Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sundowner

Użytkownik
  • Content Count

    50
  • Joined

  • Last visited

  1. Sundowner

    Wybór butów

    Ciekawe, bo z tego co mi wiadomo to ostanie są z bodajże 2007 roku i te co dostępne to tylko zalegające w magazynach (stad np. wypadanie kolejnych ich rozmiarów ze sklepów w US/CA). Sam bym sobie kupił, tylko nie ma jak rozmiaru dobrać, bo w Polsce nikt tego modelu ani podobnych w sprzedaży nie ma.
  2. Sundowner

    Wybór butów

    Gdzie Sawtoothy są jeszcze dostępne ? Bo but nie produkowany już od lat.
  3. Sundowner

    Desanty

    Za: Nic ani dobrego, ani przeciętnego się nie kupi, a oszczędzanie na butach się mści. Spróbuj zaoszczędzić przynajmniej do BW.
  4. Sundowner

    Desanty

    Zależy w jakich warunkach były składowane, odpowiedź brzmi "Nie" albo "Zdecydowanie Nie" ;) Jeżeli buty nie były zakonserwowane to po kilku latach guma podeszwy lubi się rozpadać w rękach. Poza tym te budy z miejsca niespecjalnie nadają się do użytku, musisz doliczyć koszt DOBRYCH wkładek oraz specyfików do konserwacji skóry (woski, tłuszcze - te sprawy, nie tylko pasta). Ostatecznie i tak nie pochodzisz w nich długo więc lepiej rozejrzeć się za czymś innym.
  5. IMHO wszystko się rozbija o to jaki masz stopień zagrożenia i przez jaki okres czasu. Jak balistykę zakładasz tylko na akcję to zintegrowana jest ciekawszym rozwiązaniem. Ale jak chodzisz po FOBie przy ryzyku ostrzału moździerzowego, to np miękka balistyka osobno i wkładanie do niej płyt, lub płyty w oporządzeniu na akcję poza FOBem wydają się być tutaj lepszym rozwiązaniem - szczególnie jeżeli nie możesz mieć po prostu dwóch osobnych systemów.
  6. Dobry pas zawsze się przyda, nie tylko airsoftem człowiek żyje ;) Ale trochę się władowałem z tą LBVką, bo to co działało przy zwykłych szelkach, już teraz przestało, jak pozostawiam pas na starej wysokości, to ładownice kamizelki są trochę za nisko. To chyba nie było szyte na kogoś mojej postury.
  7. W tej chwili akurat biegam z ETLBV z pasem LC2 z comfortpadem MIWO, więc nie potrzebuję kolejnego sztywnego pasa. Wraz z ETLBV pas poszedł mi w górę i nagle dostanie się do krótkiej i jej zapasu amunicji stało się delikatnie mówiąc utrudnione - dlatego te dwie rzeczy chcę zrzucić na pas spodni, gdzie już w tej chwili , na typowym parciaku wisi nóż i multitool. Jeżeli PSE twardy byłby za sztywny, to pewnie po prostu kupię pas 215Gear.
  8. No to teraz ja mam niemałą zagwozdkę, na pas spodni wrzucam kaburę, ładownice z magazynkami do krótkiej, multitoola (LM Surge) i nóż. Próbuję wybierać z pasów ratowniczych i pytanie - czy PSE z MIWO twardy nie będzie do tego zastosowania za sztywny ?
  9. Większość dostępnych na rynku kontraktowych kubków US jest ze stali nierdzewnej, ale jak nie masz bezpośrednio porównania to ciężko jest rozróżnić, który jest ze stali, a który z Alu. Ani do jednego, ani do drugiego magnes się nie czepia, oba matowo-szare, wagowo też zbliżone.
  10. Może niekoniecznie trzeba patrzeć po firmach samych ciuchów, najważniejszy jest materiał i np kopia polaru SPEAR wykonana przez Bolle sprawdza się świetnie, ale przede wszystkim z powodu materiału - oryginalnego Polarteca Classic 300. Jeżeli jest możliwość, można zaoszczędzić trochę grosza kupując ubrania mniej znanej firmy, ale materiał musi być właściwy. W wypadku SPEAR to różnica w cenie blisko dwukrotna, wykonanie ok, różnica w zasadzie tylko w długości - Bolle jest dłuższy od Peckhama... albo ten Peckham, którego widziałem się skurczył ;) Tak samo względem np polarów TNF, np modelu Genesi
  11. Problem leży gdzieś w dźwigni rozłączającej (disconnector) - to ta płytka po prawej stronie która popycha zapadkę kurka po ściągnięciu spustu. W swoim Bellu, mam akurat z tym problem, początkowo zdarzał się raz na jakiś czas, teraz co strzał. Próbowałem wypolerować powierzchnię styku ze sprężyną, ale to nic nie dało, zwiększenie napięcia sprężyny, też... (za każdym rozebraniem pistoletu jest dokładnie czyszczony i smarowany). Ogólnie po każdym strzale disconnector nie odskakuje w swoje górne położenie (jest popychany w dół przez zamek), dopiero po ściągnięciu spustu postanawia się rusz
  12. Jeżeli nie będzie to PJ, to da radę. PJ ma zbyt mocne sprężyny i jest zwykle wadliwie złożony (głowica tłoka, podkładki na zębatkach). Wymiana lufy, gumki HU i baterii to podstawa. Tutaj jestem hipokrytą bo sam nadal jadę na oryginalnej... ale widać jakaś dobra partia się trafiła ;) . Wymiana okablowania też wychodzi na zdrowie. Tylko bez szaleństw 1,5mm^2 powoduje zaklinowanie się silnika i można jego regulację prowadzić tylko w jednym kierunku - żeby poluzować trzeba go wyciągać z chwytu ;) Jeżeli możesz te rzeczy samemu zrobić, lub masz kogoś komu możesz to zlecić za sensowną ce
  13. Lakier schodzi płatami, części kolby pękają, płytka kasująca luzy RISa pęka jako pierwsza. Głowice tłoka, prowadnice sprężyny - pękają. Głowice tłoka trafiają się zmontowane "na odwrót" - w 2 na 3 przypadków jakie sam rozbierałem do przeglądu, w tym wszystkie PJa. Montaże luf niedokręcone, łamiące i przepalające się kable. Marnie spasowane i luźne części RISa i detali body. Tyle widziałem przez ostatnie 2 lata.
  14. A ja widzę. Można sobie wtedy Magpul MIAD wstawić ;P
  15. Ktoś posiada buttpack MTG ? Jak on jest konstruowany w środku ?
×
×
  • Create New...