Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

victor

Użytkownik
 • Content Count

  712
 • Joined

 • Last visited

 1. Dzięki, dokładnie o coś takiego mi chodziło. :uśmiech:
 2. Potrzebuję przeliczyć dane zapisane w układzie współrzędnych WGS-1984 na 1992 - czy jest do tego jakiś freeware?
 3. Moim zdaniem to ma sens. Żeby zacytować klasyka "wojna jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami.".;) W realu w końcu istnieje coś takiego jak opinia publiczna tudzież inna społeczność międzynarodowa, która odpowiednio ocenia przypadki mordowania jeńców, dobijania rannych, podejścia do własnych poszkodowanych, strat własnych. Przykłady można mnożyć - Stalingrad, My Lai, Nangar Khel. Także nie uważam żeby taka punktacja była czymś sztucznym, wprost przeciwnie moim zdaniem dobrze wpisuje się w militarną symulację. To raz, a dwa tak jak pisał Hohoł - może ktoś na milsimie po popr
 4. Może i słowo "milsim" nie jest zastrzeżone, ale przyjęło się że zasady rozgrywek milsim delikatnie mówiąc różnią się od zaproponowanych przez Ciebie. Po co więc wprowadzać w błąd?
 5. Wiedzieli przecież, że w użyciu będzie piro, dymy i gazy pieprzowe. Jak nie mogli tego wytrzymać (w to akurat jestem skłonny uwierzyć, bo nie jest to za przyjemna rzecz, ale właśnie po to te gazy i dymy były przecież w użyciu) mogli się poddać lub uznać za zabitych i wyjść z budynku.
 6. Tę imprezę można nazwać prawdziwym milsimem CQB - wszystko było tak jak w moim odczuciu być powinno. Faza planowania (sand table w skali 1:100, zdjęcia, filmiki), faza treningu kiedy można było się zgrać i przetrenować planowaną akcję i wreszcie faza realizacji. Kilkanaście godzin przygotowań i kilkanaście minut samej AKCJI, ale przez duże "A". Ciemność, dym, wybuchy granatów, strzały nie wiadomo z której strony - tego się nie da opowiedzieć, to trzeba było przeżyć. Olbrzymie podziękowania dla Formacji Śląsk za ogrom pracy włożony w tego milsima - przyniosło to doskonałe efekty. Szacun rów
 7. Hm pewności niestety nie dają. Parują i to strasznie, wiatraczek nie daje rady. Jak ktoś chce się samemu przekonać, to chętnie mu takie gogle odsprzedam. ;)
 8. Mam kilka pytań odnośnie nowych mundurów: 1) czy będą również dostępne w panterze leśnej? jeżeli tak to mniej więcej kiedy? 2) czy będzie wreszcie podwójna rozmiarówka (na długość i na szerokość)? A jeżeli nie, to czy będzie zmieniona rozmiarówka względem obecnej wersji mundurów (strasznie są wielkie)?
 9. Póki co 2010 rok ma wolny poza 19-21 lutego 2010 roku. Postaram się moje plany dostosować do kursu, tyle że bez takich aż ekscesów jak wypięcie się na całą rodzinę na Święta (Bożego Narodzenia, Wilkanocne). ;-)
 10. Widzę, że po wycofaniu się z tarczy Armia USA wyraźnie straciła na popularności. Przegrywa nawet z Somalijskimi bojówkami. ;-)
 11. Jestem jak najbardziej zainteresowany, tylko ta data początkowa została średnio szczęśliwie wybrana. Jeżeli szkolenie będzie się zaczynało 26 grudnia rano, to znaczy że trzeba będzie być na miejscu wieczorem 25 grudnia. Mówiąc krótko - obawiam się że rodziny zabiłyby potencjalnych uczestników. ;)
 12. To się nazywa parastylizacja. Ale najważniejsze, że będą flagi. ;)
 13. Szukam: 1)transportu z Krakowa/Warszawy/Gdańska/innego miejsca. LUB 2) Ewentualnie osób które są zainteresowane transportem na imprezę organizowanym przez orgów kosztuje 150 zł z Gdańska i zabiera max 4 osoby . Jak coś proszę o PW/maila wiktor.powilajtis@gmail.com / tel 600 290 399
 14. Interesują mnie nie tyle profesjonaliści, co testy. Najlepiej takie które by przewidywały zarówno "konkurencje" wytrzymałościowe, jak i siłowe (czy wytrzymałościowo-siłowe). No i koniecznie z punktacją. ;-) Znalazł może ktoś coś takiego w sieci? :)
×
×
 • Create New...