Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

suli

Użytkownik
  • Content Count

    23
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

676 profile views
  1. Jeśli chodzi o broń polską to Niemcy na pewno mieli kilka sztuk rkm wz.28
  2. Zdecydowanie lepiej jest zrobić od podstaw.
  3. Raczej nie, ale można spróbować. Vis jest węższy w rękojeści - takie mam wrażenie - i trochę krótszy. Przerabiana 1911 musiałaby mieć "długą" żerdź sprężyny powrotnej. Kształt okładzin jest podyktowany kształtem szkieletu rękojeści. Inny jest kształt zamka, który posiada zwalniacz kurka. Inny kształt jest też bezpiecznika skrzydełkowego, który w Visie jest zaczepem do rozładowania. Kiedyś myślałem o takiej przeróbce, ale zrezygnowałem.
  4. No to kolekcjonerzy mogą zacierać ręce : )
  5. I najważniejsze, czy to repliki czy oryginały.
  6. Najlepiej popytaj na forach grup zajmujących się rekonstrukcją sił niemieckich. Podaj trochę więcej szczegółów.
  7. Ostatnio został prezentowany kfz13 więc powoli się interes rozkręca.
  8. W rekonstrukcji historycznej brały udział następujące stowarzyszenia: GRH RHEIN AA7 PIONIER 39 3 BASTION GROLMAN GRHLUBLIN GRH SAN SRH WRZESIEŃ 39 SRH CYTADELA SRH ODWACH GRH RADOSŁAW OA PRUSY SRH PATRIA SRH STRZELCY KANIOWSCY GRH GO ŚLĄSK 2 BAT 18 PP STOWARZYSZENIE ULANÓW GROCHOWSKICH 14 PUŁK JAZŁOWIECKICH 40 pp Leg Oddział Strzelec Tomaszów Lubelski GRH 51 PP Wilki Koło Gospodyń Wiejskich Wyszatyce Teatr Fredreum I LO informacja zaczerpnięta z przemysl24.
  9. Kiedyś miałem linka do japońskiej grupy rekonstrukcyjnej, jak odnajdę to zamieszczę.
  10. Nie zaistniały bo nie było dla nich odpowiedniej doktryny, zabrakło czasu na dobre jej opracowanie.
  11. I przede wszystkim wiedza na temat Polskiego Państwa Podziemnego i samego Powstania.
  12. Jak miałem z nimi okazje rozmawiać to mówili, że dobre repliki są w Czechach, albo jednostki które same szyją. Pytałem jak to jest z jakością i odcieniem bo ludzie mówią, że jedne repliki to są gorsze bo kolor, bo jakość. Powiedzieli mi, że musimy mieć świadomość tego, że nie wszystko było szablonowe. Niemcy mieli problemy z materiałem i szyciem i były panterki w rożnych odcieniach jednego modelu. Zły krój jest niedopuszczalny, ale odcień to sprawa sporna. Tyle się dowiedziałem. Zapraszam na obchody 64 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na pewno będą i będzie można zobaczyć, pogad
  13. Ze zdjęciami http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,544...eki_skarb_.html To fragment wypowiedzi z forum historycy.org W dniach 28 września - 1 października 2006 r. w rzece Rgilewka koło Grzegorzewa wydobyto nadbudówkę z działem oraz inne fragmenty niemieckiego działa samobieżnego Sturmgeschütz IV /StuG IV/ (Sd.Kfz. 163). W trakcie prac w rzece Rgilewka dotarto do góry pojazdu. Okazało się, że podczas prób wydobycia w latach 50. (przez wojsko z użyciem 2 czołgów T-34 oraz dźwigu kolejowego) pojazd został rozerwany (a nie jak co poniektórzy piszą rozsadzony!). Poszły spawy. Blachy są całe
  14. Powstańcy w magazynach przejęli kilka wzorów "panterek" stosowanych przez jednostki Waffen-SS: w uproszczeniu po naszemu "dąb", "rozmyte plamy", "platan" i "palma". Może w mundurach-historycznych coś znajdziesz: http://mundury-historyczne.pl/sklep Replika tego hełmu to raczej będzie problem - może ebay?
  15. Ten problem to ewidentna wada produkcyjna. Mój G19 jest starszym rocznikiem i po długiej eksploatacji nie mam żadnych wycięć w zamku. Napiszcie może do sklepu- powinni to uznać w ramach gwarancji.
×
×
  • Create New...