Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

koso22

Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

 1. Woreczki strunowe from IKEA i dobry pokrowiec przeciwdeszczowy. Zapomnij, że impregnacja cokolwiek da. Na deszczu choćby to była najgrubsza Cordura z ekstremalnym podgumowaniem to i tak nie da rady, będzie lecieć przez szwy/zamki i inne zakamarki, a tam gdzie się woda nie dostanie to resztę zrobi wilgoć.
 2. Stary Seals prosto z ameryki polecił mi bardzo dobry sposób na mocowanie czegokolwiek. Potrzebny nóż ewentualnie nożyczki i plastikowe trytytki. Przykładasz plecaczek zaznaczasz gdzie wypadają taśmy od kamizelki robisz 2 dziurki w plecaku przekładasz trytytki i zapinasz niczym taśmy montażowe. Jak to nie działa to mówił, że mocna zielona taśma i wszystko po temacie - nie ma opcji żeby nie pasowało.
 3. Na ghillie bez sensu. Gruby kawałek sznurka które nic nie dają oprócz samych frędzelków... To już szybciej na podobę można robić tzw.jodełki - prostokątny kawałek worka z wyciągniętymi 3-5 nitkami po krawędziach (daje fajny efekt a poprzez wyciągnięcie nitek materiał sam się nie pruje). Aczkolwiek też już odeszliśmy od jodełek zajmują dużo miejsca a robią robotę tak sobie. Ale próbuj człowiek na błędach najlepiej się uczy.
 4. Weź najlepiej na wzór ten kabelek żeby porównać grubość. Wtedy będzie pasować do obudów bez żadnych luzów. Ostatnio kupowałem u siebie na miejscu to w tej grubości mieli chyba tylko 8 żyłowe, reszty przewodów po prostu nie wykorzystasz.
 5. Weź przykład z sealsów i jeśli nie musisz się gnieść w ciasnych pomieszczeniach albo pojazdach, zainstaluj jakiś mały plecak na aluminiowej ramie od ALICE. Jeśli jesteś normalnej budowy i nie masz przerośniętego plata jest to najwygodniejsza opcja. Nawet do plata na plecach można mieć dopięte jakieś nie duże kieszenie nawet na granaty hukbłysk i w żaden sposób nie koliduje to z ramą. Jedyny minus tego rozwiązania, że rama trochę waży w przypadku ajersoftowego sprzętu może to przeszkadzać jak rama waży tyle co kilka magazynków :icon_wink: no i mobilność w tym sensie, że plecak bardzo odstaje o
 6. Przeszycie kratownicy w większej ilości miejsc też może nie do końca zdać egzamin. Nie będzie już tak je bitnych tuneli ze sznurka ale zawsze może tam wejść gałązka czy cokolwiek co już nie wyjdzie bo jak? Albo wyrwie sznurek albo gałązka musi pęknąć innej opcji nie ma. ;| Przy standardowej siatce kaletniczej jedynym rozwiązaniem jest przywiązywanie pęczków juty mocnym sznureczkiem a najlepiej plecionką (jak nie wiesz o co chodzi zapytaj wędkarza :icon_wink: ) Nie jest to rozwiązanie idealne bo trochę więcej rzeczy może pójść nie tak no i nawet przy odpowiedniej ilości farszu to się schodzi..
 7. Najważniejsze żeby skóra szybko nie wyschła. Czyli jak będą mokre to nie kłaść ich na grzejniku albo na pełnym słońcu i tyle. Ale wcześniej czy później i tak popękają. Ja rękawiczki mechanixy itp. piorę normalnie w pralce na 30* i tyle. Przy normalnym używaniu i tak takie rękawiczki po roku są do wywalenia.
 8. Zapraszamy na Event z maskowania oraz stalkingu (podchodzenie celu). W terminie 29.04.2017. Udział w evencie jest darmowy, jedynie na koniec robimy zrzutę na materiały (których idzie sporo) - dla użytkowników WMASG składka wynosi 65zł od osoby. Miejsce to okolice Torunia(dokładne miejsce i możliwości dojazdu podamy na PW dla zdecydowanych). Szkolenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich. Realizowana tematyka będzie obejmowała między innymi: - szybkiego i łatwego wykonywania praktycznych strojów maskujących, nie wydając na to milionów PLNów czy innych dolarów. - poprawnego i
 9. Nic nie jest wieczne nawet farba w końcu zlezie. A bandaż to mimo wszystko doraźne rozwiązanie.
 10. koso22

  Buty do 200 zł

  Odpuść sobie. Lepiej poszukaj trzewików wz. 920p. To chyba jedyne sensowne obuwie w tej cenie, ewentualnie Gromy protektora ale tam wyściółka w okolicach pięt lubi się przecierać.
 11. Jak się nie boisz o replikę to walnij ją farbą. Jak nie, od biedy możesz pokombinować z taśmą w kamuflażu z mil-teca itp. chociaż przy M-ce będzie raczej problem. A na to wszystko jak masz leżeć i kampić to gumki recepturki na giwere w kolorze naturalnym i wkładasz naturę w postaci np. trawy.
 12. Ładne, na paradę się nadaje może na jakieś łąki w Karolinie Północnej też. Rozcięcie go w pasie to chyba jedyne sensowne rozwiązanie na uratowanie tego tworu. Przedniej strony ud nie poprawiaj bo przy normalnym użyciu będziesz to poprawiał co każde wyjście także daj sobie spokój niech się rozwali. Z ciekawości dla czego myślisz o usunięciu kaptura?
 13. Zapraszamy na Event z maskowania oraz stalkingu (podchodzenie celu). W terminie 18.03.2017. Udział w evencie jest darmowy, jedynie na koniec robimy zrzutę na materiały (których idzie sporo) - dla użytkowników WMASG składka wynosi 65zł od osoby. Miejsce to okolice Torunia(dokładne miejsce i możliwości dojazdu podamy na PW dla zdecydowanych). Szkolenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich. Realizowana tematyka będzie obejmowała między innymi: - szybkiego i łatwego wykonywania praktycznych strojów maskujących, nie wydając na to milionów PLNów czy innych dolarów. - poprawnego i
 14. Spodnie za przeszło 250zł, które są loterią albo będą służyć kilka miesięcy albo po pierwszym praniu wróci kolor fabryczny przed farbowaniem beli... Daj sobie spokój z tym badziewiem.
 15. Idź do Decathlona i wybierz coś z oferty dla myśliwych. Te ich kamuflaże "pseudo real tree" są bardzo w porządku np: https://www.decathlon.pl/spodnie-myliwskie-mskie-steppe100-kamo-id_8281274.html Ale polecam przymierzyć najpierw, bo są na prawdę obcisłe przynajmniej na mnie.
×
×
 • Create New...