Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sanders

Użytkownik
  • Content Count

    155
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Sanders

  1. Panowie nie zaglądajmy ludziom do portfelii:) mnie tam cieszy, że chłopaki dostali fajne klamy a nie jakieś glauberyty z demobilu WP:) swoją drogą ciekawe czy te DD są w wersji semi (dla służby takiej byłoby to wystarczające). Jedyne co może niepokoić na tym zdjęciu to duży "śmietnik" brzuch operatora na zdjęciu:) nie wiem czy to jakieś złe ujęcie foto czy WF nie był ostatnio zaliczany:)
  2. kabłąk spustu, magazynek i szyna oraz 10,5 calowa lufa mówią, że to DD MK18:))
  3. ..i to nie jest chyba zwykła emka tylko DD :))
  4. Z doświadczenia milismy trup=koniec grania są najlepsze. Jedziesz na wojnę to nie po to żeby odradzać sie co 8 h:)) jak chcesz sie respawnować to jedziesz na jeban...:))
  5. sugeruję, że pomysł pagonów ze starszym szeregowym jest kompletne do bani...moim zdaniem sens zaczyna się od pułkownika wzwyż:) sam polecam oznaczenia (na rękawach bo to flota) kontradmirała lub wiceadmirała:)) tylko wtedy trzeba chyba mieć co najmniej lekkiego krążownika albo dywizjon kontrtorpedowców:)
  6. Sanders

