilowany chwyt na gniazdo magazynka - coś TAKIEGO.
 6. Sprawdzałeś Allegro? http://allegro.pl/never-quit-grip-od-i1640288361.html
 7. O, dzięki Aciepk - znalazłem ów numer "Komandosa" i zdjęcia są niskiej jakości, ale faktycznie kamuflaż jest tylko podobny do Flecktarna. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 8. "Piątka" ABW używała Flecktarnów, jakieś... 10 lat temu? Przynajmniej tak wynika z fotografii zamieszczonych w dawnym "Komandosie".
 9. Dziękuje za pomoc - na moim egzemplarzu (kopia, ale jaka dokładnie nie mam pojęcia) chybotanie się jest jednak dosyć irytujące. Dziwi mnie w sumie, iż kolba nie ma problemu z trzymaniem pozycji przy takim luzie. Normalnie pewnie poradziłbym sobie podobnie jak Pietraszka, ale chyba jednak po prostu dopłacę do UBR, które od dawna mnie kusi. AnR, touche, patrząc na filmik prezentujący ostry odpowiednik z CTRką --> . ;)
 10. Hm, konkretyzując: na prowadnicach jakiej firmy CTR nie ma tendencji do chybotania? Na tej z DBOYS mój egzemplarz niestety ma trochę luzu, chociaż kolba trzyma zadaną pozycje pomimo nacisku i tak się zastanawiam, na co bym musiał ją ewentualnie wymienić, by nie uciekać się do pomocy taśmy.
 11. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie przez "szukajkę", tak więc pozwolę sobie na wydobycie tematu z odmętów n-tej strony. Czy kolba CTR "grymasi" względem pochodzenia prowadnicy kolby, bądź jej typu (normalna/przeznaczona do kolb mieszczących baterie)?
 12. Heh, problem był w braku sznurka i małej wygody standardowego podczepienia pod punkty montażu. Oblookałem sobie dokładnie temat o IDF na Military Photos i poczułem się trochę skonfundowany ilością "patentów" - spadochroniarze i piechota górska (?) latała ze sznurkami, inne jednostki z punktami montażu na taśmach velcro itd. Koniec końców, kupiłem dobry rzep, w domu miałem pełno odpowiednich pasków i zaczepów, to przy pomocy maszyny zmajstrowanie czegoś podobnego zajęło mi 5 minut. Komfort użytkowania wzrósł niepomiernie, a i moja M4-ka wygląda bardziej koszernie. ;)
 13. Ja mogę z całego serca polecić Poldecka - szybko, sprawnie, bardzo dobry kontakt (jestem marudą i nowicjuszem, tak więc łatwo Mu nie było), a zakupiona okazyjnie replika po wyjściu z Jego zakładu działa zjawiskowo. Zakupiłem składaka G&G/ICS/JG/Boya (Bóg wie co jeszcze...), który wstępnie miał 250 FPSów i pluł kulkami... po dwóch sesjach u Poldecka (uruchomienie repliki/wsadzenie tego wszystkiego w metalowe body od CA) mam zaskakujące celne 360 FPSów - wysiłku kosztowało Go to bardzo wiele, a efekt zaskakujący. :) Co tu dużo pisać - gorąco Poldka polecam i z pewnością moje repliki je
 14. Używa ktoś może izraelskiego zawieszenia taktycznego i mógłby podpowiedzieć coś na temat jego konfiguracji? Zanabyłem takie: http://www.israeli-weapons.com/store/rifle_slings/p2.htm I sprawa niby prosta - dwa karabińczyki, dwa punkty do montażu w mojej eMce... Ale może ma ktoś już jakieś wygodne patenty opracowane? Nie bez powodu pewnie żołnierze IDF stosują wszelakie taśmy na chwycie z haczykami, przewlekane taśmy na kolbie, sznurki itd...
 15. Panowie, pomożecie w doborze sprayów Montana Gold do lasu? Muszę zamawiać przez internet, więc pomyłka może być kosztowna, a odcień sprawdzić trudno. ;) Póki co wychodzi mi coś takiego: G1170 Army Green G8120 Cacao G8030 Sand Próbował ktoś używania różnych "capów" do ichnich sprayów? Po pobieżnym przeszukaniu MP.net spodobały mi się dwa kamuflaże: http://i404.photobucket.com/albums/pp128/G...ideanglezk5.jpg http://i404.photobucket.com/albums/pp128/G...earangleaw9.jpg
×
×
 • Create New...