Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HunterKiller

Użytkownik
 • Content Count

  215
 • Joined

 • Last visited

 1. Jak coś to mam własny zszywacz pneumatyczny, rozmiar zszywki 5,7mm na 16-40mm typ 90. :)
 2. Z całym szacunkiem, ale nie po to był poruszany temat wielokrotnie na imprezach aby dać KM'istom te magiczne 500 aby mogli siać dalej od przeciętnego StGa i żyby opłacało się dźwigać te 7-12 kilo. A teraz na za 10 dwunasta wprowadzać...wiecie co jednak nie, niech mają to samo co StG... Wg mnie trochę to nietrafione, ale nie ja organizuję więc do decyzji się zastosuję.
 3. Dlatego customowy Elf z oryginalnym bagnetem zawsze wyjdzie taniej niż wersja z lunetą :D
 4. Polecam białe, żółte, od biedy tęczowe, byle nie czerwone, bo na czerwono przyjęte jest, że oznacza się trupy (światło migające) lub miejsca niebezpieczne (światło stałe).
 5. Uch trochę drogo a w sumie nie wiadomo czy to się nadaje do transportu wody.... Może jakby zabezpieczyć czymś od środka, jakiś lakier, czy coś.
 6. Ja właśnie skontaktowałem się z Zebu przez PW na wmasgu i normalnie wszystko obgadaliśmy. Zresztą moje "zamówienie" zrobił ekspresowo. :D Teraz zbieram na elfa, jakiś 1% podatku czy coś. :P
 7. Jakby tu zacząć...impreza słaba, mało ludzi, daleko do respów a niemcy w ogóle śmiali stawiać jakiś opór... chciało by się napisać. A na poważnie kolejna MEGA udana impreza.Wielkie podziękowania dla organizatorów i graczy. Zresztą jaka impreza organizowana przez Dominika była nieudana? :P Świetne zakończenie "pustyni" na fajnym terenie, który z tego co widzę można jeszcze wykorzystać na wiele kolejnych imprez, bo obszar jest spory. No i świetnie można było poczuć jak biega się z repliką PMa co ma 30m zasięgu na przeciw KMów i karabinów z przynajmniej dwukrotnym zasięgiem. Bez tego wyścigu zbrojeń daje to super efekt i karabiny stają się użyteczne. Teraz z serii "do poprawki/usprawnienia". Przy takim terenie i odległościach respów warto pomyśleć o nawet symbolicznej zrzucie po 5zł na jakąś wodę. Niby każdy może kupić sobie sam, ale po kilka butelek jakiejś kryniczanki mogło by poprawić kondycję, a na pewno nawodnienie. Kolejna rzecz, to granaty. Nie namawiam na wprowadzanie na siłę grochówek, zwłaszcza jak miejscowi mogli by mieć obiekcje, ale... Powiedzmy piłka tenisowa jako granat tylko podczas zdobywania bunkrów-umocnień. Wrzucasz taką piłkę w okop/do bunkra z okrzykiem granat i wszyscy obecni w środku wychodzą. Na otwartym takie granaty po prostu nie grają i nic nie robią. Trochę to komplikuje rozgrywkę ale i ułatwia szturmy na wszelakie umocnienia. Sprawa do przemyślenia. Do zobaczenia na kolejnej imprezie. :) Wish myślę na tą propozycją stylizacji na Wietnamkę, problem w tym, że musiałbym ogolić klatę, bo piersi i tak mam w jakości reko, czyli płaskie. :icon_lol:
 8. 3kor jak nie zapomnę, zabiorę skórzaną kaburę do webla którą szyłem na Monte Cassino. Z lekka się rozkleiła, ale szwy trzymają to powinna jedną grę wytrzymać. I tak mam w planach szyć od nowa, bo ta jest trochę nijaka. Nie wiem tylko czy wejdzie na parciany pas, bo ucho szyłem to pod skórzany pas oficerski, a ten jest chyba odrobinę węższy.
 9. Ziemniacek, jak stać Cię na zakup auta z '40 to sobie kup. To forum jest o stylizacji w głównej mierze. Nikt nie będzie kupował samochodów czy rowerów, zostaw to na tematyczne fora dla rekonstruktorów, chociaż zakładam, że osoby w reko i tak już to znają/przeglądają w poszukiwani. Nikogo stąd nie interesują gazety, auta czy ubrania rekonstrukcyjne po za podstawowymi bo to jest STYLIZACJA, nie rekonstrukcja. Takie posty to pisz sobie na forach dla rekonstruktorów, no chyba, że tam już Cię zbanowali i teraz śmiecisz tutaj. Nie mniej, jak dla mnie to to ostatni raz, kolejny wpis z propozycjami dziwnych sklepów, albo kloc z opisem całego asortymentu i zgłaszam to do admina.
 10. Warto dodać, że te hełmy do wytłoczka szklano-żywiczna (czyli mata szklana + żywica epoksydowa). Takie wytłoczki (naleśnik brytyjski, Adriana) tylko bez fasunku to ostatnio w antykwariacie Łódzkiej filmówki kupowałem po 10zł sztuka. Ale fajnie wiedzieć, że ktoś robi kopie hełmów z 2WW.
 11. Kup paracorda ile będziesz chciał a końcówki zabezpiecz rurką termokurczliwą jak do kabli elektrycznych. To tak na szybko.
 12. Ja mogę się zgłosić razem z Tobą co byś samemu się nie zgłaszał. :icon_razz2: A na poważnie, to też jestem za Dominikiem.
 13. Robert nie odpisuj, jak troll zobaczy że nikt się nie interesuje jego postami, to sam wróci pod most. Ewentualnie poprosi się moderatora o wywalenie śmieci i/lub bana.
 14. To samo można napisać o Francuzach czy Polakach. Postrzelali się, trochę przemaszerowali, tu i ówdzie dali Niemcom łupnia i poddali się. Polska walka też po za kilkoma chlubnymi wyjątkami, obfitowała raczej z nocne przemarsze i kolejne odwroty do obrony stolicy. O Czechach można mówić, że poddali się bez walki i wywiesili białą (a dokładniej taką czerwo-białą z połamanym plusem) flagę zanim Niemcy pojawili się na horyzoncie. Co do stylizacji, sam swego czasu szukałem, ale trzeba sporo się naszperać w internetach, żeby kupić coś w przystępnych cenach. Inaczej koszta wychodzą znaczne. Nie mniej miałem swego czasu pomysł by zrobić taką próbną imprezę w klimatach 1 WW. Tylko obawiam się, że frekwencja byłaby mizerna, a skąd tu tych 10 000 francuzów i herbatników wytrzasnąć maszerujących pod lufy Imperialnym niemiaszkom.
×
×
 • Create New...