Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Head Crusher

Użytkownik
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czołem! Dysponuje ktoś informacją jakiej długości jest dysza w gearboxach ECS 2.1 VFC? Chodzi o kompatybilność z komorą HU Maxx Model.
 2. Podepnę się pod temat. Kupiłem Samurai Edge, w środku gearbox ECS z montowanym tam standardowo tłokiem z 7-ma metalowymi zębami. Jako że jest system szybkiej wymiany sprężyny, to wrzuciłem M125 Ultimate. Pytanie z związku z historią powyżej, to będzie kill dla tego tłoka?
 3. Mam Seekinsa, który jest firmowany przez EMG, ale producentem jest G&G. Front jest w keymod'zie, a nie w M-loku. W cenie promocyjnej replika bije wszystko na rynku AR-15, dzięki gearboxowi G2 + elektronika reakcja na spust jest fenomenalna. Strzela przyzwoicie, można pokusić się o preckę pokroju PDI/Lambda One albo chociaż flat hopa. Wykonanie zewnętrze super, jedynie do luźnego przełącznika rodzajów ognia można się doczepić.
 4. Bawię się w airsoft już kilka i z reguły nie mam problemu jaką zraszarkę kupić. Aż do teraz. Stoję przed wyborem G&G RK74E w fajnej cenie z second handu, a AR-15 od EMG, a konkretnie Seekins Precision SBR 223 coś tam. Akacz jest krótszy i lżejszy, mam też do niego magazynki. Ale środek gearboxa uboższy. No i komora HU AK, które nie przekonują mnie solidnością trzymania ustawień. EMG to znowu kolubryna i to dosyć ciężka. Ale ma gearbox G2 + rotacyjną komorę HU i funkcje odcinania zasilania po ostatniej kulce. Miał ktoś w ręku obie zabawki i byłby skł
 5. M27 od Specny ma Titan, który daje więcej możliwości ustawienia pracy gearboxa. W G&G pewnie jest zwykły mosfet + ETU, na którym niektórzy wieszają psy.
 6. G95 to HK416A5 dla niemieckich sił specjalnych. Różnice to przede wszystkim przełącznik rodzajów ognia, który działa w zakresie 90 stopni jak np. w SCAR-ze.
 7. Jeśli chodzi o wersję "RAL8000", to spokojnie bierz w ciemno. Front w rzeczywistości jest matowy i z pewnością mieści się w szeroko pojętej barwie "dark earth", a nie złotej. Tak wiem, że palna wersja jest w RAL 8000, ale pewnie większość osób na forum w życiu nie widziała prawdziwego RAL-a na palnej, więc takie moje niezbyt udane porównanie. A co do HK416A5 w czarnym kolorze. Jak wersja A5, to tylko RAL. Praktycznie chyba wszystkie 416/M27 są czarne, więc zakup jest oczywisty.
 8. Na czym opierasz swoje "rewelacje", że Arcturus to gniot?
 9. W tym M27 masz 380 FPS, wrzucasz dobrą preclufę oraz gumkę HU i już może wzrosnąć do ok. 400/410 FPS. Stock sprężynę wymienisz na Sp120 Guardera i powinno być jeszcze lepiej. W HK Arcturusa mam 425 FPS przy lufie 455 mm 6.01 i silikonowej gumce HU. Reszta stock. Do prowadnicy wejdzie LiPo max ok. 1400 mAh 11,1V. Replika świetnie spasowana, pasują magi D-Day, Castellan i Modify. Innych nie sprawdzałem.
 10. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-h21-edge-2-0-tm-czarna-1152225955.html To np. M27 od Specny z fabrycznie podtuczonym gearboxem. Albo ostatni "krzyk mody" HK416A5 w RAL-u 8-koła, tutaj od Arcuturusa https://www.taiwangun.com/elektryczne/gr16-mod5-at-ht01-tn-arcturus?from=listing&campaign-id=19 Sam mam tę replikę, w stocku ma blisko 420 fps, bardzo szczelną "pneumatykę". Taiwangun ma teraz promocję -50% na repliki Dytac.
 11. Na Twoim miejscu dołożyłbym więcej kasy do długiej repliki, a zakup repliki pistoletu odłożyłbym w czasie. Jeżeli to być coś z rodziny AK, to masz np.: takie AK74 od E&L https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-els-74-mn-gen-2-1152202735.html Fajne akacze z serii RK ma też G&G. Zamiast "klamki" lepiej dokupić magazynki typu low/mid cap, akumulator LiPo. Ewentualnie lekki upgrade repliki np.: kable niskooporowe + mosfet, preclufa w zależności od tego, co replika, którą wybierzesz.
 12. Tak, ale nasz "cel" z reguły się porusza i czasami tę odrobinę wolniej wystarczy, żeby uciec przed kulką. Jestem zwolennikiem kompromisu między skupieniem i zasięgiem a prędkością wylotową. Sam wczoraj robiłem test mojej repli na kulkach 0,25 i 0,28 i doszedłem do wniosku, że na próbę kupię kulki 0,30 g. Ale to po podkręceniu repliki do ok. 450 kuni, bo aktualnie jest ok. 425 i 0,28 daje większy potencjał odnośnie ustawienia hopka.
 13. To że wzrośnie zasięg skuteczny i skupienie, to teoria. Natomiast to co się stanie na pewno, to drastycznie spadnie prędkość wylotowa kulki. Zasięg i skupienie to nie wszystko, ważne żeby jeszcze kulka zdążyła dosięgnąć przeciwnika...
 14. Nie ma na forum jeszcze wątku o tej replice, więc jako pierwszy zakładam. Posiadam wersję RAL8000/tan, w każdym bądź razie na pewno nie czarną. To co od razu zaznaczę, co może sceptyków przekonać, to front/chwyt przedni nie jest złoty. Ani nawet się nie świeci. Jest piaskowy/RAL8000/czy inny tam dark earth, ale na pewno nie złoty i świecący się. Piszę to, ponieważ nie miałem w rękach A5 od VFC. Jedyny złoty element, to prowadnica kolby, ale to mi akurat nie przeszkadza. Natomiast spasowanie... Jeżeli uważacie, że VFC, G&G, G&P itd to pierwsza liga, to Arcturus ustanawia Eks
×
×
 • Create New...