Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lipton92

Użytkownik
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Odgrzewam temat żeby nie zakładać drugiego. Dwa szybkie pytania: 1. Czy komora hop up od Snow Wolfa będzie pasowała do Cymy? 2. Jaką można wstawić sprężynę, żeby delikatnie zwiększyć moc, ale bez wymiany innych elementów gearboxa?
 2. Witam, nie wiem czy temat gdzieś był poruszany, więc zapytam. Wiadomo, że orgo najlepsze, ale czy są jakieś sprawdzone sposoby, aby z żółtych odcieni szpeju Sturma zrobić coś co bardziej przypomina OD3? Moczenie i trzymanie na słońcu robi tylko wyblakłe kolory, ale dalej jest to żółty. Pozdro.
 3. Witam. Odgrzeje temat, żeby nie zakładać nowego tematu. Czy ktoś z posiadaczy gazowego M1 podejmował się próby zrobienia z niego wersji z wcześniejszego okresu wojny? Zmiana przedniego bączka, wymiana celownika. I jeszcze jedno pytanie, czy da się pod niego podpiąć oryginalny magazynek bez ingerencji w replikę?
 4. Co do munduru Kay Kanvas to trzeba uważać. https://forum.502-101airborne.pl/viewtopic.php?f=35&t=1196 Oczywiście da się to naprawić, i w sumie u każdego producenta może zdarzyć się tali przypadek, ale po co się szarpać. Mundury w paragrafie powinny być i Sturma i QMI, warto zadzwonić i popytać.
 5. W Polsce to tylko Sturm raczej. A tak to jest tego dużo: ATF, SOF, WWII Impressions, QMI, i jeszcze trochę by się znalazło.
 6. Co do orgo magazynków Thompsona, to trzeba niestety trochę spiłować szynę magazynka na długości, na której wchodzi do repliki. Polecam małą szlifierkę dremel lub coś podobnego. Jakiś pilnik do metalu też się przyda.
 7. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli chodzi o komplet mundurowy M43, to można kupić buciki double buclke M43. Szpej raczej za bardzo się nie zmieniał, pojawiało się wyposażenie w odcieniu OD7. Najlepiej chyba szukać kronik historycznych od Market Garden.
 8. Witam. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to jest za bajer zaznaczony na zdjęciu? Jest to jakaś modyfikacja montażu zawieszenia? Pierwsze skojarzenie to kółko od breloczka przypięte do jakiegoś standardowego montażu.
 9. Na sprzedaż: - kopia amerykańskiego pasa M36, Sturm, używany, ale w dobrym stanie - 40 zł; - kopia amerykańskiej furażerki z obszyciem piechoty, producent nieznany, nieużywana, mierzona na płasko ma 28 cm - 40 zł
 10. Korek to składnik obowiązkowy, ale malowanie na sztorc uniemożliwia powstawania śladów ''pedzlowania''. Najlepiej kupić kilka podkładek korkowa, albo skombinować korek od wina i zetrzeć go do oczekiwanej grubości. Jeżeli natomiast chodzi o przyklepywanie ręką korka, to należy być przy tym ostrożnym żeby korek nie był za gęsto i grubo nałożony. Wygląda to tragicznie, a niestety raz sam tak zrobiłem i trzeba było wszystko poprawiać. Jak będziesz malował pędzlem to po pierwszej warstwie farby strzep nadmiar luźnego korka i zostaw do wyschnięcia. Jak będą jakieś za duże braki to uzupełnij i znowu
 11. Nie mogę edytować poprzednie postu. Jeżeli chodzi o malowanie pędzlem to używałem tego kolorku: https://www.martola.com.pl/pl2681/produkty32767/olive_drab_22ml_fs33070 Tylko nie pamiętam ile potrzebowałem słoiczków. Pędzel okrągły i można stemplować.
 12. Według mnie nie ma potrzeby spinać się za bardzo czy to pędzel czy spray. Malowałem zarówno pędzlem i sprayem i w obu przypadkach było dobrze. Warto też zaznaczyć, że w trakcie II wojny odcienie OD się zmieniały. Możesz użyć takiej farby i też będzie dobrze. http://www.paragraf22.com.pl/paragraf22/farby-maskujace/642-farba-400ml-oliv-drab.html
 13. Warto też wspomnieć o butach bo po co opinacze jak nie ma butów. Jak na piechotę to oczywiście servcie shoes II lub rough outy i na to dopiero opinacze M38 ;)
×
×
 • Create New...