    Wady Glocka

    In Glock we trust:) a ci co nie trust to mają cezety i inne sigsauery:)
  7. Prowadnica w m4 od WE jest w milspec więc podejdą wszystkie koleby orygilnalne milspec lub AEgowe bo też są z reguły mniej wiecej w milspec.
  8. tez tam jezdzie i laduje wszystkie butle na zapas:)) poza tym czasem w ursusie w gamp paintball. No wlasnie jest ot problem. Nawet sie zastanawialem czy nei kupic sobie butlimatki ale 1400 PLN a w sumie nie strzelam zbyt często żeby takie inwestycje czynić :icon_smile:
  9. Tez mi ręce opadły jak otworzylem pudelki i zacząłem strzelać na co2 - totalna porażka. Potem zmieniłem upgrade na HP i zaczał strzelac powtarzalnie ale hopup tragiczny i właściwie nie można go bylo w żaden sposób ustawić. Potem szukałem w sieci jakichś upgradów do hopa. Znalazłem i zrobiłem. Wymagało to zakupu narzędzi i ingerencji w korpus ale da sie zrobić bez warsztatu :icon_razz2: teraz jestem bardzo zadowolony i jedyne co mnie wkurza to koniecznosc jezdzenia i ładowania butli na HP.
  10. zgadza sie:)) AEG to wiertarka:)) trzymalem kiedys jeszcze PTW na zime....ale jak zacząłem uzywać HP to zima mi nie straszna:))
  11. w tej chwili to jest ok. 480/500 FPS (mierzone na 0.2). Oczywiście skręcony jest zawór bo max mierzone na BB 02. wyszło mi ok. 560-580 FPS. W sumie dobry pomysł:)) wezmę na strzelnicę przy okazji i zrobię foty przestrzelin i sprawdzę odległość;))
  12. no wiem ile to 100m n a oko bo strzelam sportowo na 100m z palnej:)))
  13. ilny Wiesz, ustawiłem kiedys swojego modyfikowanego hopka i juz go nie dotykam:))) Lufa jakas precyzyjna (nie pamietam co) 14,5 cala. Wali na ok. 100m bo wale z domu z okna przez pole do drzewa. To jest ok. +/- 100 m. Na 0.30 naprawdę lot stabilny i powtarzalny. Natomiast mam uppera CQB z lufą 10,5 cala i już takiego osiągu i skupienia nie dało się osiągnać ale z drugiej strony do czegoś innego jest CQb;)))
  14. Kolbe chyba można wymienić (prowadnicę) co do kurpusu czy lufy to nie jestem przekonany bo ja montowałem oryginalne. Chyba lufy wewnętrzne mogą byc od aeg (wymiana lufy wew. jest niewątpliwie konieczna). Wymienność części nie jest mocnym punktem Tippka. Narzekanie na jakość aluminiowego korpusu Tippka i lufy jest moim zdaniem przesadą. Moj Tippek jest dobrze spasowany, nie ma luzów itp. Pewnie zależny od egzemplarza. Co do łoża to można zamontować co się chce w zasadzie. Szczerze mówiąc kiedyś pękł mi aluminiowy korpus w Systemie PTW (od G&P) przy niezbyt mocnym uderzeniu, więc nie popad
  15. Mam Tippka i powiem tak. Z pudełka słabizna w celności i donośności. Modyfikacja hopka, tj. w zasadzie montaż własnego hopka (według recepty z netu) na 0.30 strzela mi jak po sznurku na HP do ok. 100m. W wersji full auto to samo. Użytkowałem rożne gaziaki od Ino przez VFC, magny, WE i nie ma szczerze mówiąc porównania ze zmodyfikowanym tippkiem.
  16. Rychu33 zafascynowała mnie Twoja ekspresowa i nieubłagana analiza DNA Polaków i obywateli USA :icon_smile:) i to bez aparatury medycznej:)) nobel z genetyki murowany:) albo nagroda Oskar....Dirlewanger:))
  17. nie musi ale to jest dylemat z cyklu lepiej założyć kapok podczas sztormu na jachcie czy nie:)) nie ma takiego obowiązku ale każdy rozsądny zdrowo myślący posiadacz kolekcji broni wartej kupę kasy i zachodu przytwierdzi szafę S1 do podłogi tudzież ściany żeby utrudnić potencjalne zajeb.... kolekcji i ammo przez osoby nieuprawnione :) sam tak zrobiłem i taką mam radę dla innych userów:)
  18. To może czas się wreszcie ogarnąć i przestać rozumować w kategoriach, że flaga i mundur wojskowy to kapsuły przetrwalnikowe polskiej tożsamości narodowej i niepodległości (tak było pod zaborami) ale świat idzie do przodu i polski patriotyzm również powinna podążyć w przyszłość a nie stać w miejscu i celebrować kolejne rocznice klęsk militarnych z przeszłości.
  19. proponuję przez zakupem broni zapoznać się z rozporządzeniem w tym zakresie:)
  20. Bez przesady z tą burzą ale przynajmniej jest jakaś rzeczowa dyskusja na temat granic ochrony i sensu ochrony rzeczy składających się na mundur. Nie zgadzam się w zupełności z Tooperem ale staram się zrozumieć jego punkt widzenia. Rozumiem, że dla żołnierza jest najważniejszy mundur, który wchłonął najwięcej potu i to jest zrozumiałe ale obiektywnie to tylko ubranie robocze i dlaczego jego poszczególne elementy mają podlegać jakiejś szczególnie wyszukanej ochronie nie rozumiem. To jest dokładnie taki case jak w USA. Tak jakoś nikt nie ma problemu z chodzeniem w spodniach armijnych bdu
  21. Nie wchodźmy na taki poziom dyskusji bo to droga donikąd. Skoro żołnierze mają taki szacunek do własnego munduru to dlaczego zakładają mundur raz do roku? dlaczego jak idą na bal czy inna oficjalna imprezę do idą w garniturach a nie mundurach? dlaczego do ślubu idą w garniturze/cywilnych ciuchach a nie mundurze? znam dziesiątki takich przypadków z życia osobistego/znajomi. Gdzie ta godność i szacunek do munduru? to jest fikcja. Godność i szacunek do żołnierza i munduru nie buduje się przez debilne rozporządzenia. PS. nie jestem lobbysta noszenia pantery w ASG bo mnie to ani ziębi ani grze
  22. Mylisz dwie rzeczy niestety. Mundur wyjściowy/galowy ma funkcję reprezentacyjną i godnościową i powinien podlegać ochronie tak jak dystynkcje, oznaczenia etc. Co do munduru polowego to owszem można by się zastanowić czy powinien, bo ma on jak sam wskazujesz funkcję użytkową i maskującą jednak nosze samych z przeproszeniem gaci w panterze nie jest mundurem na litość boską i nie powinni być zabronione. Fakt, że żołnierze nie mają odpowiednich mundurów wyjściowy/galowych stanowi tylko o tym jaką jakśoć przywiązuje Państwo do efektu godnościowego munduru żołnierza WP. Sam jestem za tym aby każdy
  23. No tak ale tak jak pisałem, w takiej sytuacji odpada sens tej regulacji. Jeśli sensem regulacji jest ochrona godności munduru to jakie znaczenie ma to kto grabi liście w spodniach w pantere?:) żołnierz czy rolnik?
  24. Rozwiń tę wypowiedź....chłopi bo inaczej będzie wynikało, że jednak grabienie liści z trawnika przed budynkiem koszarowym jest bardziej taktyczne od pasania świń i krów i dlatego zasługuje na rozporządzenie je chroniące :icon_smile:
  25. Całkowita zgoda z Mikadorusem. Te przepisy są od czapki po prostu albo mówiąc wprost z d.... Slawek 96 rozumiem, że obruszyło cie pasanie świń w bojówkach WP :) ale rozumiem, że zamiatanie dziedzińca koszar w tych samych bojówkach i wyrzucanie śmieci przez żołnierza w koszarach już ok., bo jest to sprzątanie taktyczne a nie ordynarne pasanie wieprza:) Może gdyby (tak jak kiedyś w LWP) pasano świnie w wojsku to było by bardziej taktyczne i było by mniej wątpliwości:)
×
×
  • Create New...