Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

klekot1092

Użytkownik
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

 1. Proszę moderatora o usunięcie posta. Znalazłem rozwiązanie po chwili zastanowienia.
 2. Witam. Słowo wyjaśnienia: przebywam w UK i jak wiadomo panują tutaj inne ograniczenia niż w Polsce. Do działu tuningu nie pasuje ten temat więc wrzucam tutaj. Poza układami scalonymi istnieje jakaś możliwość przerobienia gearboxa v3 w AK jedynie na tryb semi? Oczywiście przy zachowaniu bezpiecznika. Jeśli tak to jakie części przerobić?
 3. Witam. Z racji tego że nie posiadam kapitału ponad 300 zł na ice ess, a jako maniak z wadą wzroku przydatne były mi okulary z wkładką korekcyjną. Wpadłem na dość nietypowy pomysł. I tu jest pytanie do użytkowników UVEX CyberGuard mianowicie czy do okularów dałoby rade od wewnątrz (zachowując oczywiście ochronne szkła) wcisnąć/zamontować w jakiś sposób szkła korekcyjne(oczywiście przygotowane przez optyka na wymiar)?oraz jak widzicie moją "wizję" czy byłoby to do zrealizowania czy też swoje rozmyślania na ten temat mogę wyrzucić do pojemnika z nazwą "bzdury"? Pozdrawiam.
 4. No więc.. dużo zdjęć nie robiłem. Bierzemy gniazdo zawieszenia typu "wciśnij kropek" Wyznaczamy nim środek zawiasu (tak żeby zostało nam po bokach kilka mm stali) Punktakiem dokładnie zaznaczamy środek (inaczej wiertło się ześlizgnie i dupa z dokładnego usytuowania gniazda. Bierzemy najpierw wiertło fi 4,2mm, Przykładamy do śladu po punktaku i wiercimy PRAWIE na wylot (nie możemy przebic 2 giej ścianki zawiasu bo nie będzie to ładnie wyglądało. Następnie gwintownikiem M5 gwintujemy całą długość otworu. Kolejnym krokiem jest nawiercenie otworu pod gniazdo( do tego momentu wykonaliśmy jed
 5. Jest ok. pod kątem zdjęcie robiłem dlatego tak dziwnie to wygląda :icon_biggrin:
 6. Dokończenie zajmie mi jednak więcej czasu gdyż muszę zakupić wiertła i gwintownik(dzisiaj 2 wiertła połamałem...). Niestety złożyło się tak że sesje mam od 4 więc wole poświecić ten czas na naukę. Jednak gdy będę miał chwile wolnego czasu to postaram się dokończyć to co zacząłem.
 7. Jako były posiadacz cm.048m radzę jednak kupic ci puszkę "szpraju" czarny matowy lakier akrylowy (sam takim malowałem okładziny) i trochę papieru ściernego o gradacji 240. Szlifujesz aż dojdziesz do gołego drewna ( warstwa tego paskudnego lakieru nie jest aż taka gruba więc trwa to parę minut) a następnie malujesz zachowując odstęp jaki pisze na puszce oraz nie psikając "na pałę" bo narobisz zacieków i w ten sposób nakładasz 3-4 warstwy. Efekt po całkowitym wyschnięciu jest naprawdę ładny a drewno jest zawsze trochę mocniejsze niż plastik. I nie łam się jak coś Ci nie wyjdzie bo to tylko farba
 8. Żeby zdjąć dolne łoże przy osadzie łoża(metalowy element przy łożu od strony wylotu lufy) masz taki "dynks" po lewej stronie. Musisz do odgiąć do oporu w drugą stronę(przyda się jakiś śrubokręt żeby podważyć). Wtedy możesz odsunąć całość i wyjąć łoże. Bardzo prawdopodobnym jest że żeby zamontować te RISy będziesz musiał wyciąć miejsce na ucho od zawieszenia.Pozdrawiam.
