Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regdorn

Admin
 • Content Count

  2830
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Regdorn

  Replika

  Tu masz naszą reckę serii CORE: https://wmasg.com/pl/articles/view/7837 Ogólnie w porządku repliki na start.
 2. Być może... obojętne jaki by to nie był efekt, wciąż będzie to próba oszukania praw fizyki i... w pewnym sensie własnego braku formy :D W moim przypadku ;)
 3. Nawet Turbofany z wiatrakiem od ESS parują. Miałem. Praw fizyki nie oszukasz. Różnica temperatur, wilgotność powietrza... Coś z tą wodą z Ciebie musi się stać. A stać się może jedynie dzięki wentylacji. Albo kupi gogle, w których można usunąć gąbkę, albo takie z odstającą szybką. Antyfogi od pewnego momentu też wiele nie pomogą. Gdy się bardzo pocisz, to jedynie mogą lekko pomóc skraplać wodę na wizjerze, ale ona tam będzie, o ile nie będzie wentylacji.
 4. Nigdy nie miałem z tym problemu, w związku z powyższym nigdy nie interesowałem się wspomnianymi normami :) Wysyłam zwykle DPD lub UPS. Nadaję przez Sendit.
 5. Ogólnie w tym przedziale cenowym nie oczekuj cudów. Jeśli wybrałeś CM017, bo Ci się podoba, to teraz widzę, że jest na GF za 334 zł. Moim zdaniem cena dobra, ALE jak wspominałem, w tym przedziale cenowym cudów się nie spodziewaj. Od czegoś jednak zacząć trzeba. Ja zaczynałem od sprężynowego Walthera od HFC. Potem już poszło ;)
 6. Regdorn

  Psg-1 gbb vfc

  Na chwilę obecną wiem już, że będzie to zupełnie nowy system (mechanika).
 7. Regdorn

  Psg-1 gbb vfc

  Śledztwo zakończone przed umorzeniem :) Próbuję dostać nowe materiały i informacje o PSG-1 od VFC.
 8. Regdorn

  Psg-1 gbb vfc

  @YahalomJeśli jest zaszyta gdzieś w kodzie strony to tak, ale na szczęście "mam od tego ludzi" ;)
 9. Regdorn

  Psg-1 gbb vfc

  To rzeczywiście ciekawostka dlaczego ten news wyparował... Ruszam śledztwo ;)
 10. @Yahalom nie powiem, że mi to przez myśl nie przeszło, ale się opamiętałem. Sprawdziłem i faktycznie lipa na rynku z tymi maskami :D Tym niemniej inne, bardziej cywilne wciąż są. No ale tu pytanie o ten konkretny model.
 11. Zapytałbym tych od szyb w samochodach i u zegarmistrza. O ile by się podjęli, jeśli za drogo by liczyli, zostają chyba tylko jakieś pasty polerskie i wiara we własne umiejętności ;)
 12. Regdorn

  Gunfire.pl

  Z tym Machinegunem to bym nie przesadzał ;)
 13. Trochę nie rozumiem tego zastoju w temacie. Jeśli "nie pykło" z WOTem i ogólnie WP, to już raczej "nie pyknie" i 2. aż się prosi. No chyba, że (co bardzo prawdopodobne) dzieje się coś o czym nie wiemy.
 14. Trochę offtop się zrobił, ale wrócił na tory więc nie będę ruszał. Tym bardziej, że padły ciekawe spostrzeżenia. Swoją drogą @Buniek92 idealne podsumowanie rzeczywistości. Facebook dał boską moc sprawczą każdemu, kto odczuwa potrzebę bycia "liderem". Za dawnych czasów pieszczotliwie nazywałem takie osoby "mesjaszami", bo pojawiali się raz na jakiś czas niczym objawienie, po czym próbowali buntować użytkowników i wyprowadzać "naród airsoftowy" spod jarzma WMASG do ziemi obiecanej (wówczas przede wszystkim chodziło o wmasgową ostrzejszą moderację, którą sami z czasem wprowadzali). Raz na jakiś czas pojawiał się ktoś taki, po czym jego projekt umierał śmiercią naturalną. Obecnie wyrosło pierdyliard grup i grupek i w ten sposób środowisko się mocno spolaryzowało. Bo wystarczy kliknąć załóż grupę, a potem kto pierwszy ten lepszy w wyborze chwytliwej nazwy. Resztę zrobi już silnik FB, przy minimalnej aktywności założyciela. Czy można to nazwać rozwijaniem się środowiska, raczej ewolucją uzależnioną od mody i rozwoju technologii komunikacji. Na pewno jednak jest to pierwsze pokolenie, z którym czuję solidny rozjazd w poglądzie co fajne, a co nie. Albo się w końcu podstarzałem ;) Niemniej z mojego punktu widzenia ze zjednoczonego środowiska przechodzimy płynnie w airsoft, jaki jest od dawna popularny na zachodzie. Bardziej niedzielny, niskobudżetowy, chwilowy i sportowy, a mniej podszyty szerszą militarną pasją i zaangażowaniem. Oczywiście mówię tu o tendencji, a nie regule, bo jest wiele grup i graczy zaangażowanych, łącznie z tymi stylizującymi się i simującymi. Wiele w tej kwestii do powiedzenia mają też sklepy, które na masowym handlu półką budżetową osiągają większe zyski, a jednocześnie poprzez media społecznościowe odpowiednio budują wokoło tego swój hajp. Próbowałem odnaleźć w tej nowej rzeczywistości miejsce dla WMASG, ale to nie ma najmniejszego sensu. Trzeba robić swoje, a w moim przypadku oznacza to w duchu wspomnianej szerszej militarnej zajawki, której airsoft jest elementem. Kto ma z WMASG korzystać, będzie korzystał. Jest wiele osób, którym forma prowadzenia grup FB i samej tam dyskusji nie odpowiada. Dla tych osób WMASG będzie jedną z bezpiecznych przystani. Zaś serwisanci byli o będą. Obojętne czy funkcjonują na WMASG czy poza, będę się starał informacje o nich też zagregować tutaj. Z resztą nie tylko te informacje. Najważniejsze, to wybrnąć z bagna, jakim jest spieprzona "nowa" odsłona WMASG. A potem, jak zawsze i ze wszystkim, niech się dzieje wola nieba ;)
×
×
 • Create New...