Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

python

Użytkownik
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

 1. python

  Akcesoria

  A z tyłu kolimatora (a w zasadzie przed nim) jest luneta powiększająca 3x.
 2. Mam nadzieję, że tak zostanie. U nas jest jednak bardziej oliwkowo niż piaskowo ;-) No i wyróżnienie z tłumu by było, tak jak mówisz.
 3. Chodziło mi o to, czy linie podziału pomiędzy modułami są widoczne, czy też są czymś obudowane/zamaskowane. Stąd obudowa - może powinienem napisać maskownica. Co do drugiego pytania - chodziło mi o to co w pierwszym. Gdzie łączy się komora zamkowa z łożem w obu wersjach - ponieważ na zdjęciach jest to słabo widoczne. Czy oliwkowy kolor jest kolorem docelowym ?
 4. Masz na myśli FB ? Bo nazwa byłą chyba efektem konkursu ? Cy też była to hucpa jednej z gazet ? Czy obudowa broni będzie pełniła także rolę komory zamkowej ? Na tym zdjęciu: http://i62.photobucket.com/albums/h90/REMO...S-556-II_01.jpg trudno jest dopasować przednią część komory zamkowej w obu makietach. Czy po prostu zasłania ją jakaś maskownica ? [A zwróciłeś uwagę, że REMOV użył miniaturek?]
 5. Co do smarów do broni - to oczywiście nie używać. Co do silikonu - ja osobiście nie używam w sprayu. Kupiłem na allegro smar silikonowy w płynie (ok. 10zł/buteleczkę) i sprawdza się doskonale.
 6. No cóż, kończąc tą wesołą dyskusję mogę tylko powiedzieć, że praktyka niekoniecznie wiąże się ze znajomością fizyki. :wink:
 7. Jak coś można zniszczyć energią kinetyczną ? Lecący pocisk ma energię kinetyczną i ją przekazuje pancerzowi w momencie uderzenia. To że się przez niego przetapia, nie oznacza, że rozgrzewa cały pancerz "do czerwoności", tylko to że materiał pancerza staje się płynny w miejscu uderzenia. Wydaje mi się, że wszyscy wiedzą o co chodzi i nie ma o co kruszyć językowej kopii. Płynny rdzeń, tworzy się w momencie wybuchu ładunku kumulacyjnego, który eksploduje po uderzeniu w cel :-). Teraz lepiej ?
 8. Nie wiem czy piszecie o tym samym. Strzelając w cienką płytę stalową pociskiem .308 FMJ z odległości 50m przebijesz ją na wylot, i nie przelatuje rdzeń ppanc tylko ołów. Rdzenie pocisków podkalibrowych przetapiają stalowe płyty pancerne. Pancerze kompozytowe mieszane stalowo ceramiczne, nie topią się - dlatego są bardziej odporne na takie pociski. Pocisk kumulacyjny ma już płynny rdzeń - więc to w zasadzie inna historia i nie dotyczny pocisków z broni małokalibrowej. Szkło - co widać na zdjęciach - pęka, więc się nie topi. To czy coś się topi czy nie, zależy w dużej mierze od tego co to jest, jakie ma charakterystyki fizyczne, uogólnianie może być obarczone dużym błędem.
 9. No tak, ale przy innych odległościach może być inaczej - zależy to właśnie od pocisku. Generalnie - ponieważ celownik zamontowany jest NAD lufą, krzywa balistyczna zawsze będzie najpierw pod linią celowania i skończy się także pod nią. Oczywiście nie przystrzeliwuje się broni w punkcie stycznym, więc na ogół przed celem pocisk jest nad linią celowania. Można tak dobrać pocisk i linię celowania, aby np. pomiędzy 100 i 300 metrów pociski zawsze wchodziły w tarczę sylwetkową, wtedy nie musisz celować w punkt. I tu można mówić o płaskości lotu. Przy naboju 5,56x45 możesz mieć większą tą odległość trafiania w sylwetkę niż przy 7,62x39. Najlepiej wejdź sobie na stronę LAPUA i zobacz krzywe balistyczne obu tych naboi. Ale wracając do tematu widziałem ostatnio stal grubości na oko 5-7mm przestrzeloną na wylot przez pociski 7,65 HPBT i FMJ 7,62x51. Zdziwiłem się że zostaje taka dziura.
 10. python