 9. Po to jest śruba w szynie żeby ten kawałek metalu co jest pod szyną chwycił za delta ring i docisnął całość gdy dokręcimy śrubę, jeżeli do tego ktoś ma atrapę rury gazowej to całość nie ma prawa drgnąć.( miałem problem z latającymi szynami puki nie rozkminiłem do czego jest ta śruba w szynach :icon_lol: ) Może być potrzebna drobna ingerencja pilnikiem w ten element żeby wcisnął się w delta ring ale po całym zabiegu nie ma możliwości się ruszyć. A jeśli sam delta ring lata to zawsze można kupić/zrobić podkładki które powinny go ustabilizować. A delta ring można odkręcić nawet starą dobrą "żabą"
 10. Replika wzorowana na filmie Resident Evil Damnation. Front RIS jak najbardziej jest do dostania ale na zagranicznych sklepach kosz ok 50$. Kolba to ostry odpowiednik kosztuje ok 600$ jest to kolba Zenit PT-1 Buttstock . Niestety oprócz ceny jej piętą achillesową jest jej dostępność. Dostanie jej w jakimkolwiek sklepie graniczy z cudem. Jeśli chcesz zrobić tą replikę to łatwiejsze będzie szukanie gotowego egzemplarza za granicą.
 11. Ciężko byłoby przerobić tak mkowy zawias żeby pasował. A nie da się tego zespawać bo zawias od kolby jest z znal. Natomiast zawias od ak jest ze stali więc łatwiej było mi przerobić sama kolbę żeby wcisnąć ją w zawias od ak. Żeby przerobić mkowy zawias potrzebowałbym troszkę lepszego zaplecza warsztatowego niż tylko podstawowe narzędzia. Klej już prawie wysechł więc dzisiaj lub jutro zajmę się kolejnym etapem mianowicie montaż uchwytu do zawieszenia "wciśnij kropek".
 12. M4 masz na delta ringu ( to kółko które musisz odciągnąć żeby zdjąć okładziny) można dostać takie szyny. Montaż wygląda tak jakbyś zakładał plastikowe okładziny + przykręcenie 1 śrubki. Ja w swojej M4 montowałem takie http://wmasg.pl/pl/consignment/show/522744 pasowały bez problemu i nic nie latało nic się nie kiwało.
 13. Witam. Skoro nikt nie pomógł mi z podaniem wymiarów, postanowiłem zaryzykować Z góry przepraszam za zdjęcia słabej jakości. Od razu mówię że nie mam wielkiego zaplecza warsztatowego. Narzędzia: Pilniki do metalu Szlifierka stołowa Klej epoksydowy ( w moim przypadku epoxy 300kg) Młotek Przecinak lub dłuto (osobiście używałem starego dłuta) Puszka sprayu czarnej matowej farby Papier ścierny Piłka do metalu Środki ochrony ( gogle, nauszniki do pracy przy szlifierce, potrafi bardzo sypać kawałkami metalu a nie ma nic bardziej przyjemnego niż wizyta w szpitalu z opiłkiem w oku)
 14. Witam. Jako że jestem miłośnikiem tworzenia customowych replik wpadłem na pomysł przerobienia kolby do aks74u (cm0.45a). Kolba stockowa wykonana jest ze stali chcę połączyć sam zawias od aks z przerobiona kolba m33 dlatego też zwracam się z prośbą do użytkowników replik z tą kolbą o podanie mi dokładnych wymiarów tejże kolby. Głownie chodzi mi o wymiary tego kawałka metalu za zawiasem (szer. dł. i wys.). Jeśli ktoś mi pomoże i mój plan okaże się do wykonania, dokładnie udokumentuje proces tworzenia tego mod'a dla potomności. Zwracam się z tą prośbą ponieważ nie chce wydać na darmo ponad 100
 15. klekot1092

  PP-19

  Mam zamiar kupić tą replikę. Jak już będę miał ją w łapkach to postaram się napisać o niej parę linijek:)
×
×
 • Create New...