Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

durdziak

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

 1. http://allegro.pl/sk...2893798772.html Czy ktoś z Was jest w posiadaniu takich butów i mógłby podzielić się opinią na ich temat?
 2. Do niemieckiego dzwonu hełmu M42 pasuje, po niedużej przeróbce polegającej na przewierceniu nowych otworów na nity, fasunek od polskiego hełmu wz. 67. Osobiście sam coś takiego robiłem dobrych kilka lat temu i efekt w stosunku do poniesionych kosztów jest zadowalający. Kupno kopii nitów do M42 było chyba najdroższym punktem tej akcji. Wygląda to tak, jak na załączonym obrazku.
 3. Orientuje się ktoś z Was może czy w woj. łódzkim lub niedalekiej okolicy funkcjonuje jakaś grupa, która zajmuje się rekonstrukcją wojska z okresu PRL?
 4. Jeżeli gość chce się wpasować w jakiś konkretny klimat, ma jakiś ogólny pomysł na to co chce sobą reprezentować (stylizować się np na żołnierza sił zbrojnych danego państwa)- nie jest to bez sensu. Ja osobiście przywiązuje do tego sporą wagę- oprócz zabawy jest odpowiedni nastrój. A co do Twojego pytania dotyczącego gogli- wg mnie szukaj Bolle X500- pod nie powinna wejść większość okularów korekcyjnych- są naprawdę spore. Zapytaj najlepiej sprzedawcy przed zakupem o wymiary.
 5. Prawda- odezwij się do tego użytkownika http://wmasg.pl/pl/profil/show/47425
 6. durdziak

  AKMS

  Używa. Przy okazji- na zdjęciu wrzuconym przez Ciebie znajduje się AKS, a nie AKMS.
 7. Mógłby ktoś wrzucić skan tego artykułu? Jako użytkownik wz.93 ciekawy jestem do jakich wniosków doszli.
 8. Nie- musiałbyś drążyć chwyt orginalny od środka. Poza tym chwyt w replice, podobno, jest grubszy od orginału.
 9. durdziak

  AKM/AKMS

  Replika kbk AKMS- CM.048S- wprowadzone jedynie modyfikacje zewnętrzne.
 10. Panowie chciałbym w swojej replice AKMS-a CM.048S zmienić chwyt na polski orginał lub go ewentualnie przemalować. Robił już ktoś może z Was coś takiego? Jak na poniższym zdjęciu.
 11. Ewentualnie coś takiego: http://allegro.pl/gliwice-1-100-000-mapa-topograficzna-wzkart-i1533847545.html Są to wydania turystyczne sporządzone na podstawie wojskowych map topograficznych.
 12. Kupiłem ostatecznie okazjonalnie mundur w rozmiarze 175/110 i ku mojemu zdziwieniu leży prawie idealnie. Wniosek z tego jest prosty- rozmiarówka a realia to dwie różne sprawy. Rozsądnym rozwiązaniem jest po prostu przymierzenie munduru przed zakupem, jeśli jest to oczywiście możliwe, albo mieć farta- tak jak to było w moim przypadku. ;)
 13. 80 zł za nówkę, ale już nieaktualne.
 14. A na metce jaki masz rozmiar w klatce? Widziałem takie opcje rozmiarów w klatce w wz. 93 (wzrost/klatka)- 178/90, 178/92 i 178/104. O rozmiarach 116 i 122 nie wspominam.
 15. Jest to mundur całoroczny. Niestety przed zakupem nie mam możliwości przymiarki (Allegro). Zaryzykować?
×
×
 • Create New...