  RUGER SR-556

  DLa lubiących wszelkie eMki - dobra wiadomość ! http://www.ruger.com/SR556/
 11. Nie ma tematu o Masadzie - bo bym odgrzał. W każdym razie po iluśkrotnym odkładaniu prezentacji wersji produkcyjnej, na stronie Bushmastera pojawił się intrygujący zapi.: "The ACR is being redesigned to be a superior offering to compete for the next generation US Army infantry carbine and subcompact weapon requirement and will be available to select customers in 2009." Czy chodzi o to ? http://www.army.mil/-news/2008/11/13/14155...llow-on-to-m-4/ Od razu, aby nie otwierać następnego tematu. Natknąłem się w necie na wieści, że SAS używa w Iraku nowych HK 417. Prawda li to ? [bronie to masz wieczorem w dyskotece w remizie ;)]
 12. python

  SHOT Show 2009

  Tak BTW przesuwa się termin produkcji ALexa - obecni eto 3 kwartał 09. :-/ ciekawe czy w ogóle pojadą na IWA, a jeśli tak czy pokażą tego samego czerwonego czy jakiś nowszy prototyp. A do tego mam kilka pytań ;-) Pełna nazwa tego modelu AUG A3 SA US - sugeruje że a) będzie to model na rynek amerykański b) jest to model A3 Co do a) - firma Sabre Defence chwali się, że podpisała umowę na produkcję Styerów AUG na rynek amerykański. Z drugiej strony, na jednym z forów wyczytałem relację kogoś kto odwiedził stsisko Steyera na SS, i napisał on że firma przewiduje produkcję AUG w USA ale w jakimś niesprecyzowanym "późniejszym" terminie. Pytania mam takie.: - Czy AUG Z wersji europejskiej także zostanie wyprodukowany w wersji A3 ? (Pewnie się okaże na IWA, ale jakoś niecierpliwy jestem) b) Na amerykańskiej stronie Steyr'a jest film pokazujący testy wytrzymałości Steyera AUG A3 SA. Co mnie zaciekawiło to fakt, że po zmianie magazynka testujący przeładowywał broń rączką napinania, a nie zwalniając zatrzask magazynka. I tu pytanie. Czy wersja cywilna A3 została pozbawiona zatrzasku magazynka ? Na zdjęciach jest - skoro go oglądałeś to na pewno wiesz. Dzięki, pzdr
 13. python

  Ciekawostka.

  Od dłuższego czasu mam nieprzyjemne wrażenie, że w Magpulu doszli do wniosku że łatwiej będzie zarabiać na airspftowych replikach ich broni, niż sprawić by zaczęły działać... Także nie zdziwię się jeśli wkrótce zobaczymy także licencjonowaną Masadę i Massouda. Szkoda :-/
 14. python

  Zasady CCS

  Z przyjemnością zawiadamiam, że powstała czwarta wersja zasad CCS. Najnowsza edycja rozwiązuje większość odkrytych w ciągu ostatniego roku "bugów", wprowadza także kilka usprawnień postulowanych przez wielu graczy: kartę KIA, grywalny i realistyczny knife-kill, zasady niszczenia obiektów. Zmieniły się "opisy" odniesionych ran, dzięki czemu przepisy (i karty ran) są bardziej intuicyjne. Ze względu na to że obecne RL i obecne RC są (pd pewnym względem) nieco lżejsze niż dotychczasowe, zmieniliśmy stosunek kart RL i RC w talii (obecnie 3RL i 4RC zamiast 4RL i 3RC). Obecne "rany" zadane przez miny i ostrzał pojazdów lepiej korespondują z opancerzeniem pojazdów i osłonami indywidualnymi. Za redakcję odpowiadają Wokash, Yarlan i ja. DO POBRANIA: http://rapidshare.com/files/148830217/CCS_L3A0.rar.html oczywiście zapraszam na nasze mazowieckie forum: www.warrior.pl/forum.
×
×
 • Create New...