Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dark_griph

Użytkownik
  • Content Count

    254
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by dark_griph

  1. @Bubi Może byś napisał to "bardziej po polsku"? Ja zrozumiałem tyle, że uszczelniałeś tłok (jak? czym?), ale pogorszyło to osiągi repliki. Zauważ, że głowica tłoka ma otworzy (=dziurki) z przodu - podczas strzelania, niewielka ilość sprężanego powietrza przechodzi przez te dziurki i doszczelnia (=dociska) uszczelkę do cylindra. Jeśli zmieniałeś uszczelkę, to możliwe że wsadziłeś za chudą i w/w 'system' nie działa. Jak tak miałem. Problem rozwiązałem kupując szerszą uszczelkę. Mój tłok "blokuje" się w połowie drogi, gdy zatkam 'dyszę cylindra'. Natomiast, gdy jest ona odetkana, tł
  2. 1. Link nie działa. 2. Opłaca się, nie opłaca się... A może by użyć opcji szukaj, zajrzeć do podforum "DLA ZIELONYCH" i poczytać tematy "co za ile" oraz ostatecznie tam napisać taki temat? Od siebie dodam, iż jeżeli maiłbym kupować tanią "snajperkę", to wybrał bym właśnie ten model.
  3. Ptk.I - metalowy tłok i cylinder. Zależy jaką rurkę kupisz. Miedź, myśląc logicznie, powinno dać się polutować... Moim zadniem pomysł nie wypali ponieważ: 1. Metalowy zespół tłoka i cylindra będzie cięższy niż plastkowy, czyli będzie się wolniej przesuwał za sprawą sprężyny, a opór nakładany na silnik będzie większy. 2. Metalowe zęby tłoka (zakładam, że takowe wykonasz) będą znacznie twardzsze niż te oryginalne. Podejrzewam, iż zedrą one dość szybko zębatki (wykonane z tego samego tworzywa, co tłok). 3. Wątpie, aby rurki kupione w sklepie metalowym były na tyle dopasowane do s
  4. Tak ma i to duże. To świadczy o Tobie oraz twoim stosunku i szacunku do 'forumowiczów' - pisząc NIECZYTELNIE I NIEZROZUMIALE utrudniasz forumowiczom odczytanie Twoich wypowiedzi (ja musiałem nad niektórymi słowami chwilę się zastanowić, aby zrozumieć co mają oznaczać). Pozatym na tym forum używa się języka polskiego, a nie "poulkiego". Krótko mówiąc: Jak Cię widzą, tak Cię piszą." Na czerwono zaznaczyłem to, czego znaczenia się domyslam. Wracając do tematu: Jak to "stuningujesz" tak, aby strzelało na 15 metrów, to będziesz lepszy niż Chuck Norris. Z tego co mi wiadomo, to GB
  5. Dzięki Wally, o to mi chodziło. Vulture: Niestety niektóre dzieci nie znają angielskiego/rosyjskiego na tyle dobrze, by móc przeczytać ten tekst ze zrozumieniem, dlatego zadają tego typu pytania.
  6. Hmm.. Z tego co zrozumiałem, to twierdzisz, że owe "M4 Commando" to nic innego jak Colt XM177-E2. Tylko 1 rzecz mi nie pasuje: rączka transportowa: w "Commandzie" była ona identyczna do tej z m16'stki (integralna część korpusu), natomiast w "M4 Commando" jest ona pod szyną montarzową. Niżej załączam zdjęcie Colta Xm177-E2 (źródło: www.world.guns.ru).
  7. Na stronie Colt'a znalazłem coś, co mnie trochę zdziwiło. Konkretnie to karabinek "M4 Commando" (link: http://www.colt.com/mil/M4Com.asp ). Zawsze myślałem (zresztą nie tylko ja) że przydomek "Commando", jest nieoficjalną nazwą XM177. Jak to w końcu z tym jest? Niżej dodaje zdjęcie w/w broni.
  8. Oj..wiedziałem że coś skopię... masz całkowitą rację; po zmierzeniu suwmiarką łuski do shotguna (mam kilka w domu) okazało się, że są średnicy ponad 20 mm ;) Łuski planuję umieścić w obrotowym magazynku bębnowym - odpowiedni mechanizm elektro-mechaniczny będzie obracać bębnem i "uruchamiać" łuski (zakładam, że te łuski działają na tej samiej zasadzie co granaty 40mm) - odpada mi też problem zbierania łusek, ponieważ wszystkie będą zostawać w bębnie (magazynku). Dodam tylko, że budowę shotguna dopiero rzoważam i zbieram informacje, aby wiedzieć na czym stoję... Pozdrowienia
  9. Witam; Małe wprowadzenie: Ostatnie kilka dni spędziłem nad planowaniem budowy automatycznego shotguna. Moje założenia były dość proste, acz prawie nierealne: tryby full- i semi- auto, conajmniej 3 kulki wyrzucane na jeden strzał i zasięg 25-30 metrów. Z dużą pomocą kolegów z forum, doszedłem do wniosku, że mam 2 wyjścia: zamontować mocny GB v.6 + 3 lufy (...), albo napędzać wszystko shell'sami (...). Myślałem nad ich samodzielnym wykonaniem, ale dostałem cynk o ty, że można takowe kupić... Link dla ciekawych tematu o shotgunie: http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=29578 Tutaj ju
  10. Extpertem, ani znawcą nie jestem, ale coś mi się nasuneło: Za pierwszym razem kiedy twój karabin zaczął szwankować, dokręciłęś śrubę - pomogło. Po ponownej awarii już nic nie dało - części gearboxa wyglądają ok, silnik też odpada... Może "to coś" (nieznam nazwy) co popycha silnik i jest regulowane przez imbus, jest uszkodzone i nie dopycha silnika w taki sposób, jak powinno. Jeśli masz możliwość, to spróbuj wymienić owy element (w mojej replice jest to blaszka wkrecona w chwyt pistoletowy) na inny, np. pożyczony od kumpla. Od siebie bym radził wysłać replikę do serwisu, bo skoro lokal
×
×
  • Create New...